Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Haydar Aliyev ölümünün 10. yılında anıldı

12 Aralık 2013 Perşembe - Okunma : 3946

Azerbaycan’ın Kurucu Devlet Başkanı Haydar Aliyev, ölümünün 10. yılında, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu’nun düzenlediği bir törenle anıldı. Kireçburnu’nda, Aliyev’in adını taşıyan parkta düzenlenen törene İstanbul’da eğitim alan Harp Akademili Azeri öğrenciler ve subaylar da katıldı.

Marmara Grubu Vakfı Japonya Kral Günü kutlamalarına katıldı

09 Aralık 2013 Pazartesi - Okunma : 3276

Japonya Kral Günü vesilesi ile düzenlenen resepsiyona Marmara Grubu Vakfı'ndan Cenk Saltık katıldı.

Marmara Grubu Vakfı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov ile görüştü

05 Aralık 2013 Perşembe - Okunma : 4896

Marmara Grubu Vakfı'ndan Cenk Saltık, İstanbul’da bir dizi temaslar sürdüren Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov ile görüşerek, 4-6 Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek 17. Avrasya Ekonomi Zirvesine ait görüş alışverişinde bulundu.

Marmara Grubu Vakfı'nın Bosna-Hersek Çıkarması

03 Aralık 2013 Salı - Okunma : 2783

Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Nigar Sargan ve Yalçın Sönmez'den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Bosna-Hersek'i ziyaret etti. Bosna Hersek Başbakanı Vjekoslav Bevanda ile Bosna Hersek Federasyonu Başbakanı Nermin Niksic tarafından ayrı ayrı kabul edilen Marmara Grubu Vakfı, Bosna Hersek'te ayrıca beş bakanı da ziyaret etti.

Marmara Grubu Vakfı Siber Güvenlik Zirvesi'nde

29 Kasım 2013 Cuma - Okunma : 3599

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cenk Saltık; Incenta Travel tarafından düzenlenen Siber Güvenlik Zirvesi'ne katıldı. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin tanıtımının da yapıldığı toplantıda; Yalçın Avcı eşliğindeki Marmara Grubu Vakfı heyeti Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Dr. Akkan Suver'e Viyana Ekonomik Forumu'ndan Ödül

25 Kasım 2013 Pazartesi - Okunma : 3269

Viyana Ekonomik Forumu'nun 24 ve 25 Kasım 2013 günleri Viyana'da tertiplediği 10. Yıl Jübile Törenleri'ne katılan Dr. Akkan Suver'e ödül verildi. Törenlere Karadağ Başbakanı Milo Dukanovic ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama da birer konuşma yaptılar. Avrupa'nın önemli siyaset, devlet ve işadamlarını bünyesinde toplayan Viyana Ekonomik Forumu'nun Başkanlığını eski Şansölye Erhard Busek, Genel Sekreterliğini ise Büyükelçi Elena Kirtcheva yapmaktadır.

Dr. Akkan Suver Karadağ'daydı

22 Kasım 2013 Cuma - Okunma : 3496

Karadağ( Montenegro) Biyelopole (Akova) şehrinde Milletvekili Rıfat Rastoder tarafından tertiplenen Türkiye-Karadağ işbirliği toplantısına katılan Dr. Akkan Suver, Türkiye-Karadağ ekonomik ilişkileri üzerine bir sunum yaptı. Dr. Suver'in katıldığı bu toplantı Karadağ basınında büyük ilgi uyandırdı.

Azerbaycan Fotoğraf Sergisi Açıldı

21 Kasım 2013 Perşembe - Okunma : 3331

Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Müjgan Suver, Avrupa Azerbaycan Topluluğu ( The European Azerbaijan Society) tarafından İstanbul'da tertiplenen "Objektifteki Azerbaycan" Sergisi'nin açılışına katıldılar. Conde Nast'ın Küratörlüğünde ve Caroline Metcalfe ile Henry Dalla'ın fotoğraflarından oluşan Sergi'de Marmara Grubu Vakfı heyetini Rena Rzaeva ile birlikte görmektesiniz.

Marmara Grubu Vakfı Hahambaşı'yı ziyaret etti

20 Kasım 2013 Çarşamba - Okunma : 2794

Marmara Grubu Vakfı 4-6- Şubat 2014 günleri İstanbul'da tertiplenecek 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Hahambaşı Rav İsak Haleva'yı makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Dr. Akkan Suver Cem Tv'de Haydar Aliyev'i anlattı

17 Kasım 2013 Pazar - Okunma : 2773

Cem TV'de yapılan HAYDAR ALİYEV'i Anma Toplantısı'nda konuşan Dr. Akkan Suver Merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in, çağın büyük önderi olarak gerçekleştirdiği çalışmaları ve Azerbaycan, Dünya Türklüğü ile Türkiye münasebetlerini ortaya koyan bir konuşma yaptı.