TÜSİAD Kadın Erkek Eşitliği Çalışma Grubu

TÜSİAD, Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu’nun girişimiyle üniversite öğrencilerine yönelik “Kadın-Erkek Eşitliği” temalı kısa film yarışması başlatıyor.

23.9.2014 - Okunma: 4813
TÜSİAD, Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu’nun girişimi

TÜSİAD, Kadın-Erkek Eşitliği Çalışma Grubu’nun girişimiyle üniversite öğrencilerine yönelik “Kadın-Erkek Eşitliği” temalı kısa film yarışması başlatıyor.


TÜSİAD’ın bu yarışması, genç nesillerin toplumsal zihniyet dönüşümünü hızlandırıcı gücünden hareketle, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 

Yarışma kapsamında “Kadın-erkek eşitliğinden ne anlıyorsunuz?”“Kadın-erkek eşitliği nasıl olmalı?”“Mevcut eşitsizlikler sizi ve çevrenizi nasıl etkiliyor?” gibi sorulara cevap aranıyor.  

Yarışmada, “en çok 1 dakika süreli” ve “en çok 5 dakika süreli” olmak üzere iki kategoride kısa film başvuruları alınacaktır. Başvuru süreci 14 Kasım 2014tarihinde sona erecektir.

Değerlendirmeler için aralarında Yavuz Turgul, Şener Şen, Serra Yılmaz gibi önemli isimlerin olduğu güçlü bir jüri kadrosu oluşturuldu.   

Konuyla ilgili olarak, “Kadın-Erkek Eşitliği” temalı kısa film yarışması şartnamesi ve başvuru formunu, yarışmaya ilişkin afişi ve hazırlanan tanıtım filmini aşağıdaki linkten görebilirsin
iz.

 

http://www.tusiad.org/blog/tusiad-kadin-erkek-esitligi-temali-kisa-film-yarismasi-duzenliyor/