Denge ve Denetleme Ağı

Denge ve Denetleme Ağı İstanbul Üyeleri Buluştu

24.11.2016 - Okunma: 4119
 Denge ve Denetleme Ağı İstanbul Üyeleri Buluştu

Denge ve Denetleme Ağı, 24 Kasım 2016 Perşembe günü Koordinasyon Grubu üyesi ve Marmara Grubu Vakfı temsilcisi Müjgan Suver'in moderatörlüğünde, İstanbul'daki üyeleriyle "görüş alma" toplantısı gerçekleştirdi.

"Politik Gelişmeler ve Durum Değerlendirmesi" başlığı altında sabah yapılan oturumda, son dönem gelişmeler, kapatılan sivil toplum örgütleri ve örgütlenme özgürlüğü, OHAL ve KHK süreçleri, Ağın dikkate alması gereken noktalar, ağın mesajı konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Öğleden sonraki oturumda ise üyeler, "Denge ve Denetleme Ağı önümüzdeki dönem çalışmaları" ve "Dallanma Değil Köklenme Zamanı, Ağın Kendi İçine Yönelik Çalışmalar" başlığı altında görüşlerini paylaştılar.

Daha önce İzmir ve Adana'da gerçekleştirilen toplantılar dizini halinde organize edilen üyelerle buluşma, İstanbul'un ardından Bursa, Ankara, Kayseri, Erzurum, Diyarbakır ve Samsun'da gerçekleştirilecek.

İstanbul buluşması, üye katılımının artırılması amacıyla ağ yapısında yapılacak çalışmaların ve ülke gündemine yönelik tartışmalar sonucunda ortaya konan görüşlerin, üyelerle buluşma toplantı dizini tamamlandıktan sonra tüm ağ üyeleriyle paylaşılması kararı ile toplantı sonlandırıldı.