Haberler

SÜLEYMAN DEMİREL’İN ANMA TÖRENİNE MARMARA GRUBU VAKFI ADINA ENGİN KÖKLÜÇINAR KATILDI

17 Haziran 2016 Cuma - Okunma: 3080
SÜLEYMAN DEMİREL’İN ANMA TÖRENİNE MARMARA GRUBU VAKFI A

Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, vefatının birinci yılında Ispartada anıldı. Süleyman Demirelin sonsuzluğa intikalinin Isparta'da gerçekleşen 1. yıldönümü anma törenine Marmara Grubu Vakfı adına Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar katıldı. Aynı gün Bükreş'te Karadeniz Hazar Denizi Uluslararası İşbirliği Vakfı Genel Kurulu'na Şamil Ayrım'la birlikte katılan Dr. Akkan Suver yaptığı gündem dışı bir konuşma ile Süleyman Demirel'i anlattı. Dr. Akkan Suver'in konuşması sonrasında Genel Kurul üyeleri, Dr.Suver'in teklifi doğrultusunda oy birliğiyle aldığı bir kararla Isparta'ya, Başkan Cengiz Abdullayev imzasıyla Tertip Komitesi'ne bir faks mesajı çekerek, Karadeniz Hazar Denizi Uluslararası İşbirliği Vakfı adına saygılarını ve başsağlığı dileklerini sundu.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ebediyete intikalinin Birinci yıldönümü münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de bir mesaj yayınladı. 

 Mesajında Dr. Akkan Suver;

Türk demokrasi tarihinin önemli siması ve Adalet Partisi’nin değişmez Genel Başkanı ve Başbakanı, Doğruyol Partisi’nin Genel Başkanı, Başbakanı ve de Türk Milleti’nin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ebediyete intikalinin birinci yıldönümünde Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle Yüce Hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz.

Türkiye’nin kalkınmasına, büyümesine ve çağdaş değerlere ulaşmasında büyük emek, pay ve hizmeti bulunan Süleyman Demirel’in ülkemizin barajlarında, üniversitelerinde, okullarında, hastanelerinde, yollarında, sanayiinde hâsılı her karış toprağında tartışılmaz imzası vardır.

Devlet ve millet yolunda ortaya koyduğu müstesna eserlerin yanı sıra başkanlığını yaptığım Marmara Grubu Vakfı’nda da büyük emeği bulunan Süleyman Demirel’in 30 Nisan 1994 günü Şeref Defterimize yazdığı “Marmara Grubu Vakfı entelektüel bir platformdur. Ülke ve dünya sorunlarına ilgi duymak vatandaşlık görevidir. Bu toplantılara katılanlar bu görevi yaparlar. Örgütlü toplum, sesli toplum güç ve kudret demektir. İşte Marmara Grubu Vakfı budur” sözleri her zaman düsturumuz olmuştur.

Gene Marmara Grubu Vakfımızın tertiplediği Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin oluşumunda yol gösterici kişiliğiyle bizlere rehberlik etmiştir.

Unutulmayacak eserlere imza atmış bulunan bu muhteşem insanın Aziz Hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz.

Cenab-ı Hak’kın rahmeti üzerinden eksik olmasın dualarımızla…