Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Azerbaycan Başkonsolosu Mesim Hacıyev Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

26 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 2798

Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev beraberinde Konsolos Esmira Huseynova ile birlikte Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyaretinde bulundu. Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında bir bilgi sunumu yapan Genel Başkan Dr. Akkan Suver, Azerbaycan Türkiye ilişkilerinde sivil toplum faaliyetlerinin önemini vurguladı. Marmara Grubu Vakfı Şeref Defteri'ni de imzalayan Başkonsolos Mesim Hacıyev ile Dr. Suver gelecek yıl tertiplenecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov Türkiyeye resmi ziyarette bulundu

25 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 2398

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Prof. Dr. Ali Hasanov Türkiye'ye bir ziyarette bulunarak, başta Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu olmak üzere devlet adamlarımızla görüşmelerde bulundu. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş tarafından bir akşam yemeğiyle de ağırlanan Prof. Dr. Ali Hasanov'un yemeğine Dr. Akkan Suver ile Şamil Ayrım da katıldı. Yemekte Azerbaycan Büyükelçisi Faig Bagırov, Turizm ve Tanıtma Eski Bakanı İlhan Aküzüm, İstanbul Milletvekili Murtuza Zengin ve SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Vagıf Aliyev'de hazır bulundu.

Kazakistan Büyükelçisi Veda Etti

24 Ekim 2016 Pazartesi - Okunma : 2200

Kazakistan Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Kazakistan'ın Güney Eyalet Valiliği'ne tayin olması münasebetiyle, Türkiye'den ayrılıyor. İstanbul'da Intercontinental Otel'inde görevinden ayrılması münasebetiyle şerefine tertiplenen Veda Resepsiyonu'na diplomatik erkân ve işadamları katıldılar. Veda Resepsiyonu'nda bir konuşma yapan Dr. Akkan Suver, Büyükelçi Canseyit Tüymebayev'in Türkiye'de başarılı ve verimli hizmetler ortaya koyduğunu, Türk - Kazak münasebetlerini geliştirdiğini, dolayısıyla sıcak hatırasının unutulmayacağını gündeme getirdi.

DR. AKKAN SUVER POLONYA İSTANBUL BAŞKONSOLOSU GRZEGORZ MİCHALSKİ'Yİ ZİYARET ETTİ

21 Ekim 2016 Cuma - Okunma : 2169

20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver İstanbul Polonya Başkonsolosu Grzegorz Michalski’yi makamında ziyaret ederek, Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sundu. Ziyarette Polonya’nın Zirve’ye katılmasına önem verdiklerini vurgulayan Dr. Suver, 2 ülke arasında mevcut bulunan ticari ilişkilere de Zirve’nin yeni bir kapı açacağını belirtti.

Medeniyetler İttifakı İstanbul’da Toplandı

20 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 2291

Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Nassir Abdulaziz Al-Nasser’in katılımıyla Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı İstanbul’da toplandı. “Şiddete Varan Aşırıcılıkla Mücadelede Gençliğin Rolü” isimli uluslararası konferans İstanbul’a gelen Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Nassir Abdulaziz Al-Nasser’in ve Türkiye’den Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in katılımıyla İstanbul Hilton Oteli’nde yapıldı. Başbakanlık Başdanışmanı Prof. Dr. Bekir Karlığa ile Türk Konseyi Genel Sekreteri Ramil Hasanov’un da tebliğ sunduğu Konferans büyük ilgi gördü. Konferansa Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver ve Av. Ercüment Güvercin de katıldı.

Özbekistan Başkonsolosluğunu Marmara Grubu Vakfı ziyaret etti

19 Ekim 2016 Çarşamba - Okunma : 2355

Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Cafer Okray’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı yöneticileri Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Shukhrat Aminov ve Konsolos Jahongir Parmanov’u makamında ziyaret ederek, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Davet sırasında Özbekistan Başkonsolosu Shukhrat Aminov İslam Kerimov sonrasının Özbekistan’ı hakkında bilgi sunumu yaptı.

Marmara Grubu Vakfı yöneticileri Patrik Bartholomeos u Makamında ziyaret etti

15 Ekim 2016 Cumartesi - Okunma : 2202

Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Cafer Okray ve Kenan Acıkök’ten oluşan Marmara Grubu Vakfı yöneticileri Patrik Bartholomeos'u makamında ziyaret ederek, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Zirve hakkında geniş bir bilgi sunumunda da bulunan Marmara Grubu Vakfı yöneticileri, Patrik'in bugüne kadar Vakfın çalışmalarına gösterdiği ilgiye de teşekkür ettiler.

Konsolos Eşleri 2016-2017 yılı etkinliklerine başladı

13 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 2027

Karadağ Fahri Başkonsolosluğu'nu temsilen Müjgan Suver'in de aralarında bulunduğu İstanbul'daki yabancı devlet temsilcilerinin eşlerinin, düzenli aralıklarla gerçekleştirdikleri buluşmaların ilki, (2016-2017 dönemi) yüksek katılımla İstanbul Sofa Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıda yıllık faaliyet programı üzerine tartışma yapıldı. Ayrıca Kazakistan Başkonsolos Eşi tarafından Kazakistan'ı tanıtan bir sunum da yapıldı. Grup öğle yemeğinin ardından toplantıyı bitirdi.

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Qian Bo'ya ziyaret

12 Ekim 2016 Çarşamba - Okunma : 2365

Marmara Grubu Vakfı genel başkanı Dr. Akkan Suver, İstanbul'a yeni atanan Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosu Qian Bo'yu makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, gelecek yıl 4-6 Nisan 2017 günleri tertiplenecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumu yaptı. Başkonsolos Qian Bo da, Dr. Akkan Suver'in kendisini ziyaret eden ilk Türk temsilci olduğunu belirtti.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü

11 Ekim 2016 Salı - Okunma : 2118

Sürdürülebilir kalkınma hedeflerine varmak için BM Genel Kurulu 11 Ekim Gününü Dünya Kız Çocukları Günü olarak kabul edilmesine karar vermiştir. Bu kararla kız çocuklarının, çocuk haklarından eşit olarak yararlanması, bu hakları eşit kullanabilmesi için eğitim yoluyla güçlendirilmesinin önemine dikkat çekilmiştir. Onlara verilecek her destek, toplumsal yaşamda karşılaştıkları her türden ayrımcılık ve şiddetin önlenmesine yardımcı olacaktır. Dolaysıyla toplumun güçlenmesine katkıda bulunacaktır. 2016 yılında "2030 Vizyonu ile Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinde Kız Çocuklarının Gücü" ana başlığı altında öncelikle eğitimin her kademesinde ilerleme sağlanması için bir eylem planı yapılması hedeflenmiştir. Amaç ailede ve toplumda özgür ve eşit bireyler olarak yer alabilmelerine destek verilmesidir. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu olarak ülkemizdeki kız-erkek bütün çocuklarımıza, eşitlikçi, yenilikçi, akla ve bilime dayalı, çağdaş bir eğitim verilmesini istiyoruz. Yeni öğretim yılında bu konuda kararlı bir devlet politikası ve uygulamanın yapılacağını umuyor ve bekliyoruz. Bir yerlerde bir kız çocuğu yardımlarınızı bekliyor.