Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Denge ve Denetleme Ağı İstanbul Üyeleri bir araya geldiler

12 Ocak 2016 Salı - Okunma : 860

Denge ve Denetleme Ağı'nın İstanbul'da bulunan üyeleri, 20 Şubat 2016 cumartesi günü İstanbul'da yapılacak Büyük Buluşma öncesinde, Ağın savunuculuk ve kurumsal önceliklerini konuşmak için bir araya geldiler. 12 Ocak 2016 Salı günü gerçekleştirilen toplantıda üyeler, gruplara ayrılarak moderatörler yönetiminde Ağın savunuculuk ve kurumsal önceliklerinin neler olması gerektiği üzerinde görüş alışverişinde bulundular. Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de Koordinasyon Grubu Üyesi olarak moderatörlük yaptığı toplantıda, grup tartışmalarında öne çıkan görüşler derlenerek, diğer katılımcılarla paylaşıldı.

8. Büyükelçiler Konferansı Açılış Toplantısı’na Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Marmara Grubu Vakfını temsilen birlikte katıldılar.

11 Ocak 2016 Pazartesi - Okunma : 1565

T.C. Dışişleri Bakanlığı tarafından Ankara'da yılda bir defa toplanan Büyükelçiler Konferansı'na Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen birlikte katıldılar. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşmasıyla Ankara'da çalışmalarına başlayan Büyükelçiler Konferansı daha sonra Gaziantep’te devam etti.

Denge ve Denetleme Ağı 2. Büyük Buluşma hazırlıkları çalışmalarına devam ediyor

08 Ocak 2016 Cuma - Okunma : 1692

AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, üyesi ve aynı zamanda sözcüsü olduğu Denge ve Denetleme Ağı'nın büyük buluşması öncesinde Ankara'daydı. 20-21 Şubat 2016 günleri İstanbul'da yapılacak 2. Genel Buluşma'sına hazırlık niteliğindeki toplantıda Müjgan Suver ve Karar Vericiler Çalışma Grubu'nun diğer üyeleri, Ağın savunuculuk ve kurumsal önceliklerinin neler olması gerektiğini tartışarak görüş alışverişinde bulundular.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman Dolmabahçe Sarayı’nda Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

28 Aralık 2015 Pazartesi - Okunma : 2324

TBMM Başkanı İsmail Kahraman Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Ertuğrul Kumcuoğlu, Yüksel Çengel, Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Cengiz Güldamlası ve Ercüment Güvercin’den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyetini makamında kabul etti. Kabulde TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarına ait bir sunum yapıldı ve 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet edildi. TBMM Başkanı İsmail Kahraman Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Ertuğrul Kumcuoğlu, Yüksel Çengel, Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Cengiz Güldamlası ve Ercüment Güvercin’den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyetini makamında kabul etti. Kabulde TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarına ait bir sunum yapıldı ve 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet edildi.

Noel Bayramı kutlandı

26 Aralık 2015 Cumartesi - Okunma : 2355

Süryani Katolik Patrikhanesi ve Süryani Ortodoks Patrikhanesi ayrı ayrı yaptıkları kutlamalarla idrak edilen Noel Bayramı’nı tesit ettiler. Marmara Grubu Vakfı adına kutlamalara katılan Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Hristiyan âleminin bu müstesna gününde; Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin ile Korepiskopos Monsenyör Yusuf Sağ’ın şahıslarında Süryanilerle beraber oldular.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

25 Aralık 2015 Cuma - Okunma : 1876

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır Marmara Grubu Vakfı’nı İstanbul Ortaköy’de bulunan makamında kabul etti. 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde, Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Cafer Okray, Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant ve Yalçın Sönmez’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır’ı İstanbul’da bulunan makamında ziyaret ederek, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sundular. Marmara Grubu Vakfı heyeti Avrupa Birliği Bakanı Sayın Volkan Bozkır’ı 6 Nisan 2016 günü gerçekleşecek olan 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin Açılışına davet ettiler.

İstanbul Valisi Vasip Şahin’e 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin sunumu yapıldı

24 Aralık 2015 Çarşamba - Okunma : 2192

İstanbul Valisi Vasip Şahin Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti. 19. Avrasya Ekonomi Zirveleri çalışmaları çerçevesinde, Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Ertuğrul Kumcuoğlu, (E) Orgeneral Necdet Timur, Şamil Ayrım, Müjgan Suver, Yüksel Çengel, Cafer Okray ve Ercüment Güvercin’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti İstanbul Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret ederek, Zirve ile ilgili bilgilendirdi. Kendilerini Zirve’nin açılışına davet eden Marmara Grubu Vakfı Heyetine İstanbul Valisi Vasip Şahin daha önceki yıllarda verilen desteğin devam edeceğini, toplantıya katılacağını bildirdi.

Ankara’da Büyükelçi ziyaretleri devam ediyor

23 Aralık 2015 Çarşamba - Okunma : 2290

Marmara Grubu Vakfı’nın 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak, Ankara’da Büyükelçilerle görüş alışverişi sürüyor. Bu bağlamda Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Radu Onofrei, Arnavutluk Ankara Büyükelçi Genci Muçaj, Avusturya Ankara Büyükelçisi Dr. Klaus Wölfer, Ürdün Ankara Büyükelçisi Amjad Adaileh, Fas Ankara Büyükelçisi Lotfi Aouad, Afganistan Ankara Büyükelçisi Amanullah Jayhoon ve Senegal’in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Moustapha Sokhna Diop ile yapılan görüşmelerde kendilerine 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumu yaptılar. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dışişleri Bakanlığı Yeni Yıl Resepsiyonu verdi

19 Aralık 2015 Cumartesi - Okunma : 1999

İstanbul’da bulunan yabancı misyon şeflerine yeni yıl münasebetiyle Dışişleri Bakanlığı’nın verdiği resepsiyona Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Karadağ İstanbul Fahri Başkonsolosu sıfatıyla katıldı. İstanbul Valisi Vasip Şahin ile Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Kenan İpek’in ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hacıyev'in de hazır bulunduğu resepsiyon da Dışişleri Bakanlığı adına Büyükelçi Mehmet Samsar bir konuşma yaparak, yabancı misyon mensuplarının yeni yılını tebrik etti.

Marmara Grubu Vakfı Saraybosnaya 1 Günlük Çalışma Ziyareti Gerçekleştirdi

18 Aralık 2015 Cuma - Okunma : 2324

Marmara Grubu Vakfı 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Saraybosna'ya 1 günlük bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Dr.Akkan Suver, Cengiz Güldamlası, Ibrahim Aksoy, Nigar Sargan, Doç.Dr.M.Kemal Yılmaz, Oktay Yavuz ve Cüneyt Türktan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Bosna-Hersek Federasyonu Cumhurbaşkanı Marinko Cavara, Bosna Hersek Başbakanı Denis Zvizdiç, Bosna Hersek Federasyonu Başbakanı Fadil Novaliç, Maliye Bakanı Vjekoslav Bevanda, Devlet Genel Sekreteri Edita Kalajdžić, Tarım, Su ve Ormancılık Bakanı Semsudin Dedic, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Denis Lasic, ve Enerji, Madencilik ve Endüstri Bakanı Nermin Dzindic tarafından ayrı ayrı kabul edildiler. Heyet, daha sonra Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konsey Başkanı Dr. Dragan Covic tarafından verilen Yeni Yıl Resepsiyonu'na da katıldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)