Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver, Hristiyan Dünyası’nın Paskalya Bayramı’nı kutladı

27 Mart 2016 Pazar - Okunma : 2867

Katolik dünyasının Paskalya Bayramı olarak adlandırılan Diriliş Bayramı’nı Marmara Grubu Vakfı adına kutlayan, Dr. Akkan Suver, Süryani Katolik Patrikhanesine bir ziyaret gerçekleştirerek Türkiye Süryani Katolik Patrik Genel Vekili Horepiskopos Yusuf Sağ’ı tebrik ederek (Nice Bayramlar) diledi.

Marmara Grubu Vakfı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti

24 Mart 2016 Perşembe - Okunma : 2672

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Marmara grubu vakfının Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar ve Ercüment Güvercin’den oluşan heyeti, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret ederek bilgi sunumu yaptı. 40 ülkenin katılımıyla 5-7 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek 19. Avrasya Ekonomi Zirvesine 4 aktüel cumhurbaşkanının iştirak edeceği belirtildi. Beylikdüzü Belediyesi’nin 19. Avrasya Ekonomi Zirvesine sponsor olarak katılması isteğini olumlu karşılayan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarını takdirle izlediğini belirtti.

Türkmenistan’ın yeni Büyükelçisi İşankuli Amanlyev Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

23 Mart 2016 Çarşamba - Okunma : 1370

Türkmenistan’ın Ankara’ya yeni atanan Büyükelçisi İşankuli Amanlyev’e Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası’ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti bir nezaket ziyareti yaparak, görevinde başarılar diledi. Ziyaret sırasında Türkmenistan Büyükelçiliği çalışanlarının Nevruz Bayramı’nı da kutlayan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Büyükelçi Amanlyev’i 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet etti.

Marmara Grubu Vakfı Tuğrul Türkeş’i ziyaret etti

23 Mart 2016 Çarşamba - Okunma : 2678

Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası’ndan oluşan Heyeti, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i makamında ziyaret etti. Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’e 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunan Heyet; Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’i 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

Marmara Grubu Vakfı Birleşmiş Milletler CSW60 Toplantısında…

19 Mart 2016 Cumartesi - Okunma : 3564

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, İstişari Üye statüsünde yer aldığımız Birleşmiş Milletler Ekonomi ve Sosyal Konseyi'nin bünyesindeki Kadının Statüsü Komisyonu'nun (CSW60) "Kadının Güçlenmesi Ve Bunun Sürdürülebilir Kalkınma İle İlişkisi" toplantısına gönüllü üyelerimizden iş kadını Gülçin Güloğlu ile birlikte katıldı ve interaktif uzman panelinde Vakfımızın program ile ilgili bir sunum yaptı.(haberin devamı için lütfen resmin üzereni tıklayınız)

Cafer Okray Viyana Ekonomik Forumu Genel Kurulu’nda katıldı

16 Mart 2016 Cumartesi - Okunma : 2813

Marmara Grubu Vakfı’nın partnerlerinden Viyana Ekonomik Forumu’nun, Viyana’da gerçekleşen Genel Kurulu’na Vakıf adına Cafer Okray katıldı. Avrupa’nın sayılı düşünce platformları arasında yer alan Viyana Ekonomik Forumu’nun Genel Kurulu’nda Eski Şansölye Erhard Busek ile Genel Sekreter Büyükelçi Elena Kirtcheva, Balkanlar üzerine vizyoner değerlendirmeler yaptılar. Cafer Okray ise konuşmasında Marmara Grubu Vakfı’nın, Viyana Ekonomik Forumu’na verdiği yüksek değeri vurguladı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar Marmara Grubu Vakfı heyetini kabul etti

15 Mart 2016 Salı - Okunma : 2789

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazenider’ı makamında ziyaret eden, Dr. Akkan Suver ve Engin Köklüçınar Zirve hakkında bilgi sunumu yaptılar. Dr. Suver ve Köklüçınar, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’dan 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımını ve destek olmasını da talep ettiler.

Marmara Grubu Vakfı KKTC’deydi

14 Mart 2016 Salı - Okunma : 3191

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyaret etti. Kıbrıs’ta bulundukları süre zarfında önce KKTC Büyükelçisi Derya Kanbay tarafından kabul edilen Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, (E) Orgeneral Necdet Timur, Engin Köklüçınar ve Şamil Ayrım’dan oluşan heyeti daha sonra Kıbrıs (E) Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu makamında ziyaret etti.

TERÖR’Ü LANETLİYORUZ

15 Mart 2016 Salı - Okunma : 4645

Ankara’da meydana gelen bombalı terör saldırısı sonrasında kamuoyuna bir açıklama yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver: “-Yaşadığımız bu elim olay Türkiye’nin geleceğini kast eden terör odaklarının son çırpınışlarıdır. Olayları lanetliyoruz” dedi.

BAKÜDE 4. GLOBAL FORUMA DR. AKKAN SUVER DE KATILDI

11 Mart 2016 Cuma - Okunma : 2721

Aralıksız dört yıldır Bakü'de tertiplenen Global Forum, 10 Mart 2016 günü Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in konuşması ile çalışmalarına başladı. Aralarında Dr. Akkan Suver'in de bulunduğu entelektüel katılımcılar ortaya koydukları düşüncelerde çok kültürlülüğün önemini vurguladılar. Aktüel ve eski cumhurbaşkanlarının, eski devlet adamlarının ve çağdaş entelektüellerin yer aldığı 4. Bakü Forumu'nda konuşmacılar, Azerbaycan'ın sahip bulunduğu çok dilli, çok dinli ve çok milletli bir arada yaşama birlikteliğini barışın önemli bir örneği olarak değerlendirdiler.