Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Moğolistan İstanbul Başkonsolosuna ziyaret

19 Eylül 2019 Perşembe - Okunma : 336

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Moğolistan İstanbul Başkonsolosu Enkhnunkh Bilegt'e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Suver Moğolistan Devleti’nin Avrasya Ekonomi Zirvelerine gösterdiği yüksek alakaya teşekkür etti ve aynı ilginin devamını talep etti.

Slovakya Milli Günü kutlandı

18 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 260

Slovakya Milli Günü münasebetiyle Wyndham Grand Hotel'de bir Resepsiyon veren Slovakya İstanbul Başkonsolosu Veronica Lombardini mülki erkanı, iş dünyasının ve İstanbul'da bulunan diplomatik misyon şeflerini ağırladı. Slovakya'nın Ankara Büyükelçisi Anna Turenicova da hazır bulunduğu Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Genel Sekreter Cafer Okray katıldı.

Ukrayna Milli Günü Kutlandı

18 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 338

Bağımsızlığının 28. yılı münasebetiyle Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Olexander Gaman Sheraton Oteli'nde bir Resepsiyon verdi. Resepsiyona Ukrayna Ankara Büyükelçisi'nin yanı sıra İstanbul'da mülki erkan ve diplomatik misyon şefleri de katıldılar. Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Müjgan ve Dr. Akkan Suver'in katıldığı Resepsiyonda İstanbul'da bulunan Kırım Tatarları da hazır bulundular.

Adriana Ciamba'ya Ziyaret

18 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 523

Romanya'nın İstanbul Başkonsolosu ve İstanbul'daki Başkonsolosların duayeni Mme. Adriana Ciamba'ya Dr. Akkan Suver bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Dr. Akkan Suver Romanya'nın İstanbul Başkonsolosu Mme. Adriana Ciamba'ya 7-8-9 Nisan 2020 günleri gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sundu. Romanya'nın geçmiş yıllarda Avrasya Ekonomi Zirveleri'ni en üst düzeyde şereflendirdiğini belirten Dr. Akkan Suver, gelecek yıl yapılacak Zirve'de Romanya'nın katılımına büyük önem verdiklerini vurguladı.

Angel Angelov'a Ziyaret

18 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 385

Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov'u makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 7-8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul'da gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver Bulgaristan'ın önceki Zirvelerde olduğu gibi gelecek yıl gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde de Bakan seviyesinde katılımını arzuladıklarını belirtti.

Jiří Čistecký’e ziyaret

18 Eylül 2019 Çarşamba - Okunma : 483

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Çek Cumhuriyeti’nin İstanbul’a yeni atanan Başkonsolosu Jiří Čistecký’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Suver, Başkonsolos Jiří Čistecký’e 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne ait bilgi sunumu yaptı ve Çek Cumhuriyeti’nin Zirve’ye katılmasına verdikleri önemi vurguladı.

Büyükelçi Michael B. Christides’e ziyaret

17 Eylül 2019 Salı - Okunma : 359

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Genel Sekreteri Büyükelçi Michael B. Christides’i makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver, kendisini 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Geride bıraktığımız yıllar içinde Avrasya Ekonomi Zirveleri’ne gösterdiği yüksek alakadan dolayı Dr. Suver Büyükelçi Michael B. Christides’e Vakfın teşekkürlerini de sundu.

Ukrayna Başkonsolosu Oleksandr Gamana Ziyaret

16 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 396

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ukrayna'nın İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman'ı makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver ziyarette 7-8-9 Nisan 2020 günleri tertiplenecek olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Ukrayna'nın katılımına Marmara Grubu Vakfı'nın verdiği büyük önemi de gündeme getirdi.

Bakü’nün Kurtuluş Günü münasebetiyle Dr. Suver demeç verdi.

15 Eylül 2019 Pazar - Okunma : 378

Dr. Akkan Suver; Azerbaycan'ın 101 yıl önce yaşadığı büyük işgalin Nuri Paşa komutasındaki Kafkas İslam Ordusu tarafından kurtarılmasının yıldönümü münasebetiyle Azerbaycan Azertag Ajansına bir demeç verdi. Dr. Akkan Suver; "-15 Eylül 1918 günü Bakü’de yaşananlar Türk birlik ve beraberliğinin mümtaz bir örneğidir" dedi.

Amer Azzawi Marmara Vakfı’nı ziyaret etti

13 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 416

Uluslararası Irak İşadamları Derneği Genel Sekreteri Amer Azzawi Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette Yönetim Kurulu Üyemiz Sezgin Bilgiç kendilerine Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulunarak, 7-8-9 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne ait davet mektubunu da sundu.