Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Nevruz Bayramı Kutlu Olsun

21 Mart 2019 Cuma - Okunma : 1550

Türk dünyasının ortak Bahar Bayramı Nevruz'u idrak etmenin yüksek sevinci içindeyiz. Nevruz Bayramımız kutlu olsun. Marmara Grubu Vakfı olarak Türk âleminin Nevruz Bayramı'nı tebrik ediyoruz.

Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu yapıldı ve Dr. Akkan Suver yeniden Genel Başkan seçildi

20 Mart 2019 Çarşamba - Okunma : 1349

Marmara Grubu Vakfı'nın Genel Kurulu geniş bir katılımla İstanbul'da Malta Köşkü'nde yapıldı. Çalışmalarına Ertuğrul Kumcuoğlu'nun başkanlığında Prof. Dr. Yakut Irmak Özden, Leyla Tavşanoğlu, Prof. Dr. Uğur Özgöker ve Turan Sarıgülle'den oluşan Genel Kurul Başkanlık Divanı'yla başlayan Marmara Grubu Vakfı'nın yıllık faaliyet raporunu okuyan Dr. Akkan Suver 2018 yılını anlattı. Faaliyet raporunun okunmasından sonra, H. Gökhan Humbaracı Denetim Raporu'nu, Bülent Soylan da Mali Raporu okudu. Daha sonra yapılan ayrı ayrı oylamalarla faaliyet ve denetim raporları ibra edildi. Prof. Dr. Erman Tuncer, Cemal Bilgiç, Mehmet Gökhan Havuzlu, Sezgin Bilgiç, Mustafa Ergin, Göksel Bilgiç, Ümit Çoban, Rahmi Dilek ve Baturhan Koçak’tan oluşan Yeni üyelerin kabulünden sonra, seçimler gerçekleştirildi. Marmara Grubu Vakfı'nın yeni İcra Konseyi Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Cafer Okray, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Lale Aytanç Nalbant, M. Gökhan Havuzlu, Av. Serhat Tabanca ve Sezgin Bilgiç'den oluştu. Denetim Kurulu'na ise Alaaddin Koçak, Yüksel Önel ve Gökhan Humbaracı seçildiler. Daha sonra söz alan Dr. Akkan Suver Marmara Grubu Vakfı’nda 30 yılını dolduran üyelerimize 30 yılın anısına hediyelerini sunarak, Yönetim Kurulu Üyelerine ve Mütevelli Heyet üyelerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı ayrı ayrı teşekkürlerini sundu.

Dr. Akkan Suver Hollandadaki terörü kınadı

19 Mart 2019 Salı - Okunma : 991

18 Mart 2019 günü Hollanda'nın Utrecht şehrinde tranvayda gerçekleştirilen, üç kişinin öldürüldüğü terör olayı ile ilgili olarak Dr. Akkan Suver bir basın açıklaması yaptı. Dr. Suver'in açıklaması aynen şöyledir: "-Hollanda'nın Utrecht şehrinde meydana gelen alçak saldırıyı sivil toplum kimliğimizle şiddetle kınıyoruz. Dili, dini ve ırkı kim olursa olsun cani canidir, katil katildir. Bu menfur saldırı neticesinde hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara da acil şifalar diliyor, Hollanda halkına da geçmiş olsun diyoruz"

Marmara Grubu Vakfından Süryani Patriği’ne bir ziyaret

18 Mart 2019 Pazartesi - Okunma : 1087

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne gösterdikleri yüksek katılımdan dolayı Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel Marmara Grubu Vakfı adına Süryani Ortodoks Patrik Vekili Mor Filuksinos Yusuf Çetin'e bir teşekkür ziyareti gerçekleştirdiler. Kabulde Dr. Suver Patrik Vekilinin her yıl gösterdiği yüksek ilginin her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirtti. Ziyarette Cemaat Başkanı Kenan Gürdal da hazır bulundu.

ÇANAKKALE ZAFERİ 104. YILINDA

18 Mart 2019 Pazartesi - Okunma : 1768

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılında Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz. Çanakkale savaşlarında Türk Yurdunu İşgale gelenler 141,113 kayıp verdiler. Çanakkale’de şehit düşün Türk Askerinin sayısı ise 195,000’dır. Çanakkale Zaferi Türk’ün Savaş tarihinde ortaya koyduğu en büyük Zaferlerden biridir. Bu Zaferin Büyük Komutanı Mustafa Kemal’dir. Mustafa Kemal bu zaferden sonra tanınmış ve büyük bir Komutan olarak kabul edilmiştir. Çanakkale Zaferinin 103. Yılı Kutlu olsun.

7.Global Baku Forumu sona erdi

16 Mart 2019 Cumartesi - Okunma : 1192

Dr. Akkan Suver'in Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen katıldığı 7. Global Baku Forumu Nizami Gencevi'nin yarattığı 7 renkli felsefe gecesiyle çalışmalarını tamamladı. Hüseyin Maliko, Amrah Dadashov,Bahruz Ahmad, Eldar Mansur, Kamil Bayramova, Elshan Rustamov, Aghali Karimzade, Leyli Valiyeva isimli sanatçıların performanslarını muhteşem bir konserle sundukları gece ünlü Tenor Samir Jafarov'un müstesna aryalarıyla sona erdi. Konser sonrası Nizami Gencevi Merkezi Başkanı Nazım İbrahimov Dr. Akkan Suver ile birlikte sanatçıları tebrik ettiler. Gecenin sonunda TBMM önceki Başkanları'ndan Hikmet Çetin, İslam Konferansı önceki Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ve Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçisi Ertan Özoral ile Tacikistan Bakü Büyükelçisi ve Tacikistan Ekonomi Bakanı Nematullo Khikmatullozoda birarada geceyi noktaladılar.

Marmara Grubu Vakfı Yeni Zelandada meydana gelen Katliamı kınadı

16 Mart 2019 Cumartesi - Okunma : 903

Yeni Zelanda'da iki ayrı camide yaşanan korkunç terör dolayısıyla Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 7.Global Baku Forumu çalışmaları dolayısıyla bulunduğu Bakü’de bir basın açıklaması yaparak yaşananları lanetledi. Dr. Akkan Suver'in açıklaması özetle şöyledir."-Yeni Zelanda'da Cuma Namazı öncesi iki ayrı camide ibadet öncesi yaşananlar İslam’a karşı olduğu kadar insanlığa da karşıdır. Uzun zamandır işlenen islamofobi'nin de bu olayda yeri olduğu da ayrı bir gerçektir. İslam karşıtlığının bu olayı körüklediğine inanıyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak insanlığa yeni bir tehdit olarak algıladığımız bu Katliamı lanetleniyoruz. İslam karşıtlığının yanı sıra Türk karşıtlığının da yayınlanan bildiriden anlaşıldığı bu Katliamın islamofobiyi, Türk düşmanlığını körükleyen batılı ülkelere de ders olmasını dileriz. Bu katliam gerçekte Müslümanlara olduğu kadar insanlığa karşı da işlenmiştir. Yeni Zelanda'da gerçekleşen bu Katliamın arkasındakilerin de bulunmasını ısrarla talep ediyoruz. Zira bu Katliamı yapanın hain, sapık bir cani olduğuna inanmıyoruz. Bunun bir tertip olduğuna eminiz. Katliamı düzenleyenleri lanetliyor, arkasında kimler olduğunun bilinmesini öğrenmek istiyor şehitlere rahmet diliyoruz."

Türkiyenin Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral Marmara Grubu Vakfını kabul etti

15 Mart 2019 Cuma - Okunma : 1199

7 Global Baku Forum çalışmaları münasebetiyle Bakü’de bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'i, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral Büyükelçilikte kabul etti. Kabulde Azerbaycanlı Gazeteci Prof. Dr Halid Niyazov da hazır bulundu. 7. Global Baku Forumu'nun önemi üzerinde görüş alışverişinin yapıldığı kabulde Prof. Dr. Halid Niyazov Büyükelçi Erkan Özoral’a kitaplarından bir seri hediye etti.

Dr. Akkan Suver Azerbaycan Enerji Bakanının ziyaret etti

14 Mart 2019 Cuma - Okunma : 1067

Azerbaycan’da 7. Global Baku Forum çalışmalarına katılan Dr. Akkan Suver, Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Azerbaycan Milli Meclis Başkan Vekili Valeh Aleskerov da hazır bulundu. Ziyarette Dr. Suver geride bıraktığımız Şubat ayında gerçekleşen 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne gösterdikleri yüksek katılım ve alakadan dolayı Enerji Bakanı Şahbazov'a ve Milletvekili Aleskerov’a ayrı ayrı Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sundu.

Dr. Akkan Suver Global Baku Forumuna katıldı.

15 Mart 2019 Cuma - Okunma : 1037

Nizami Gencevi Merkezi tarafından tertiplenen Global Bakü Forumu'nun 7.cisine Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver katıldı. Dünyanın önde gelen düşünce adamlarıyla 5 ülkenin Cumhurbaşkanı'nın hazır bulunduğu 7. Global Baku Forumu'nda Dr. Akkan Suver tanınmış siyaset ve devlet insanlarıyla bir araya geldi. Azerbaycan'ın belli başlı medya kuruluşlarının büyük alaka gösterdiği Dr. Akkan Suver başta Azerbaycan Devlet Televizyonu olmak üzere sayısız televizyon kanalı tarafından ayrı ayrı kanallarda Global Baku Forumu'nun önemini vurgulayan programlar yaptı.