Haberler

Ulrike Tillyye Yemek

20 Ağustos 2019 Salı - Okunma: 1717
Ulrike Tillyye Yemek

Marmara Grubu Vakfı Türkiye'deki görevinin nihayete ermesi münasebetiyle, Avusturya'nın Ankara Büyükelçisi Ulrike Tilly onuruna Milport Oteli'nde bir akşam yemeği verdi. 

Yemekte bir konuşma yapan Dr. Akkan Suver, Avusturya ve Türkiye arasında Marmara Grubu Vakfı'nın oluşturduğu sivil düşünce köprüsünün önemine değindi. Avusturya'nın İstanbul Başkonsolosu Gerhard Lutz'un da katıldığı yemekte Dr. Akkan Suver'in yaptığı konuşmayı aşağıda bulabilirsiniz. 

Avusturya Büyükelçisi Ekselansları Ulrike Tilly Onuruna Verilen Yemekte Dr. Akkan Suver'in Yaptığı Konuşma Metni

Hanımefendiler, Beyefendiler
Bu akşam burada Mme. Ulrike Tilly'in şahsında hem kendilerine veda etmek, hem de Balkanlarda ve Avrupa Birliği çerçevesinde Avusturya ile yürüttüğümüz ortak çalışmalara verdiğimiz önemi ifade etmek için  toplandık.

Kendileri, bugün buraya teşrif etmekle bize şeref verdiler, biz kendilerine sadece Avusturya Büyükelçisi olduğu için değil, Türkiye ile Avusturya arasındaki ilişkilerde ortaya koyduğu yüksek ve başarılı hizmetlerden ötürü teşekkür etmek istedik. 

Öncelikle belirtmek isterim ki, başkanlığını yürüttüğüm Marmara Grubu Vakfı, demokrasinin ve ekonomik gelişmenin ,  diğer ülkelerle ortak çıkarlar doğrultusunda kurulacak işbirlikleri ile sürdürülebilirliğine inanan  bir sivil toplum kuruluşudur. 

Avusturya Devleti'nin de iki ülke arasındaki iyi ilişkilere her zaman değer verdiğini, bu çerçevede Avrasya Ekonomi Zirvesi toplantılarına üst düzey katılımlarla desteklediğini biliyoruz.. Bunu burada ifade etmeyi de bir görev addetmekteyim.

Zira Cumhurbaşkanı Ekselansları Heinz Fischer, Şansölye Dr. Erhard Busek ve Bakan Werner Fasslabend ile dünden bugüne  süregelen ilişkilerimiz Viyana Ekonomik Forumu'yla gerçekleştirdiğimiz partnerlik çalışmalarımız örnek dostluklardır.Bu ilişkilerimiz karşılıklı saygı ve sorumluluk içinde sürmektedir. 

Bütün bu güzel ilişkileri geçen yıl Avusturya Devleti Marmara Grubu Vakfı Başkanı olarak bana Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası vermek suretiyle taçlandırmıştır.

Bu madalyayı bana unutulmaz güzel bir törenle sunan nazik ve zarif Büyükelçi Ulrike Tilly görevinin nihayete ermesi münasebetiyle aramızdan ayrılmaktadırlar.

Marmara Grubu Vakfı olarak kendilerini unutmayacağız. Ve bilmelerini isteriz ki,  her zaman burada bizlerin arasında yerleri vardır.

Ekselansları Mme. Ulrike Tilly,
Burada toplanan arkadaşlarımız namına Size beslediğimiz saygı ve sevgimizin, teşekkürümüzün  bir sembolü olarak, bir küçük hatıra sunacağız.Lütfen kabul ediniz.  

Marmara Grubu Vakfı olarak Size müteşekkir bir sivil toplum kuruluşunun sevgisini hatırlatacak bu anı, uluslararası alanda ve Türkiye ile Avusturya arasında gerçekleştirdiğiniz hizmetlerinize küçük bir teşekkürdür.

Size sağlıklı günler temenni ediyoruz

19 Ağustos 2019-İstanbul