Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Bosna Hersek Konsolosuna Ziyaret

22 Ekim 2018 Pazartesi - Okunma : 1621

Dr. Akkan Suver ve Nigar Sargan Bosna Hersek İstanbul Konsolosu Rabija Masic'i makamında ziyaret ederek, 6-7 Şubat 2019 günü İstanbul'da tertiplenecek 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, sunumunun sonunda Bosna Hersek'in Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne gösterdiği ilgi için konsolos Rabija Masic'in şahsında Bosna Hersek devletine teşekkür etti.

İş ve Toplumsal Yaşamda Cinsiyet Eşitliği Sempozyumu Yapıldı

20 Ekim 2018 Cumartesi - Okunma : 1229

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Etiler Kulübü’nün 30. Kuruluş Yıldönümü kapsamında, çalışma hayatında kadınların farkındalığını güçlendirmek amacıyla 20 Ekim 2018 Cumartesi günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlediği etkinliğe konuşmacı olarak katıldı. “İş ve Toplumsal Yaşamda Cinsiyet Eşitliği" ana başlığıyla düzenlenen sempozyumda Müjgan Suver, “Networking ve Örgütlenmenin Önemi” panelinde Marmara Grubu Vakfı hakkında kısa bir bilgi aktarımının ardından sivil toplum gönüllüsü olma hikayesini paylaştı. Suver, ayrıca Marmara Grubu Vakfı'nın ortak çalışmalar yaptığı örgütler üzerinden kadın temsilinin artırımına yönelik çalışmalarını ve önerilerini paylaştı. .

STAR RAFİNERİSİ AÇILDI

19 Ekim 2018 Cuma - Okunma : 1220

Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR'ın iştiraki SOCAR Türkiye tarafından inşa edilen Star Rafinerisi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in katılımıyla gerçekleşen bir törenle açıldı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Avusturya Milli Günü kutlandı

18 Ekim 2018 Perşembe - Okunma : 1596

Avusturya Milli Günü münasebetiyle Avusturya’nın İstanbul Başkonsolosu Gerhard Lutz İstanbul’da Avusturya Başkonsolosluğunda bir Resepsiyon verdi. Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi Ulrike Tilly ile Askeri Ataşe Alpay Reinhard Schöl’ ün de katıldığı Resepsiyona İstanbul’da bulunan diplomatik misyon şefleri, Mülki Erkan ile akademisyenler, dini liderler ve iş insanları katıldılar. Marmara Grubu Vakfı adına Resepsiyona katılan Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver Başkonsolos ve Büyükelçiyi ayrı ayrı kutladılar.

Azerbaycan Başkonsolosu Mesim Hacıyeve ziyaret

15 Ekim 2018 Pazartesi - Okunma : 1229

Dr. Akkan Suver, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev'i makamında ziyaret ederek, 6-7 Şubat 2019 günü İstanbul'da tertiplenecek 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver, sunumunun sonunda Avrasya Ekonomi Zirveleri'nde Azerbaycan Devletinin ilk gününden beri yer aldığını vurgulayarak Başkonsolos Mesim Hacıyev'ın şahsında Azerbaycan'a teşekkür etti.

Japonya Başkonsolosu Norio Ehara İstanbul'a veda etti

13 Ekim 2018 Cumartesi - Okunma : 1372

İstanbul'da görev yapmakta olan Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara görevinin nihayete ermesi dolayısıyla bir veda (Sayonara) partisi verdi. Veda (Sayonara) partisine İstanbul'un mülki erkânının yanı sıra kor diplomatik mensupları ile işadamları ve akademisyenler katıldılar. Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver de, kor diplomatiğin İstanbul Duayeni Slovakya Başkonsolosu Büyükelçi Josef Sestak ile birlikte Japonya Başkonsolosu Norio Ehara ve Eşi' ne "güle güle" dediler.

Dr. Akkan Suver Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nu ziyaret etti

10 Ekim 2018 Çarşamba - Okunma : 1668

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çerçevesinde Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos yardımcısı Jan Ondrejka'ı makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver Çek Cumhuriyeti'nin 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımının önemi vurguladı.

Özbekistan Büyükelçisi Alişer Agzamhadjev’e ziyaret

8 Ekim 2018 Pazartesi - Okunma : 1516

Marmara Grubu Vakfı yönetimden Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan ve Fatih Arslan Ankara’da Özbekistan Büyükelçisi Alişer Agzamhadjev ’i makamında ziyaret ettiler. Dr. Akkan Suver ve arkadaşları Kasım ayında Türkiye ‘ye ziyarette bulunacak Özbek sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin ziyaret sebeplerinin konu başlıkları hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Marmara Grubu Vakfı Sanayi Bakanlığındaydı

8 Ekim 2018 Pazartesi - Okunma : 1601

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan ve Fatih Arslan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcıları Çetin Ali Dönmez ve Hasan Büyükdede’yi ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundular.

Inga Kikvadze’yi ziyaret

5 Ekim 2018 Cuma - Okunma : 2123

Gürcistan İstanbul Başkonsolosu Inga Kikvadze’yi 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde İstanbul’daki makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel bilgi sunumunda bulundular. Ziyarette Dr. Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Gürcistan’ı yüksek seviyede ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.