Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Elazığa geçmiş olsun

25 Ocak 2020 Cumartesi - Okunma : 496

Elazığ'da meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen deprem faciası karşısında duyduğumuz acı büyük ve tarifsizdir. Depremde hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz. Bölgedeki bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Dualarımız can kaybının daha fazla artmamasıdır. Ülkemize geçmiş olsun. Marmara Grubu Vakfı

29 Mayıs Üniversitesinden Dr. Akkan Suver'e teşekkür

24 Ocak 2020 Cuma - Okunma : 481

Dr. Akkan Suver bundan bir müddet önce Kütüphanesi'nin bir bölümünü 29.Mayıs Üniversitesi'ne bağışlamıştı. 29 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sinanoğlu adına Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı ve Dr. Mehmet Yılmaz'dan oluşan bir heyet Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda bir ziyaret ederek, Üniversite ve Rektör adına teşekkür yazısı ve plaket sunumunda bulundular. Dr. Akkan Suver'in bizden sonra gelecek nesillere küçük bir armağan diye nitelendirdiği bu bağış teşekkür ziyaretinde Ertuğrul Kumcuoğlu, Doç. Dr. Özlem Çuhadar, Engin Köklüçınar, Ali Rıza Arslan, Cafer Okray, Nigar Sargan da hazır bulundular.

Bosna Hersek Başkonsolosu Siniša Mihailovic Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

23 Ocak 2020 Perşembe - Okunma : 450

Bosna-Hersek Başkonsolosu Siniša Mihailovic Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. İstanbul'a yeni atanan Başkonsolos Mihailovic'in ziyaretinde Dr. Akkan Suver, Nigar Sargan'la beraber ağırladılar.

Türkiye ve AB de Kadın Hakları Semineri

23 Ocak 2020 Perşembe - Okunma : 458

Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi kapsamında seminerler devam ediyor. Açılış konuşmalarını AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in yaptığı seminer Marmara Üniversitesi'nin Göztepe Yerleşkesi'nde gerçekleşti. "Türkiye ve AB'de Kadın Hakları" konulu seminerde Doç. Dr. Zeynep Alemdar, kadınların siyasi süreçlere katılımı hakkında bilgiler verdi. Uluslar arası ilişkiler ve dış politikada kadınların daha fazla yer almaları gerektiğini aktardı. Moderatörlüğünü Doç. Dr. İmre Ersoy'un yaptığı seminere Marmara Üniversitesi öğrencilerinin ilgisi ve katılımı yüksekti.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya ziyaret

22 Ocak 2020 Salı - Okunma : 571

Marmara Grubu Vakfı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Lale Aytanç Nalbant, Cafer Okray, Müjgan Suver, Turan Sarıgülle, Ahmet Polat ve Mustafa Ergin’de hazır bulundu.

Hayrettin Karaca’yı kaybettik

21 Ocak 2020 Salı - Okunma : 482

Marmara Grubu Vakfı 9 Kasım 2007 tarihinde Toplumsal Sorumluluk Ödülü Sahibi Hayrettin Karaca’yı kaybettik. Ömrünü tarım üzerine çalışmalara ayıran, TEMA Vakfı’nı kuran ve “Toprak Dede” diye anılan Hayrettin Karaca’nın aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz.

Nigar Sargan'a Plaket

20 Ocak 2020 Pazartesi - Okunma : 401

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 2008-2020 yılları arasında Karadağ (Montenegro) İstanbul Fahri Başkonsolosluğu görevini yaparken ortaya koyduğu samimi destek ve hizmetlerden dolayı; Nigar Sargan'a Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sunan bir plaket sundu.

Selim Lika"ya Ziyaret

20 Ocak 2020 Pazartesi - Okunma : 538

Marmara Grubu Vakfı İstanbul'a Karadağ (Montenegro) Başkonsolosu olarak atanan Büyükelçi Selim Lika'ya bir tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar, Nigar Sargan, Lale Aytanç Nalbant, Gökhan Humbaracı, Cafer Okray, Ömer İrtem Çelik, Mustafa Ergin, Ahmet Polat hazır bulundular. Ziyarette, Dr. Akkan Suver Selim Lika'ya bir başarı plaketi sundu. Karadağ (Montenegro) İstanbul Konsolosu Jelena Grabovitch ile Konsolos Yardımcısı Selma Fetic de toplantı da hazır bulundu. Büyükelçi Selim Lika'da Dr. Akkan Suver'e Karadağ (Montenegro) Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Srdan Darmanovic'in hizmetlerinden dolayı kaleme aldığı teşekkür mektubunu sundu.

20 Yanvarın Acı Yıldönümü

18 Ocak 2020 Cumartesi - Okunma : 448

Kardeş Azerbaycan'ın 30 yıl önce yaşadığı katliamın acı yıldönümündeyiz. Önce Macaristan'da sonra Çekoslovakya'da gerçekleşen Sovyet Sosyalist Cumhuriyetleri'nin kanlı işgal yöntemleri bu defa 1990 yılında Bakü’de denenmiş ve 137 Azerbaycan Türkü'nün şehadetine ve 600'den fazla kişinin gazi olmasına neden olmuştu. Kanlı 20 Yanvar olaylarının otuzuncu yılında Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, bu geceyi karanfillerin ağladığı Kara Yanvar olarak değerlendirmiştir. Dr. Akkan Suver'in açıklaması aynen şöyledir:"- Bakü 1990 yılının 20 Ocak günü akıl almaz ve insanlık dışı davranışla karşı karşıya kalmış ve zamanın Sovyet Ordusu silahsız 137 Azerbaycan evladını şehit ederek bir insanlık suçu işlemiştir. Bugün Şehitler Hıyabanında yatan bu kahramanlar geleceğin bağımsız ve özgür Azerbaycan'ın temellerini atmışlardır. Kara Yanvar'ın otuzuncu acı yıldönümünde şehitleri rahmetle anarken Azerbaycanlı kardeşlerimize en içten sabır dileklerimizi sunuyorum. Bu gece karanfilin ağladığı gecedir. Şehitlerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğiliyorum."

Süryani Katolik Patrik Vekili Monsenyör Orhan Çanlı'ya Ziyaret

16 Ocak 2020 Perşembe - Okunma : 385

8-9 Nisan 2020 günleri gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant, Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar ve Genel Sekreter Cafer Okray, Süryani Katolik Patrik Vekili Monsenyör Orhan Çanlı'yı makamında ziyaret ederek resmi davet mektubunu sundular.