Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Noel Bayramı Tebriği

25 Aralık 2018 Salı - Okunma : 704

İdrak edilen Hristiyan Noel Bayramı münasebetiyle Süryani Katolik ve Suryani Ortodoks Patrik Vekillerini Marmara Grubu Vakfı adına Müjgan Suver ve Engin Köklüçınar ziyaret ederek Bayramlarını kutladılar. Süryani Katolik Patrik Vekili Orhan Çanlı ve Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin ziyaretler sırasında Müjgan Suver ve Engin Köklüçınar'ın şahsında Marmara Grubu Vakfı'na çalışmalarından dolayı tebriklerini sundular.

Konsolos Eşleri Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğunda bir Araya geldiler

19 Aralık 2018 Çarşamba - Okunma : 815

Müjgan Suver'in de, Karadağ (Montenegro) İstanbul Fahri Başkonsolos Eşi sıfatıyla aralarında yer aldığı Konsolos Eşleri Grubu, yılın son toplantısı için Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu'nda bir araya geldiler. Darina Podelysheva'nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda grup üyeleri, Rus Sarayı hakkında bilgilendirilirken, yaklaşan yeni yıl için de küçük bir kutlama gerçekleştirdiler.

Azerbaycan Diasporası İstanbul’da toplandı

15 Aralık 2018 Cumartesi - Okunma : 952

Azerbaycan Diaspora Bakanlığı; Türkiye’de yaşanan Azerbaycanlılarla görüş ve planlar ve de perspektifler konulu bir toplantı düzenledi. Azerbaycan Diaspora Bakan Yardımcısı Valeh Hacıyev’in başkanlığında düzenlenen toplantıda Dr. Akkan Suver de bir konuşma yaparak Diaspora’nın önemi ve değeri üzerinde durdu.

Suver ve Okray EAE’deydi

12 Aralık 2018 Çarşamba - Okunma : 1086

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Cafer Okray ile birlikte EAE Tesislerini ziyaret etti. Yönetim Kurulu’ndan Yusuf Hikmet Kaya, Örsçelik Balkan ve Elif Kaya Ok’a Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundular.

HAYDAR ALİYEV İN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 15.YILINDAYIZ

12 Aralık 2018 Çarşamba - Okunma : 725

Azerbaycan Devleti'nin Milli Lideri Haydar Aliyev'in ebediyete intikalinin onbeşinci yılındayız. İstanbul'da Sarıyer'de bulunan Haydar Aliyev Anıtı önünde Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Mesim Hajıyev tarafından bir Anma Töreni düzenlendi. Törene katılanlar saygıyla Haydar Aliyev'in ve Mustafa Kemal Atatürk'ün Anıtlarına birer çiçek koydular. Törene Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray katıldılar.

Dr. Akkan Suver Türkmenistanda Uluslararası Tarafsızlık Konferansında Daimi Tarafsızlığı ve İpekyolunu anlattı

11 Aralık 2018 Salı - Okunma : 831

Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı adına Aşkabat şehrinde tertiplenen Tarafsızlık Toplantısı'nda "Muhteşem İpek Yolu'nun Mirası ve Uluslararası İlişkilere Sunumu" başlıklı konferansta konuştu. Cumhurbaşkanı Gurbanguli Muhammed'in mesajıyla çalışmalarına başlayan konferansa yabancı ülkelerin ilgisi büyüktü. Dr. Akkan Suver konuşmasında, Türkmenistan'ın sahip bulunduğu Tarafsızlık Statüsü'nü Birleşmiş Milletler’de Dünya Tarafsızlık Günü olarak kabul ettirmesinin önemi üzerinde durdu ve bu düşünceyi çağın felsefesi olarak değerlendirdiği İpek Yolu Ekonomik Kuşağı ile birlikte ele aldı.

Denge ve Denetleme Ağı Koordinasyon Grubu Üyeleri toplandı

10 Aralık 2018 Pazartesi - Okunma : 820

AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in eş başkanlığını yaptığı Denge ve Denetleme Ağı (DDA) Koordinasyon Grubu, 8-9 Aralık 2018 günleri Ankara'da yılın son toplantısını gerçekleştirdi. Denge ve Denetleme Ağı'nın ve tüzel kişiliği olan Demokratik Katılım Derneği'nin birbiriyle uyumlu olabilmesini sağlayacak yapısal değişikliklere yönelik öneriler, yaklaşan genel kurul tarihinin belirlenmesi gündemiyle Denge ve Denetleme Ağı genel merkezinde bir araya gelen Koordinasyon Grubu üyeleri, Ağın gelecek dönemde yürüteceği faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Noel Konseri

8 Aralık 2018 Cumartesi - Okunma : 1003

Polonya İstanbul Başkonsolosu Joanna Pilecka tarafından İstanbul Sent Antuan Kilisesi'nde tertiplenen Noel Konseri değişik bir müzik ziyafetiyle gerçekleşti. Cam-Arp (kadehlerden oluşmuş) müzik enstrümanları eşliğinde Anna Szafraniec ve Arkadiusz Szafraniec konseri dinleyicilere müstesna bir gece yaşattı. Chopin, Debussy, Bach, Çaykovski, Shimanovski gibi müzik dahilerinin eserlerini cam kadehlere ellerini değdirerek seslendiren sanatçıların gecesinde İstanbul Vali Yardımcısı İhsan Tekin, İstanbul'da bulunan yabancı misyon şefleri, Dr.Akkan Suver'le birlikte İstanbul'da bulunan Polonyalılar yer aldı.

Türkmenistan Tarafsızlık Günü Konferansında Dr. Suver konuştu

8 Aralık 2018 Cumartesi - Okunma : 822

İstanbul Üniversitesi Doktora Salonunda tertiplenen bir konferansla Türkmenistan'ın Tarafsızlık Günü kutlandı. Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov tarafından tertiplenen törende Türkmenistan Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver birer konuşma yaptılar. Kalabalık bir dinleyici kitlesinin katılımıyla gerçekleşti.

Japon İmparatoru Doğum Günü onuruna resepsiyon verildi

6 Aralık 2018 Perşembe - Okunma : 813

Japonya İstanbul Başkonsolosluğu'na yeni atanan Hisao Nishimaki Japonya İmparatoru Akihito’nun doğum günü onuruna bir resepsiyon verdi. Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ile beraber katıldı. Başkonsolos Hisao Nishimaki Türkçe olarak yaptığı konuşmasında, iki ülke arasındaki tarihi ve ticari ilişkilere ve gerçekleştirilen ortak projelere değindi.


Çok Okunanlar

Yaklaşan Etkinlikler