Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Johannes Regenbrecht Marmara Grubu Vakfındaydı

11 Ocak 2021 Pazartesi - Okunma : 652

Almanya Federal Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Johannes Regenbrecht beraberinde Protokol Konsolosu Erich Schmid'le Marmara Grubu Vakfı’na bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ve Müjgan Suver’in hazır bulundukları ziyarette, misafirlere 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunuldu. Ve Federal Almanya’nın Zirveye katılımının önemi vurgulandı.

Ahmet Vefik Alp'i kaybettik

10 Ocak 2021 Pazar - Okunma : 668

Marmara Grubu Vakfı gönüllülerinden Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp'i kaybettik. Ahmet Vefik Alp Marmara Grubu Vakfı çalışmalarında akademisyen olarak yer almış değerli bir arkadaşımızdı. Hatırasını her zaman muhafaza edeceğimiz arkadaşımıza rahmet diliyor, Ailesi'nin haklı acısını paylaşıyor, Marmara Grubu Vakfı camiasına sabır dileklerimizi sunuyoruz.

Dr.Akkan Suver Montenegro Karadağ Balıkesir Fahri Konsolosluğuna atandı

8 Ocak 2021 Cuma - Okunma : 650

Yaklaşık on iki yıl İstanbul'da Montenegro (Karadağ) Devleti'ni Fahri Başkonsolos olarak temsil eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver İstanbul'da Montenegro ( Karadağ ) Devleti'nin resmi Başkonsolosluk açmasıyla Ocak-2020 tarihi itibarıyla görevinden ayrılmıştı.2008 ile 2020 yılları arasında İstanbul'da Karadağ Devleti'ni Fahri Başkonsolos olarak temsil eden Dr. Akkan Suver’i, bu defa Montenegro (Karadağ) Devleti Balıkesir Fahri Konsolosluk görevine atadı. Atanması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından uygun görülerek onaylanan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver, Montenegro (Karadağ) Balıkesir Fahri Konsolosluk görevine Şubat Ayı başında başlayacaktır.

Marmara Grubu Vakfına gençlerin teveccühü sürüyor

5 Ocak 2021 Salı - Okunma : 468

Marmara Grubu Vakfı çalışmalarında yer almak isteyen genç arkadaşların ilgisi devam ediyor. Bu alanda Müh. Mehmet Yahyaoğlu, Eren Baydan ve Barış Yetim Vakfa kayıtlarını yaptırdılar. Dr. Akkan Suver'in gençlerin rozetlerini taktığı görüşmede Murat Ali de hazır bulundu.

Kenan Akın'ı kaybettik

30 Aralık 2020 Çarşamba - Okunma : 749

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi arkadaşımız Kenan Akın'ı kaybettik. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Kenan Akın'ın ebediyete intikali üzerine bir açıklama yaptı : " Değerli Arkadaşlarım, Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Kıymetli Kardeşimiz Kenan Akın Beyefendi'yi Koronavirüs sonrası çoklu organ yetmezliğinden dolayı kaybettik. Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarında engin bilgisi, yüksek işbirliği karakteri ve müstesna mütevaziliği ile temayüz etmiş Kenan Akın Kardeşimizi, çalışmalarımızda her zaman yol gösterici bir arkadaşımız olarak anacak ve hatırlayacağız. Samimi hizmetlerini Marmara Grubu Vakfı olarak unutmayacağız. Özellikle de, Avrasya Ekonomi Zirveleri sırasında samimi ve içten koşuşturmalarını, fedakarlıklarını hep hatırlayacağız. Cenab-ı Allah'ın rahmeti Güzide Arkadaşımızın üzerinden eksik olmasın. Bu vesileyle kederli Ailesinin haklı acısını şahsım ve Marmara Grubu Vakfı'nı oluşturan arkadaşlarım adına paylaşıyorum."

Gençlerin Vakfımıza katılımı sürüyor

25 Aralık 2020 Cuma - Okunma : 723

Marmara Grubu Vakfı’na gençlerin katılımı devam etmektedir. Av. Murat Keçeciler ile Murat Ali’nin rozetlerini Dr. Akkan Suver taktı.

Yeni yılınız kutlu olsun

21 Aralık 2020 Pazartesi - Okunma : 813

Marmara Grubu Vakfı olarak Covid -19 salgınının son bulacağı, insanlığın yeniden biraraya geleceği, sağlıklı günlerin umuduyla 2021yılının barış, refah, huzur ve istikrar getirmesini diliyoruz. Güzel günlerle dolu bir yıl dileğiyle.

Gönül Sarayı kaybettik

18 Aralık 2020 Cuma - Okunma : 752

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu katılımcılarından Amasya Eski Milletvekili Gönül Saray'ı kaybettik. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu'nun çalışmalarında uzun yıllar görev ve yer almış bulunan Gönül Saray, demokrasi ve insan hakları konularında ortaya koyduğu çalışmalarla vakfımıza katkıda bulunmuş bir şahsiyetti. Kendisini unutmayacağız. Tanrının Rahmeti üzerinde olsun.

Dr. Akkan Suver Romanya Levant Enstitüsünün Pandemi Sonrası Dünya konulu konferansta konuştu

18 Aralık 2020 Cuma - Okunma : 707

Merkezi Bükreş'te bulunan ISACCL (The Institute for Advanced Studies in Levant and Civilization) tarafından tertiplenen (Lessons of the Pandemic) adlı uluslararası konferansta konuşan Dr. Akkan Suver, pandemi sonrası dünyayı ve pandemi sırasında Marmara Grubu Vakfı'nın ortaya koyduğu çalışmaları anlattı. Marmara Grubu Vakfı'nın partneri de olan ve Başkanlığını Romanya Cumhurbaşkanı (1996-2000) Prof. Dr. Emil Constantinescu'nun yaptığı ISACCL'in başarılı geçen toplantısında dünyaca ünlü şahsiyetler söz aldı.

Dr. Akkan Suver Kocaeli Alikahya Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti

16 Aralık 2020 Çarşamba - Okunma : 669

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Kocaeli Alikahya Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti. Alikahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Yalçın Sönmez tarafından yapılan sunumu dinleyen Dr. Akkan Suver daha sonra Alikahya Organize Sanayi Bölgesi'ni gezdi. Dr. Akkan Suver'e ziyaretinde Marmara Grubu Vakfı gençlerinden Murat Ali eşlik etti.