Haberler

Denge Ve Denetleme Ağı 2. Büyük Buluşmasını İstanbulda Gerçekleştirdi

22 Şubat 2016 Pazartesi - Okunma: 3910
Denge Ve Denetleme Ağı 2. Büyük Buluşmasını  İstanbulda

2014 yılından bu yana, denge denetleme temelinde, katılımcı, çoğulcu, demokratik "yeni bir anayasa", "şeffaflık, hesap verebilirlik", "kurumsal reformlar" hedefleri doğrultusunda çalışan Denge Denetleme Ağı, 20-21 Şubat günlerinde 2. Genel Kurulu'nu İstanbul'da gerçekleştirdi.

Müjgan Suver'in açılış konuşmasıyla başlayan 2. Genel Kurul'da 2014-2016 faaliyet planı değerlendirildi. 2016-2018 Stratejik Planı okunarak kabul edildi.

Denge ve Denetleme Ağı, önündeki ikinci dönemi toplumda denge denetleme alanında yarattığı farkındalığın üstüne hedeflediği amaçlar doğrultusunda değişikliklerin uygulamaya geçmesi yönünde karar verdi.

Bu doğrultuda reformlarda itici güç olacak etki için en verimli ağ yapılanması olan Anayasa Reformu Çalışma Grubu, Yargı Reformu Çalışma Grubu, Medya Reformu Çalışma Grubu, Siyasi Partiler - Seçim Sistemi Reform Çalışma Grubu, Yasama Reform Çalışma Grubu, Yerel Yönetim Reform Çalışma Grubu, Yürütme Reform Çalışma Grubu, Düzenleyici ve Denetleyici Kurumlar Reform Çalışma Grubu gibi gruplar oluşturuldu.

Toplantının ikinci günü bu gruplar, ayrı ayrı toplanarak kendi faaliyet alanlarını, iş takvimini ve iş bölümünü tamamlayarak bütün grupların değerlendirmesine sundu.