Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ziyareti

31 Ocak 2020 Cuma - Okunma : 537

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Sait Tosyalı'yı makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı’nın yürütmekte olduğu, Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi kapsamında Beşiktaş Belediyesi ile işbirliği yapabilmek adına projenin tanıtımını yapan Müjgan Suver, Sait Tosyalı'yı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant, AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, ve proje asistanı Ebrar Eda Demir hazır bulundular.

Şeyh-ül İslam Allahşükür Paşazadeye Onur Madalyası

30 Ocak 2020 Perşembe - Okunma : 794

Marmara Grubu Vakfı, Şeyh-ül İslam Allahşükür Paşazade'ye, Bakü'de tertiplenen bir törenle Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası'nı sundu. Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Milletvekili Şamil Ayrım, Cafer Okray, Cengiz Güldamlası, Ural Aküzüm'ün hazır bulunduğu Onur Madalyası törenine Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral ile Türkiye'nin Bakü nezdinde Din İşleri Görevlisi de katıldı. Azerbaycan Parlamentosu'ndan Milli Meclis Başkan Vekili Valeh Aleskerov ile Milletvekilleri Eldar İbrahimov, Cevanşir Paşazade de Onur Madalyası töreninde hazır bulundular. Onur Madalyası Töreni'nde Dr. Akkan Suver, Allahşükür Paşazade'nin İslam âlemi içinde olduğu kadar dünya dini liderleri arasında da sahip bulunduğu yüksek değerleri gündeme getiren bir konuşma yaptı.

Fermani Altun Dr. Akkan Suver'i ziyaret etti

27 Ocak 2020 Pazartesi - Okunma : 607

Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'e bir nezaket ziyaret yaptı. Dr. Akkan Suver'in insanlık ve barış için gerçekleştirdiği çabalarının önemine değinen Fermani Altun, Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarını takdire layık gördüğünü de sözlerine ekledi.

Monsenyör Yusuf Sağ Dr. Akkan Suver'i ziyaret etti

25 Ocak 2020 Cumartesi - Okunma : 686

Türkiye Katolik Süryani Onursal Patrik Vekili Monsenyör Yusuf Sağ Dr. Akkan Suver'e Marmara Grubu Vakfı'nda bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret sonrası Marmara Grubu Vakfı’nın Hatıra Defteri'ni de imzalayan Monsenyör Yusuf Sağ Vakfın çalışmalarını; insanlığın geleceğine, barışına ve bir arada yaşaması yolunda verilen hizmetler olarak nitelendirdi.

Elazığa geçmiş olsun

25 Ocak 2020 Cumartesi - Okunma : 604

Elazığ'da meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen deprem faciası karşısında duyduğumuz acı büyük ve tarifsizdir. Depremde hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz. Bölgedeki bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Dualarımız can kaybının daha fazla artmamasıdır. Ülkemize geçmiş olsun. Marmara Grubu Vakfı

29 Mayıs Üniversitesinden Dr. Akkan Suver'e teşekkür

24 Ocak 2020 Cuma - Okunma : 606

Dr. Akkan Suver bundan bir müddet önce Kütüphanesi'nin bir bölümünü 29.Mayıs Üniversitesi'ne bağışlamıştı. 29 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sinanoğlu adına Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı ve Dr. Mehmet Yılmaz'dan oluşan bir heyet Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda bir ziyaret ederek, Üniversite ve Rektör adına teşekkür yazısı ve plaket sunumunda bulundular. Dr. Akkan Suver'in bizden sonra gelecek nesillere küçük bir armağan diye nitelendirdiği bu bağış teşekkür ziyaretinde Ertuğrul Kumcuoğlu, Doç. Dr. Özlem Çuhadar, Engin Köklüçınar, Ali Rıza Arslan, Cafer Okray, Nigar Sargan da hazır bulundular.

Bosna Hersek Başkonsolosu Siniša Mihailovic Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti

23 Ocak 2020 Perşembe - Okunma : 636

Bosna-Hersek Başkonsolosu Siniša Mihailovic Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. İstanbul'a yeni atanan Başkonsolos Mihailovic'in ziyaretinde Dr. Akkan Suver, Nigar Sargan'la beraber ağırladılar.

Türkiye ve AB de Kadın Hakları Semineri

23 Ocak 2020 Perşembe - Okunma : 576

Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi kapsamında seminerler devam ediyor. Açılış konuşmalarını AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in yaptığı seminer Marmara Üniversitesi'nin Göztepe Yerleşkesi'nde gerçekleşti. "Türkiye ve AB'de Kadın Hakları" konulu seminerde Doç. Dr. Zeynep Alemdar, kadınların siyasi süreçlere katılımı hakkında bilgiler verdi. Uluslar arası ilişkiler ve dış politikada kadınların daha fazla yer almaları gerektiğini aktardı. Moderatörlüğünü Doç. Dr. İmre Ersoy'un yaptığı seminere Marmara Üniversitesi öğrencilerinin ilgisi ve katılımı yüksekti.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya ziyaret

22 Ocak 2020 Salı - Okunma : 732

Marmara Grubu Vakfı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Lale Aytanç Nalbant, Cafer Okray, Müjgan Suver, Turan Sarıgülle, Ahmet Polat ve Mustafa Ergin’de hazır bulundu.

Hayrettin Karaca’yı kaybettik

21 Ocak 2020 Salı - Okunma : 635

Marmara Grubu Vakfı 9 Kasım 2007 tarihinde Toplumsal Sorumluluk Ödülü Sahibi Hayrettin Karaca’yı kaybettik. Ömrünü tarım üzerine çalışmalara ayıran, TEMA Vakfı’nı kuran ve “Toprak Dede” diye anılan Hayrettin Karaca’nın aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz.