Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Suver Türkmenistan Başkonsolosu Seyitmammedov’u ziyaret etti

19 Ocak 2018 Cuma - Okunma : 1848

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretlerinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Mıratgeldi Seyitmammedov’u makamında ziyaret etti. Ziyarette 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Türkmenistan’ın katılımına büyük önem verdiklerini vurgulayan Dr. Akkan Suver Türkmenistan’ın enerji politikasının sunumunu özellikle de beklediklerini de ziyaretinde vurguladı. Ziyarette Başkonsolos Mıratgeldi Seyitmammedov Dr. Akkan Suver’e Türkmenistan İlimler Akademisi tarafından Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbanguli Berdimuhamedov adına hazırlanan tarihi “İrfan Kaynağı” adlı bir kitabı da hediye etti.

20 Yanvar-2O Ocak Faciasının Acı Yıldönümü

19 Ocak 2018 Cuma - Okunma : 1625

20 Ocak (20 Janvar-Kara Ocak) Azerbaycan tarihinin kara günü münasebetiyle bir açıklama yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, ‘’- 20 Ocak günü Ermenistan yalnız Azerbaycan’a, yalnız Türk dünyasına karşı değil, bütün insanlığa bir suç karşı işlemiştir. Bu insanlık suçu geleceğin Karabağ faciasının başlangıcıdır. Bu günü unutmamalıyız. İnsanlığa karşı işlenen bu suçu nesilden nesille aktarmakla yükümlüyüz.20 Ocak günü için özellikle de gençlere bilgiler aktaracak eserlere de sahip çıkmalıyız.’’ dedi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Aziz Sancar’dan Mardin Üniversitesine Replika Hediyesi

18 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 2398

Türkiye'nin Nobel ödüllü Bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar kendisine verilen Nobel Ödülü'nü daha önce Büyük Atatürk'e ithaf ettiği için sergilenmek üzere Anıtkabir'de düzenlenen bir törenle Anıtkabir'e hediye etmişti. Nobel Komitesi'nin geleneksel olarak Ödülle beraber verdiği üç orijinal Replika'dan birini daha önce mezun olduğu İstanbul Üniversitesi'ne veren Prof. Dr. Sancar, ikinci Replika'yı da çalıştığı Kuzey Carolina Üniversitesine armağan etmişti. Prof. Dr. Aziz Sancar son Replika'yı da doğduğu şehrin Üniversitesi'ne hediye etti. Bu vesileyle Hilton Oteli'nde yapılan bir törenle; Mardin Vakıfları'nın başkanlığını yapan Av. Haluk Eldem ve Vali Kemal Nehrozoğlu, Artuklu Üniversitesi Rektörü'ne Aziz Sancar'ın Nobel Replikası'nı birlikte verdiler. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Dr. Suver Gürcistan Başkonsolosu’nu ziyaret etti

18 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 1828

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Gürcistan’ın İstanbul Başkonsolosu Inga Kikvadze’yi makamında ziyaret ederek, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Görüşmede Dr. Suver, Başkonsolos Inga Kikvadze’ye Gürcistan’ın Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımlarına verdikleri önemi gündem getirdi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret

17 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 1836

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel ve Lale Aytanç Nalbant’tan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret ederek bilgi sunumu yaptı. Marmara Grubu Vakfı Heyeti Belediye Başkanı İmamoğlu’nu 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

Dr. Suver Türk Barter’ı ziyaret etti

16 Ocak 2018 Salı - Okunma : 1540

Türkiye’nin ve Avrupa’nın Barter sektörünün lideri olarak uluslararası arenada 25 yıldır hizmet veren Türk Barter, daha önceki yıllarda olduğu gibi 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde de katılımcı ve destekçi olarak yer alacak. Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Sırrı Şimşek’i makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver; ticaretin normlarını değiştiren yeni nesil ekonomi modeli Barter ile kripto para konularının 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde gündeme getirilmesi konusunu Dr. Şimşek ile görüştü.

Bülent Kerimoğlu’nu ziyaret

16 Ocak 2018 Salı - Okunma : 1678

Marmara Grubu Vakfı 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nu makamında ziyaret ederek bilgi sunumu yaptı. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Yüksel Çengel ve Lale Aytanç Nalbant’tan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyarette, Bakırköy bölgesinde gerçekleşen Zirve çalışmalarında Bakırköy Belediyesi'nin sivil toplum anlayışına gösterdiği yüksek ilgiden dolayı Vakfın teşekkürlerini sunarak Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nu 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet ettiler.

Suver: “Azerbaycan EXPO 2025'e yeni bir vizyon kazandıracaktır”

15 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 1655

Dr. Akkan Suver Azerbaycan Devlet Ajansı Azertac’a bir mülakat vererek, Azerbaycan’ın EXPO 2025 adaylığının önemini vurguladı ve Azerbaycan’ın EXPO 2025’e ev sahipliği yapmasının Türk Dünyası için yeni bir fırsat oluşturacağını belirtti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Ali Rıza Arslan Belarus İş Konseyi Başkanlığı’na seçildi

13 Ocak 2018 Cumartesi - Okunma : 2542

11 Ocak 2018 günü iş dünyasında önemli bir platform olan DEİK’te yapılan konsey seçimlerinde Ali Rıza Arslan Belarus iş konseyi Başkanlığı’na seçildi. Aynı toplantıda Avrasya iş konseyleri Başkan Yardımcılığı’na da seçilen Ali Rıza Arslan’ın listesi bölge ile ilgili rasyonel ilişkileri olan işadamlarından oluşmaktadır.

AZERBAYCANLI AĞAOĞLULARINDAN TEKTAŞ AĞAOĞLU VEFAT ETTİ

11 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 2288

Azerbaycan'ın ünlü devlet, siyaset ve düşünce adamlarından "Ahmet Agayev" Ağaoğlu Ahmet Bey'in torunu Tektaş Ağaoğlu vefat etti. Demokrat Parti Eski Bakanlarından (1950-1960) Samet Ağaoğlu'nun oğlu olan Tektaş Ağaoğlu Türkiye'nin tanınmış çevirmen ve yazarlarındandı. Marks ve Engels'ten derleyerek yaptığı Politika ve Felsefe kitabıyla tanınan Tektaş Ağaoğlu, Türkçe'ye Fyodor Dostoyevski'yi, Mihail Şolohov'u ve Erich Maria Remarque'ın kitaplarını kazandırmıştı.Tektaş Ağaoğlu'nun cenaze merasimine Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev, Konsolos Yadullah Paşayev, Azertuc İstanbul Temsilcisi Sabir Shahtahti de katıldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)