Ulusal Toplantılar


AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, AB Bakanlığının Düzenlediği Toplantıda bir konuşma yaptı.

26 Kasım 2014 Çarşamba - Okunma : 3746

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Sayın Volkan Bozkır'ın, Türkiye'nin Yeni AB İletişim Stratejisinin temel ilkelerini tanıttığı "Türkiye’nin Yeni AB İletişim Stratejisi Sivil Toplumla Diyalog" toplantısında söz alan Müjgan Suver, toplantıyı düzenleyen AB Bakanlığı'na teşekkür ederken, Marmara Grubu Vakfı olarak Kars ve Kırklareli'ndeki birçok köyde AB desteği ile kadınların istihdamına katkıda bulunmak amacıyla projeler gerçekleştirdiklerini, ancak proje bitiminden sonra sürdürülebilirlik sağlanması için yereldeki aktörlerin ve mekanizmaların da projeleri sahiplenip takibini yapmaları gerektiğini belirtti. ( Haberin devamı için lütfen tıklayın)

Müjgan Suver AB Bakanlığındaydı.

06 Kasım 2014 Perşembe - Okunma : 3579

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Denge ve Denetleme Ağı faaliyetleri çerçevesinde AB Bakanlığı Sivil Toplum, İletişim ve Kültür Başkanlığı Koordinatörü Sinan Ayhan ile görüştü. AB Bakanlığı Sivil Toplum, İletişim ve Kültür Başkanlığı Koordinatörü Sinan Ayhan ile gerçekleşen toplantıda, Avrupa Birliği Bakanlığı AB İletişim Stratejisi hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Ulusal Eğitime Destek Kampanyası çerçevesinde bir araya gelen STK temsilcileri 10. yılını kutladı.

10 Ekim 2013 Perşembe - Okunma : 3873

2003 yılında "Ulusal Eğitime Destek Kampanyası" çerçevesinde önceki dönem İstanbul Valisi, bugünün İçişleri Bakanı Sayın Muammer Güler'in eşi Neval Hanımefendi'nin inisiyatifi ile bir araya gelen STK temsilcileri eğitime destek çalışmalarına proje bitiminden sonra da devam ederek 10. yılını kutladı.

3. Kadın Sivil Toplum Kuruluşları Forumu 21-23 Haziran 2013 tarihleri arasında Ankara Büyük Anadolu Oteli’nde yapıldı

23 Haziran 2013 Pazar - Okunma : 3754

81 ilden yaklaşık 600 temsilcinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver katıldı.

Müjgan Suver, Karadağ Fahri Başkonsolosu Eşi sıfatıyla İstanbul’da bulunan Diplomatik Misyon Temsilcilerinin Eşlerine bir öğle yemeği verdi.

07 Mart 2013 Perşembe - Okunma : 2054

Müjgan Suver, Karadağ’ın turizm sektöründe sahip olduğu yüksek potansiyeli yemek öncesi düzenlediği brifing de ortaya koyan bir konuşma yaptı. Toplantıda misafir konsolos eşlerine Dr. Akkan Suver’in kaleme aldığı Montenegro (Karadağ) kitabını da dağıtan Müjgan Suver, kısa bir değerlendirmeyle Karadağ-Türkiye ilişkilerinin ulaştığı yüksek ortamı da anlattı.

Marmara Grubu Vakfı adına AB Operasyonel Program Toplantısına Lale Aytanç Nalbant Katıldı

04 Şubat 2013 Pazartesi - Okunma : 4195

Marmara Grubu Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Lale Aytanç Nalbant, T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 4-6 Şubat 2013 tarihlerinde Ankara'da düzenlediği İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı Hibe ve Tanıtım Projesi toplantısına katıldı.

Beyaz Kurdele İmza Kampanyası

29 Kasım 2012 Perşembe - Okunma : 4286

Marmara Grubu Vakfı, kadına yönelik şiddete karşı erkeklerin eğitilmesini hedef alan “Beyaz Kurdele” imza kampanyasına 29 Kasım 2012 Perşembe günü İstanbul Wow Otel’de gerçekleştirdiği Akademik Konsey Toplantısı’nda katıldığını duyurmuştur.

Müjgan Suver, Kadına Şiddet Tasarısı için TBMMdeydi

06 Mart 2012 Salı - Okunma : 3531

Marmara Grubu Vakfı, AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı ve Haklı Kadın Platformu Üyesi Müjgan Suver Ailenin Korunması ve Kadına karşı şiddetin önlenmesi Tasarısı’nın Kadınların lehine iğleştirilmesi için TBMM’sine gittiler. 237 Kadın Platformu temsilcisi adına Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile Ayşenur Bahçekapılı ve CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan’ı ziyaret ederek görüşlerini dile getirdiler.

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİNDEN MÜJGAN SUVER7E BAŞARI HEDİYESİ SUNULDU.

17 Mayıs 2011 Salı - Okunma : 2979

TOBB’dan Müjgan Suver’e başarı hediyesi sunuldu Kadın İş Dünyası Kurucu Başkanı Müjgan Suver, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından organize edilen “Avrupa Birliği’nde Eşitlik İş Hayatı Demektir” konulu panele konuşmacı olarak katıldı. Suver, yaptığı konuşmada pozitif ayrımcılığa dikkat çekti.