Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


DR. SUVER AFGANİSTAN BAŞKONSOLOSUNU ZİYARET ETTİ

31 Ağustos 2015 Pazartesi - Okunma : 1264

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver Afganistan'ın İstanbul Başkonsolosu Abdul Malik Quraishi'yi makamında ziyaret ederek bilgi sundu. Afganistan'ın katılımına verdiği önemi vurgulayan Dr. Akkan Suver 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Afganistan'ı İstanbul'da ağırlamaktan büyük onur duyacaklarını da belirtti.

MARMARA GRUBU VAKFI BELARUS KONSOLOSUNU ZİYARET ETTİ

31 Ağustos 2015 Pazartesi - Okunma : 1194

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çercevesinde Dr. Akkan Suver Belarus Başkonsolosu Igor Belly'i makamında ziyaret ederek bilgilendirdi. Geride bıraktığımız yıl Belarus Devleti'nin katılımından ve katkısından dolayı Dr. Akkan Suver Başkonsolosa teşekkürlerini sundu ve gelecek yıl tertiplenecek Zirve'de Belarus'u Bakan seviyesinde görmek istediklerini belirtti.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI İSTANBUL VALİLİĞİ’NDE KUTLANDI

30 Ağustos 2015 Pazartesi - Okunma : 1169

30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle İstanbul Valiliği’nde tertiplenen kabul Resmi’ne Marmara Grubu Vakfı adına katılan Dr. Akkan Suver, İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın Bayramı’nı kutladı.

GÖZLEM GAZETESİ 25 YAŞINDA

26 Ağustos 2015 Çarşamba - Okunma : 2081

İzmir’de yayınlanmakta olan Gözlem Gazetesi 25. Yaşını kutladı. İzmir’in tarihi Gazhane Binasında yapılan kutlama gecesinde Gazete’nin kurucu Başkanı Çetin Gürel ve sahibesi Zeynep Gürel’i siyasileri ile, devlet sorumlularıyla, seçkinleriyle ve basın mensuplarıyla İzmir yalnız bırakmadı. İstanbul dışında bir gazeteyi süreklilik içinde 25. Yılına taşımanın zorluk ve sorumluluğunu Zeynep Gürel: “Biz Gözleme İnandık. Prensiplerinden taviz vermeyince ve sadece gerçekleri yazınca tüm kilitler açılıyor aslında” diyerek dile getirdi. Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver Gözlem Gazetesi’nin 25. Yıl kutlamalarında hazır bulundular. (Haberin devamı için lütfen resmi tıklayın )

SLOVENYA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ MİLAN JAZBEC’E VEDA YEMEĞİ

22 Ağustos 2015 Cumartesi - Okunma : 1267

Ankara’daki görev süresi nihayete eren Slovenya’nın Büyükelçisi Milan Jazbec’in onuruna Marmara Grubu Vakfı İstanbul’da bir veda yemeği verdi. Yemekte Büyükelçi Milan Jazbec’in Türkiye’de bulunduğu süre zarfında Marmara Grubu Vakfı’na, Avrasya Ekonomi Zirvelerine gösterdiği yüksek dikkat, verdiği büyük değerden dolayı kendisine teşekkür edildi. Büyükelçi Milan Jazbec Slovenya’da Marmara Grubu Vakfı’nın manevi temsilcisi olacağına yemekte söz verdi.

DR. AKKAN SUVER POLONYA CUMHURİYETİ BAŞKONSOLOS’UNU ZİYARET ETTİ

20 Ağustos 2015 Perşembe - Okunma : 1267

Dr. Akkan Suver gelecek yıl Nisan ayında İstanbul’da gerçekleşecek 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi konusunda Polonya’nın İstanbul Başkonsolosu Grzegorz Michalski’ye bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Polonya’nın ‘think-thank’’ düşünce kuruluşlarıyla Marmara Grubu Vakfı arasında ortak konuları, ilişkileri ve çalışmaları da ayrıca müzakere edildi.

DR. AKKAN SUVER, RUSYA FEDERASYONU BAŞKONSOLOS’UNU ZİYARET ETTİ

20 Ağustos 2015 Perşembe - Okunma : 1945

Dr. Akkan Suver 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Podelyshev’i makamında ziyaret etti. Öncelikle İstanbul’da yeni görevine başlayan Başkonsolos Andrey Podelyshev’i tebrik eden Dr. Suver, Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sundu.

DR. AKKAN SUVER VE CAFER OKRAY İRAN İSLAM CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU MOHSEN MORTEZAEİFAR’I ZİYARET ETTİ

12 Ağustos 2015 Çarşamba - Okunma : 1442

Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Marmara Grubu Vakfı adına İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Mohsen Mortezaeifar’ı makamında ziyaret ederek, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundular.İran’ın 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılmasını isteyen Marmara Grubu Vakfı temsilcilerine Başkonsolos Sayın Mohsen Mortezaeifar İran’ın gelecek yıl yapılacak olan Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne önemli bir heyetle yer alacağını belirtti.

İSLAM KÜLTÜRÜ’NÜ, EDEBİYATI’NI VE BİLİMİ’Nİ DESTEK VAKFI YÖNETİCİLERİNDEN EDUARD KHACHUKAEV İLE İSLAM İNSAN HAKLARI BİRİNCİ BAŞKAN YARDIMCISI AKAEV REZVAN RAMZANOVICH, DR. AKKAN SUVER’E BİR NEZAKET ZİYARETİ YAPTILAR.

11 Ağustos 2015 Salı - Okunma : 1287

Merkezi Rusya Federasyonu’nda bulunan İslam Kültürü’nü, Edebiyatı’nı ve Bilimi’ni Destek Vakfı yöneticilerinden Eduard Khachukaev ile İslam İnsan Hakları Birinci Başkan Yardımcısı Akaev Rezvan, Dr. Akkan Suver’e bir nezaket ziyareti yaptılar. Marmara Grubu Vakfı’nın Avrasya Ekonomi Zirveleri’ne verdikleri önemi ortaya koyan misafirler birlikte işbirliği yapabilme önerilerini de sundular. (Haberin devamı için lütfen resmi tıklayın )

MARMARA GRUBU VAKFI HİNDİSTAN BAŞONSOLOSLUĞU’NU ZİYARET ETTİ

11 Ağustos 2015 Salı - Okunma : 1259

Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray, Hindistan İstanbul Başkonsolosu Sayın Manısh Gupta’yı makamında ziyaret etti. 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyaret sırasında Hindistan Büyükelçisi’ni ve Başkonsolosu’nu Eylül ayından itibaren başlayacak olan Akademik Konsey toplantısına misafir konuşmacı olarak a davet etti.(Haberin devamı için lütfen resmin üzerine tıklayın )