Haklı Kadın Platformu


Türkiye’de Haziran 2011 seçimlerinden önce, Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu'nun da içinde yer aldığı 100.000’e yakın kadını temsil eden, kadın eşitliğini destekleyen STK ve kişiler tarafından oluşturulmuştur. Haklı Kadın Platformu, kadınların parlamentoda erkeklerle eşit şekilde temsil edilmesini; kadınların şiddetin her türlüsünden korunmasını; toplumsal cinsiyet eşitliği için gereken adımların ivedilikle atılmasını; kadınların istihdamda hak ettikleri yeri bir an önce almasını ve kadınları ayrımcılıktan koruyacak yasaların hayata geçirilmesini sağlamak için çalışmalar yapmaktadır. AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen bu çalışmalarda yönetim kurulu üyesi olarak yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için: http://www.haklikadinplatformu.org/icerik/20-hayatin-her-alaninda-esit-temsil-istiyoruz.


HAKLI KADIN PLATFORMU YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

09 Haziran 2015 Salı - Okunma : 5305

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, yürütme kurulunda yer aldığı Haklı Kadın Platformu'nun toplantısına katıldı. Kagider merkezinde bir araya gelen Platform, 22 Mayıs 2015 tarihinde "Kadınlar için tek ses" sloganıyla, tüm partilerin kadın milletvekili adaylarının, kadın haklarını geliştirmek ve yerleştirmek konusunda partiler üstü bir dayanışma sergilemeleri talebi ile düzenlediği toplantı ve genel seçim sonuçlarıyla ilgili bir değerlendirme yaptı.

Haklı Kadın Platformu TEK SES

22 Mayıs 2015 Cuma - Okunma : 3018

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in yürütme kurulunda yer aldığı Haklı Kadın Platformu, "Kadınlar İçin Tek Ses" toplantısını gerçekleştirdi. (Haberin devamı için lütfen resmin üzereni tıklayın)

Haklı Kadın Platformu 2015 yılının ilk toplantısı için buluştu

07 Ocak 2015 Çarşamba - Okunma : 5116

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, faaliyetlerinde aktif olarak yer aldığı Haklı Kadın Platformu'nun yürütme kurulu toplantısına katıldı.Toplantıda, önümüzdeki genel seçimlere kadınların katılımlarının artırılması ve seçilmeleri için neler yapılması gerektiği hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Kadınların seçimlere katılabilmeleri, milletvekili olabilmelerinin önündeki engeller konuşuldu.

Marmara Grubu Vakfı Haklı Kadın Platformunu Desteklemektedir

05 Mart 2014 Çarşamba - Okunma : 3451

HAKLI KADIN PLATFORMU BİR YAŞINDA

17 Mart 2012 Cumartesi - Okunma : 5542

Kadınların Parlamentoda eşit temsili, şiddetin her türlüsünden korunması, eşitlikçi yasaların biran önce çıkarıyım hayata geçmesi gibi evrensel haklar için yola çıkan, Hakkı Kadın Platformu bir yılı geride bıraktı. Aralarında Marmara Grubu Vakfı'nın AB ve İnsan Hakları Platformu'nun da olduğu ve 41 sivil toplum kuruluşu ile yüzlerce bireyin oluşturduğu platform, birinci yaşını iddialı yeni hedeflerle ve "kendimizle gurur duyuyoruz" sloganı ile kutladı.

AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Haklı Kadın Platformunda kadının toplumsal yaşamda eşit yer almasını sağlamak amaçlı yapılan çalışmalara, Marmara Grubu Vakfı adına katılmaktadır

25 Ekim 2011 Salı - Okunma : 2833

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Haklı Kadın Platformunda kadının toplumsal yaşamda eşit yer almasını sağlamak amaçlı yapılan çalışmalara, Marmara Grubu Vakfı adına katılmaktadır

MARMARA GRUBU VAKFI’NIN DA KATILIMIYLA, HAKLI KADIN PLATFORMU KURULDU

17 Mart 2011 Perşembe - Okunma : 2896

Aralarında Marmara Grubu Vakfı adına Müjgan Suver’in de bulunduğu çeşitli sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, gazeteci ve yazarlarla iş dünyasının önde gelen isimleri, kadınların politikaya katılımını engelleyen koşulların ortadan kaldırılması amacıyla "Haklı Kadın Platformu"nu kurdu.