Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Müjgan Suver DDA Genel Kurulu’na katıldı

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 486

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de içinde yer aldığı Denge Denetleme Ağı 2. Olağan Genel Kurul’u Ankara’da yapıldı. 250 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen Genel Kurul’da Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver İç Değerlendirme ve Denetleme Kurulu Üyeliği’ne seçildi.

Rıza Akpolata Ziyaret

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 695

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ı makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı’nın yürütmekte olduğu, Demokrasi İçin Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi kapsamında Beşiktaş Belediyesi ile işbirliği yapabilmek adına projenin tanıtımını yapan Müjgan Suver, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de davet etti. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Lale Aytanç Nalbant, AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Serap Aytanç ve proje asistanı Ebrar Eda Demir hazır bulundular.

CPAPD tarafından Marmara Grubu Vakfına Yemek Verildi

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 573

Çin Halk Cumhuriyeti'nde bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti onuruna Pekin'de Wanshou Oteli'nde bir akşam yemeği verildi. (CPAPD) Çin Halk Cumhuriyeti Barış ve Silahsızlanma Derneği Genel Sekreteri An YueJun tarafından verilen yemeğe Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Tuğrul Türkeş katıldığı yemek, tarafların birbirlerine sundukları anı hediyeleri ile sona erdi.

Marmara Grubu Vakfı Çin Halk Cumhuriyetinde

23 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 609

Çin Halkı Yabancılarla Dostluk Birliği'nin (The Chinese People's Association for Friendship with Foreign Countries) davetlisi olarak Marmara Grubu Vakfı Pekin ve Chengdu şehirlerine bir haftalık resmi ziyarette bulundu. Marmara Grubu Vakfı'nın Dr. Akkan Suver, Milletvekilleri Şamil Ayrım ve Tuğrul Türkeş'ten oluşan Heyeti Pekin'de ilk görüşmesini Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen ile yaptı. Görüşme sonrası CPAPD tarafından Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Tuğrul Türkeş onuruna Wanshou Oteli'nde bir akşam yemeği verildi.

Belarus İstanbul Başkonsolosuna ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 562

8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul'da tertiplenecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved’e bir nezaket ziyareti yaptı. Ziyarette Dr. Akkan Suver Belarus’un katılımına verdikleri önemi gündeme getirdi.

Kuzey Makedonya İstanbul Başkonsolosu Dr. Aktan Ago’ya ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 725

İstanbul’da görevine yeni başlayan Kuzey Makedonya’nın İstanbul Başkonsolosu Dr. Aktan Ago’yu makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver öncelikle kendisini tebrik etti. Gelecek yıl gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda da bulunan Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Aktan Ago’dan Zirvelere Kuzey Makedonya’nın Cumhurbaşkanı düzeyinde katılımı konusundaki geleneğin devamını talep etti.

Rusya Başkonsolosu Andrey Buravov’a ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 585

İstanbul’da görevine yeni başlayan Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov’a Dr. Akkan Suver bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Rusya Federasyonu’nun 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılmasının önemi üzerinde durdu. Ziyarette Rusya Federasyonu İstanbul Konsolosu Dmitry Evdokimov da hazır bulundu.

Tunus Başkonsolosu Hedi Malik’e ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 527

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Tunus Devleti'nin İstanbul Başkonsolosu Hedi Malik'e bir nezaket ziyareti gerçekleştirerek 8-9 Nisan 2020'de gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette yeni atanan İstanbul Konsolosu da hazır bulundu.

Belçika Başkonsolosu Serge Dickschein’e ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 735

İstanbul’a yeni atanan Belçika'nın İstanbul Başkonsolosu Serge Dickschein’e bir nezaket ziyareti yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver kendisini tebrik ederek görevinde başarılar diledi. Ziyarette 8-9 Nisan 2020'de gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda da bulunan Dr. Akkan Suver Belçika'nın önceki yıllarda gösterdiği yüksek katılıma da ayrıca teşekkür etti.

Veronica Lombardini'ye ziyaret

20 Eylül 2019 Cuma - Okunma : 845

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Slovakya İstanbul Başkonsolosu Veronica Lombardini’ye bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Dr. Akkan Suver 7-8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul’da gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Dr. Suver ziyarette Slovakya’nın katılımına büyük önem verdiklerini de vurguladı.