Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Şuşa Zaferi Kutlu Olsun

8 Kasım 2020 Pazar - Okunma : 544

Azerbaycan'ın işgal altında bulunan topraklarına yönelik haklı ve adaletli yürüyüşünde ulaştığı Şuşa Zaferi münasebetiyle, Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı adına Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev'e ve onun şahsında Azerbaycan'ın Kahraman Silahlı Kuvvetleri'ne ve de Azerbaycanlı kardeşlerimize sivil toplum kimliğimizle teşekkür ve tebriklerimizi sundu. Dr. Akkan Suver'in Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev'e hitaben kaleme aldığı mektubu aşağıda bulacaksınız:

2 Yeni kitap, Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu 2 Yeni Kitap yayınladı

6 Kasım 2020 Cuma - Okunma : 460

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu başarıyla nihayete erdirdiği AB Projesi “Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar” projesi ile ilgili olarak iki ayrı kitap yayınladı. “Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar Final Raporu” ve “Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar Politika Kılavuzu” isimli kitapları http://demokrasiyolunda.com/ sitesinde de okuyabilirsiniz. Final Raporu kitabımızın önsüzünü aşağıda sunuyoruz. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Ahmet Samsunlu’yu Kaybettik

3 Kasım 2020 Salı - Okunma : 428

Marmara Grubu Vakfı Kurucu Üyesi ve 2007 yılı onur madalyası sahibi Prof. Dr. Ahmet Samsunlu’yu kaybettik. Acımız büyüktür. 1981-1982 yıllarında İmar ve İskan Bakanlığı yapan Prof. Dr. Ahmet Samsunlu Marmara Grubu Vakfı’nın kuruluşunda yer almıştır. Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin müdavimlerinden olan Prof. Dr. Ahmet Samsunlu, 2000-2014 yılları arasında Marmara Grubu Vakfı Akademik Konsey Başkanlığı’nda da bulunmuştu. Prof. Dr. Ahmet Samsunlu’nun ebediyete intikali münasebetiyle bir açıklama yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver: “-Merhum Ahmet Samsunlu’yla Marmara Grubu Vakfı’nın kuruluşunda bugüne kadar samimiyetle birlikte çalışmanın yüksek gururu içindeyim. Merhum Samsunlu örnek bir insan ve gerçek bir dost idi. Bu yıl hariç 22 Avrasya Ekonomi Zirvesi’ni kendisi ile birlikte tertiplemiştik. 2007 yılında da Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası’nı alan Prof. Dr. Ahmet Samsunlu’yu unutmayacağız Eşinin ve kızıyla oğlunun haklı acısını paylaşıyorum.” Prof. Dr. Ahmet Samsunlu 4 Kasım 2020 günü Çorum’da toprağa verildi.

Viyana’nın Yanındayız

3 Kasım 2020 Salı - Okunma : 596

Avusturya’nın Başkenti Viyana’da gerçekleşen terörist saldırıları Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, şiddetle kınadığını bildirdi. Bir basın bildirisi yayınlayan Dr. Akkan Suver, “Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle gece Viyana’da gerçekleşen terör eylemlerini şiddetle kınıyoruz. Saldırıda ölen ve yaralananların ailelerine taziyelerimizi sunuyoruz. Sanatın, medeniyetin ve hür düşüncenin merkezi olan Viyana’da gerçekleştirilen bu saldırı gerçekte insanlığı ve insanlığın yüksek değerlerini hedef almıştır. Sivil toplum kimliğimizle dünyaya sesleniyoruz: Bu bize bir defa da göstermiştir ki, terörizme karşı küresel işbirliği önemli ve gereklidir. Avusturya Devleti’nin, Avusturyalıların haklı acılarını paylaşıyor ve bir defa daha terörü lanetliyoruz.”

Fadıl Novaliç Dr. Suver i kabul etti....

1 Kasım 2020 Pazar - Okunma : 439

Türkiye'de resmi bir ziyarette bulunan Bosna Hersek Başbakanı Fadıl Novaliç, Dr. Akkan Suver'i kabul etti. Kabulde  Bosna Hersek Başbakanlarından Prof. Dr. Nedzad Brankovic (2007-2009) ile Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Adis Alagic de hazır bulundu. Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı'ndan Nigar Sargan ile Fadıl Novaliç ile gelecek yıl tertiplenecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Süleyman Demirel 96.Yaşında

1 Kasım 2020 Pazar - Okunma : 532

Türkiye'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel 96 yıl önce bugün (1 Kasım) Isparta'da dünyaya gelmişti. Türk siyaset ve devlet hayatında önemli roller üstlenmiş olan Süleyman Demirel, Marmara Grubu Vakfı’ndan geride kalan yıllarda alakasını eksik etmemişti. Yüksek hatırasına saygımız sonsuzdur. Mekanı cennet olsun.

İzmire saygı

31 Ekim 2020 Cumartesi - Okunma : 438

Yaşadığı deprem felaketinden dolayı İzmirlilere Marmara Grubu Vakfı olarak en içten geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. İzmir'in yaralarını büyük bir birliktelik içinde saracağına inanıyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak İzmir'in büyük acısını paylaşıyor ve hayatını kaybeden 111 vatandaşımıza Tanrı'dan rahmet diliyor ve de kurtarılan 940 civarındaki yaralılara da acil şifalar temenni ediyoruz.

Mesut Yılmazı Kaybettik

30 Ekim 2020 Cuma - Okunma : 435

Önceki Başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz'ı kaybettik. Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. 1991-1999 yılları arasında 3 defa Başbakanlık görevinde bulunmuş olan Mesut Yılmaz, Marmara Grubu Vakfı’nın çalışmalarında yer almış önemli bir devlet adamımızdır. Marmara Grubu Vakfı olarak kendisini her zaman saygıyla anacağız. Eşi Berna Yılmaz'a Marmara Grubu Vakfı olarak sabır ve başsağlığı dileklerimizi sunuyor, Ailesinin haklı acısını paylaşıyoruz. Kendilerine Tanrı'dan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

Dr. Suver ve Bilgiç 29 Ekim Kutlamasına katıldı

29 Ekim 2020 Perşembe - Okunma : 392

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Vilayette bir resmi kabul verdi. Resmi  Kabul törenine  sivil toplum adına katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 'yı tebrik ettiler.İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın Cumhuriyet hakkında konuşmasıyla başlayan Tören Koronavirüs salgını dolayısıyla kısıtlı bir katılımla gerçekleşti. Tebrikat Töreni'nde, İstanbul'da bulunan yüksek rütbeli askerler, Mülki İdare Amirleri, Siyasi Parti İl Başkanları,Azerbaycan ve KKTC Başkonsolosları da hazır bulundu. Resimde Tebrikatta  Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç'i Azerbaycan Başkonsolosu Nermine Mustafayeva ile birlikte görmektesiniz.

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 Ekim 2020 Perşembe - Okunma : 720

Atatürk'ün "En Büyük Eserim" dediği Türkiye Cumhuriyeti bugün doksanyedinci şeref yaşında. Marmara Grubu Vakfı olarak Bu Büyük Millet Bayramı'nda Büyük Atatürk'ü minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Benim fani vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, lakin Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır diyerek Cumhuriyet’i bizlere armağan eden Büyük Atatürk, Vatan sana minnettardır. Rahat uyu.