Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Baurzhan Abdrakhmanova ziyaret

25 Ocak 2019 Cuma - Okunma : 1516

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar, Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Baurzhan Abdrakhmanov'a 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundular. Ziyarette Kazakistan Konsolosu Assılbek Sıdıkov'de hazır bulundu.

Çinli Gazeteciler Dr. Akkan Suveri ziyaret ettiler.

24 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 1224

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Xinhua Haber Ajansı, Bir Kuşak-Bir Yol Projesi kapsamında ortaya koyduğu çalışmalarından dolayı Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret etti. Ziyarette Xinhua Haber Ajansı mensupları Dr. Akkan Suver'in göç, barış ve Bir Kuşak-Bir Yol Projesi ile ilgili görüşlerini aldılar. 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında da görüş alışverişinde bulundular.

Dr. Akkan Suver ve Mustafa Gültepe 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili ortak bir Basın Toplantısı düzenledi

24 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 1641

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin tanıtımıyla ilgili olarak İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe ile Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Grand Hyatt Oteli'nde ortak bir basın toplantısı düzenlediler. 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin bu yıl tertiplenecek defilesinin tasarımcısı Belma Özdemir'in de katıldığı Basın Toplantısında Marmara Grubu Vakfı'ndan Engin Köklüçınar, Cafer Okray, Yüksel Çengel, Lale Aytanç Nalbant, Nuri Artok Turan Sarıgülle de hazır bulundu.

Konsolos Eşleri Patrik Bartholomeos ve tarihi Bulgar Demir Kilisesini ziyaret ettiler

23 Ocak 2019 Çarşamba - Okunma : 1357

İstanbul’da bulunan Konsolos Eşleri Ocak ayı toplantılarını Patrik Bartholomeos'u ve yeniden restore edilerek açılan tarihi Bulgar Demir Kilisesi'ni ziyaret ederek gerçekleştirdiler. Ziyaretler sonrasında Konsolos Eşleri tarihi Pandeli Lokantası'nda bir öğle yemeği yediler. Aralarında Müjgan Suver'in de bulunduğu Konsolos Eşleri'ne ziyaretlerine Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov da eşlik etti.

Tacikistan Konsolosu Nodira Zuhurova Dr. Akkan Suveri ziyaret etti.

21 Ocak 2019 Pazartesi - Okunma : 1476

Tacikistan İstanbul Konsolosu Nodira Zuhurova, Dr. Akkan Suver'i ziyaret ederek 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Tacikistan Konsolosu Zuhurova, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Enerji ve Ekonomi Bakan Yardımcıları ile katılacağını belirtti.

20 Janvar Kara Ocakın 29.yıldönümünde Dr. Akkan Suver bir makale kaleme aldı.

20 Ocak 2019 Pazar - Okunma : 1531

20 Ocak veya Azerbaycan dilindeki adıyla 20 Janvar'ın ( 20 Ocak) acı gününde Dr. Akkan Suver GÖZLEM GAZETESİ'nde bir makale kaleme aldı. Bu büyük facianın korkunç yıldönümünde Marmara Grubu Vakfı olarak şehitleri rahmet, gazileri şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

İstanbul Gelişim Üniversitesinden Prof. Dr. İzzet Gümüş ve Dr. Aysun Kaya Dr. Akkan Suveri ziyaret ettiler

19 Ocak 2019 Cumartesi - Okunma : 1881

İstanbul Gelişim Üniversitesi'nden Prof. Dr. İzzet Gümüş ile Dr. Aysun Kaya Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Ziyarette İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin uluslararası alanda ortaya koyduğu çalışmalar üzerine bir sunum yapan Prof. Dr. İzzet Gümüş Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin önemini de vurguladı. Uluslararası alanda çalışmalar ve iş birlikleri yapmak arzusunu belirten Prof. Dr. İzzet Gümüş Karadağ'daki üniversitelerle de ilişki kurma dileklerini gündeme getirdi.

Tunus Başkonsolosu Hedi Malik Dr.Suveri ziyaret etti

12 Ocak 2019 Cumartesi - Okunma : 1432

Tunus' un İstanbul Başkonsolosu Hedi Malik Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret ederek, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Ziyarette, Dr. Akkan Suver'in yıllar önce Tunus' a yaptığı ziyaret ve Tunus' un Kurucu Cumhurbaşkanı Habib Burgiba'yla gerçekleştirdiği mülakat ve daha sonra kaleme aldığı Habib Burgiba kitabından da uzun uzun söz edildi. Sonbaharda İstanbul’da Habib Burgiba ile ilgili akademik bir toplantı yapılması da kararlaştırıldı.

Slovenya Başbakan Yardımcısı Alenka Bratusek Dr. Suver’i kabul etti

9 Ocak 2019 Çarşamba - Okunma : 1535

Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Alenka Bratusek Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver’i makamında kabul etti. Dr. Suver Başbakan Yardımcısı Alenka Bratusek’i 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Dr.Suver kabulde 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi ilgili bir de sunum yaptı.

Türkiye’nin Ljubljana Büyükelçisi Esen Altuğ Dr. Suver’i kabul etti

9 Ocak 2019 Çarşamba - Okunma : 1588

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver çalışma ziyaretleri için bulunduğu Ljubljana’da Türkiye Büyükelçisi Esen Altuğ tarafından makamında kabul edildi. Dr. Suver Büyükelçi Altuğ’a 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu.