Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Veronica Lombardini’yi ziyaret

24 Mart 2021 Çarşamba - Okunma : 305

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Slovakya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Veronica Lombardini’yi konsolosluk ofisinde ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Slovakya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Veronica Lombardini’ye 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi sunumunda bulunarak, Slovakya’nın 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini belirtti.

M. M’hamed Ifrıquıne’ye ziyaret

23 Mart 2021 Salı - Okunma : 307

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri kapsamında Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu M. M’hamed Ifrıquıne’yi makamında ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ziyarette Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu M. M’hamed Ifrıquıne’ye 7-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sundu. Dr. Akkan Suver, 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Fas Krallığı’nın katılımını Marmara Grubu Vakfı olarak büyük önem verdiklerini vurguladı.

Serge Dickschein’e ziyaret

23 Mart 2021 Salı - Okunma : 266

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Belçika İstanbul Başkonsolosu Serge Dickschein’i konsolosluk ofisinde ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Belçika İstanbul Başkonsolosu Serge Dickschein’i 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi sunumunda bulunarak, Belçika’nın 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini belirtti.

Özbekistan Müsteşarı Shukhratjon M. Yigitaliev’e ziyaret

22 Mart 2021 Pazartesi - Okunma : 216

Marmara Grubu Vakfı Genel Sekreteri Cafer Okray Ankara’da Özbekistan Büyükelçiliği’ni ziyaret etti. Özbekistan Maslahatgüzarı Shukhratjon M. Yigitaliev ile görüşen Genel Sekreter Cafer Okray 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Marmara Grubu Vakfı’nın Özbekistan’ın katılımına verdiği büyük önemi belirtti.

KEİPA Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hajıyev’e ziyaret

22 Mart 2021 Pazartesi - Okunma : 267

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver beraberinde Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Av. Serhat Tabanca ile birlikte KEİPA (Karadeniz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi) Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hajiyev’i makamında ziyaret ederek, 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu.

Polonya Cumhuriyeti Başkonsolosu Dariusz Gumieniczek’e ziyaret

22 Mart 2021 Pazartesi - Okunma : 252

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dariusz Gumieniczek’i konsolosluk ofisinde ziyaret etti. Dr. Akkan Suver Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dariusz Gumieniczek’e 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi sunumunda bulunarak, Polonya Cumhuriyeti’nin, evvelki zirvelerde olgu gibi, 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini belirtti. Ziyarette İstanbul Polonya Konsolosu Sabina Klimek’te hazır bulundu.

Nevruz Bayramımız kutlu olsun

21 Mart 2021 Pazar - Okunma : 1351

Türk Dünya’sının ortak bayramı olan Nevruz Bayramı idrak etmenin mutluluğu içindeyiz. Baharın müjdecisi olduğu kadar Türk devlet ve topluluklarında bir kültür birlikteliği olarak asırlardır bilinen ve tanınan Nevruz Bayramı bizleri yanyana getiren önemli bir beraberliktir. Bu önemli Bayram Günü'nde, Türk dünyasına birlik ve beraberlik temenni ediyoruz. Büyük Türk Dünyası Nevruz Bayramın kutlu olsun.

Metropolit Emmanuel Kadıköy Metropoliti oldu

20 Mart 2021 Cumartesi - Okunma : 400

Fener Rum Patrikhanesi'nin Sen Sinod Meclisi'nin kararıyla Kadıköy Metropolitliği'ne atanan Fransa Metropoliti Adamakis Emmanuel, Ekümenik Patrik Bartholomeos’un katılımıyla Aya Triada Rum Ortodoks Kilisesi'nde düzenlenen bir merasimle görevine başladı. Kadıköy Kaymakamı ve Kadıköy Belediye Başkanı'nın da katıldığı Merasimde İstanbul'da bulunan yabancı misyon şeflerinin yanı sıra Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Bilgiç de hazır bulundu. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Jairo D. Estrada B. ile öğle yemeği

19 Mart 2021 Cuma - Okunma : 344

Guatemala Ankara Büyükelçisi H. E Jairo D. Estrada ile Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Mütevelli Heyet Üyesi ve Guatemala İstanbul F. Konsolosu Bilal Bilici bir öğle çalışma yemeğinde biraraya gelerek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüştüler. Görüşmede 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde tertiplenecek bir Merkezi Amerika ülkeleri toplantısının önemi üzerinde duruldu. Çalışma Yemeğinde Begüm Salcı da hazır bulundu.

Başkonsolos Cuı Wei’yi ziyaret

19 Mart 2021 Cuma - Okunma : 222

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray ile birlikte Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei’yu konsolosluk ofisinde ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei’ye 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi sunumunda bulunarak, Çin Halk Cumhuriyeti’nin daha önceki Zirvelerde olduğu gibi 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde yüksek seviyede katılımın devam etmesini arzu ettiklerini belirtti.