Slovenya Slovenya

Slovenya

14.10.2019 - Okunma: 10917

SLOVENYA

Marmara Grubu Vakfı, Slovenya ile Türkiye arasındaki sivil toplum kimliği ile Balkan bölgesinde yeni yol haritaları oluşturarak Balkanların istikrara kavuşturulması için sivil toplum alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Marmara Grubu Vakfı, Türkiye ile Slovenya arasında sivil bir köprüdür. Aslında Slovenya, Balkan coğrafyasında barış içinde yaşayan en entelektüel ülkelerden biridir. Slovenya'daki iki büyük düşünce kuruluşu, günümüz dış politikası ve kültürel yaşamında iki önemli merkezdir.

Bled Stratejik Forum bu merkezlerden biridir. Bu Forum, sadece Balkanlar için değil, her yıl düzenlenen beyin fırtınası etkinlikleriyle tüm dünyanın geleceği için de bir rota oluşturmaktadır.

İkincisi ise Yaşam Boyu Öğrenme Akademisidir. İnsanların başarılı gelecekler için bir rota oluşturmalarına yardımcı olmak için bir düşünce okulu olan Yaşam Boyu Öğrenme Akademisi, Dr. Akkan Suver'e "Ambassador of Knowledge-Bilge Büyükelçi" diploması vermiştir.

Marmara Grubu Vakfı, insanları aydınlatmak için "mentor" ve "mentorluk" konularıyla ilgili çalışmalarda yer alan ve dış ilişkilerde önde gelen düşünürleri bir araya getiren Bled Stratejik Forumu ile Yaşam Boyu Öğrenme Akademisi ile stratejik bir ilişki içerisindedir.

Bu arada, Yaşam Boyu Öğrenme Akademisinin Dr. Akkan Suver'e “Bilge Büyükelçisi” unvanını verdiğini vurgulamak isteriz. Eski Slovenya Cumhurbaşkanı olan Danilo Turk (2007-2012), Marmara Grubu Vakfı çalışmalarına her zaman büyük destek vermekte ve Avrasya Ekonomik Zirvelerini onurlandırmaktadır. Ayrıca, Slovenya Başbakan Yardımcısı Alenka Bratušek, Marmara Grubu Vakfı çalışmalarına katılan önemli şahsiyetlerden biridir.

Yine, Prof. Dr. Danica Purg’un Slovenya ile Marmara Grubu Vakfı arasında köprü kuran kişi olduğunu söylemekten onur duyarız. Marmara Grubu Vakfı, Slovenya ile Türkiye arasındaki sivil toplum kimliği ile Balkan bölgesinde yeni yol haritaları oluşturarak Balkanların istikrara kavuşturulması için sivil toplum alanında çalışmalarına devam etmektedir.