Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelovu Makamında Ziyaret Etti

5 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 1312

6-7 Şubat 2019 günleri gerçekleştirilecek 22 Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Dr. Akkan Suver, Bulgaristan'ın İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov'u makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Görüşmede Dr. Suver, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Bulgaristan'ın yüksek düzeyde bir şahsiyetle temsil edilmesinin önemini vurguladı.

Marmara Grubu Vakfı Makedonya Cumhurbaşkanı’nı ziyaret etti

5 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 1483

Marmara Grubu Vakfı’nın Dr. Akkan Suver, Milletvekili Şamil Ayrım, Müjgan Suver, Gül Ayrım, Av. Serhat Tabanca’dan oluşan heyeti, Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov tarafından kabul edildi. Makedonya İstanbul Önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz’ın da hazır bulunduğu kabulde Dr. Akkan Suver, Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’u 6-7 Şubat 2019 günleri İstanbul’da gerçekleşecek olan 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne şeref konuğu olarak davet etti.

Marmara Grubu Vakfı 30 Ağustos Kutlamalarına Katıldı

30 Ağustos 2018 Perşembe - Okunma : 1125

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle İstanbul Valiliğinde düzenlenen tebrik merasimde Marmara Grubu Vakfı da hazır bulundu. Vilayette yapılan Resmi Kabul ’de İstanbul Valisi Vasip Şahin’i, Birinci Ordu Komutanı Org. Musa Avsever’i ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlut Uysal’ı kutlayan Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Müjgan Suver, Av. Serhat Tabanca ve Durmuş Çelen’den Marmara Grubu Vakfı Heyeti daha sonra İstanbul Valisi Vasip Şahin tarafından Cemile Sultan Korusu’nda verilen Resepsiyona da katıldı.

30 Ağustos Zaferi Kutlu Olsun

30 Ağustos 2018 Pazar - Okunma : 1497

Türkiye Cumhuriyeti'nin var oluşunun başlangıç noktası olan ve Türk Ordusu'nun tarih önünde Başkomutan Atatürk'ün yüksek öncülüğünde yarattığı zafer destanın doksanaltıncı yılındayız.Bu zafer destanı Atatürk'ün örnek komutanlığının eseri olduğu içindir ki, Başkomutanlık Meydan Savaşı olarak askeri literatürde yer almaktadır. Türk Ordusu'nun olduğu kadar topyekun Türk milletinin eseri olan bu muhteşem taarruz destanıyla Sevr parçalanmış, önce Lozan'a sonra bağımsız Türkiye'nin oluşumuna ulaşılmıştır.Tarih, on dört gün gibi kısa sürede zaferle biten taarruzlara pek şahit değildir.Ne var ki, Atatürk'ün emsalsiz komutanlığıyla Türk Ordusu'nun elde ettiği bu zafer Türkiye Cumhuriyeti ile taçlanmıştır.30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Şamil Ayrım Azerbaycan’daydı

29 Ağustos 2018 Çarşamba - Okunma : 1965

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın Azerbaycan’a gerçekleştirdiği Resmi Ziyarete katılan İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Oktay Esadov, Azerbaycan Milli Meclis Başkan Yardımcıları Ziyafet Askerov ve Valeh Aleskerov’la da ayrı ayrı görüştü.

Ali Rıza Arslan Avrasya Büyükelçileri’ne konuştu

16 Ağustos 2018 Perşembe - Okunma : 1562

Büyükelçiler toplantısı münasebetiyle Ankara’da biraraya gelen Türkiye’nin Bölge Büyükelçilerine, Avrasya hakkında bir sunum yapan Ali Rıza Arslan’ın toplantısına Kişinev Büyükelçisi Halil Gürol Sökmensuür, Moskova Büyükelçisi Hüseyin Lazip Diriöz, Duşanbe Büyükelçisi Ali Rıfat Köksal, Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Aşkabat Büyükelçisi Mustafa Kapucu, Minsk Büyükelçisi Kezban Nilvana Darama, Astana Büyükelçisi Nevzat Uyanık, Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Ulanbator Büyükelçisi Muhittin Ahmet Yazal, Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan ve Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlut Uysal’a ziyaret

14 Ağustos 2018 Salı - Okunma : 1695

Montenegro (Karadağ) Büyükelçisi Branko Milic ile birlikte Dr. Akkan Suver Montenegro (Karadağ) Fahri Başkonsolosu ve Marmara Grubu Vakfı Başkanı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlut Uysal’ı ziyaret ettiler. Ziyarette Büyükelçi Branko Milic Türkiye Montenegro (Karadağ) ilişkileri hakkında bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver Belediye Başkanı Mevlut Uysal’a Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi verdi ve Karadağ hakkında yazdığı kitabını ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlut Uysal’ın 2013 yılında Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde yaptığı konuşmanın bulunduğu kitabı hediye etti.

Marmara Grubu Vakfı TİM Başkanı İsmail Gülleyi ziyaret etti

3 Ağustos 2018 Cuma - Okunma : 1710

Marmara Grubu Vakfı bir süre önce İstanbul İhracatçılar Meclisi Başkanlığı’na seçilen İsmail Gülle’yi makamında ziyaret ederek, sivil toplum kimliğiyle tebrik etti. Tebrike Dr. Akkan Suver, Nuri Artok, Turan Sarıgülle ve Av. Serhat Tabanca’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti katıldı. Dr. Akkan Suver Başkan İsmail Gülle’ye Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulundu. Başkan İsmail Gülle de Zirve’nin önemini vurguladı ve gelecek Zirve de TİM olarak yer alacaklarını bildirdi.

Marmara Grubu Vakfı Buhara Valisi’ne yemek verdi

2 Ağustos 2018 Cuma - Okunma : 1666

Türkiye’ye resmi bir ziyarette bulunan Özbekistan’ın Buhara Eyalet Valisi Öktam Barnoyev beraberinde Bahriddin Veliyev, Batir Şehriyarov, Öktam Razzakov, Nasrüddin Raşidov, Abid Şabanov, Ahmetcan Azimov, Uluğbek Azamov ve Abdülmelik Tuyçibayev’den oluşan heyetle Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyaret sonrası Milten Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Umut Ökten ve Dr. Akkan Suver misafirler onuruna bir öğle yemeği verdiler.

Marmara Grubu Vakfı İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe’yi tebrik etti

1 Ağustos 2018 Çarşamba - Okunma : 2101

Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Turan Sarıgülle, Engin Köklüçınar, Nuri Artok, Cafer Okray ve Av. Serhat Tabanca’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, İHKİB’in yeni seçilen Başkanı Mustafa Gültepe’ye tebrik ziyaretinde bulundu. Ziyarette Mustafa Gültepe ve arkadaşları; Mustafa Paşahan, Selçuk Mehmet Kaya, Erdinç Tezcan, Mustafa Bektaş, Mustafa Seçilmiş, Emine Açılan, Mehmet Ali Demiray, Süleyman Çakıroğlu, Cemal Bayazıt ile birlikte Marmara Grubu Vakfı’nı ağırladı. Başkan Mustafa Gültepe ve arkadaşlarına yüksek katkılarından dolayı Marmara Grubu Vakfı’nın teşekkürlerini sunan Dr. Suver, yeni seçilen İHKİB ailesine de tebrik ve başarı dileklerini sundu.