Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı PABSEC 42. Genel Kurulu'na katıldı

18 Aralık 2013 Çarşamba - Okunma : 3012

Marmara Grubu Vakfı adına PABSEC'in (KEİPA - Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesi) Gürcistan'da düzenlenen 42. Genel Kurulu'na gözlemci olarak katılan Şamil Ayrım, burada bir konuşma gerçekleştirerek Marmara Grubu Vakfı'nın aktiviteleri hakkında bilgi verdi. 4-6 Şubat 2014 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek olan 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında da bilgi sunan Ayrım'ın konuşması büyük ilgi çekti.

Dr. Akkan Suver Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog programında konuşma yaptı

15 Aralık 2013 Pazar - Okunma : 3504

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver İstanbul'da düzenlenen Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog programının AB ve Diyalog Forumu'nda küreselleşme ve sivil toplum temalı bir konuşma yaptı. Sivil Toplum ve Küreselleşme başlıklı toplantıda sunumunu yapan Dr. Akkan Suver, Milletveli Afif Demirkıran'ın moderatörlüğünde geçen oturumunda, Marmara Grubu Vakfı'nın görüşlerini açıkladı. Oturumunda İtalyan akademisyen Doç. Dr. Raffaele Marchetti, İngiliz Lord Richard Balfe, TESEV Direktörü Fikret Toksöz de söz aldı.

Çin Halk Cumhuriyeti Marmara Grubu Vakfı'nı misafir etti

13 Aralık 2013 Cuma - Okunma : 3703

İpek Yolu Projesini bir felsefe olarak değerlendiren Dr. Akkan Suver, "Hayata intikal ettiğinde Baltık Denizi ile Pasifik Okyanusu arasında ortak bir ticaret köprüsü kurulacaktır" dedi.

Haydar Aliyev ölümünün 10. yılında anıldı

12 Aralık 2013 Perşembe - Okunma : 4538

Azerbaycan’ın Kurucu Devlet Başkanı Haydar Aliyev, ölümünün 10. yılında, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu’nun düzenlediği bir törenle anıldı. Kireçburnu’nda, Aliyev’in adını taşıyan parkta düzenlenen törene İstanbul’da eğitim alan Harp Akademili Azeri öğrenciler ve subaylar da katıldı.

Marmara Grubu Vakfı Japonya Kral Günü kutlamalarına katıldı

09 Aralık 2013 Pazartesi - Okunma : 3727

Japonya Kral Günü vesilesi ile düzenlenen resepsiyona Marmara Grubu Vakfı'ndan Cenk Saltık katıldı.

Marmara Grubu Vakfı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov ile görüştü

05 Aralık 2013 Perşembe - Okunma : 5739

Marmara Grubu Vakfı'ndan Cenk Saltık, İstanbul’da bir dizi temaslar sürdüren Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov ile görüşerek, 4-6 Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek 17. Avrasya Ekonomi Zirvesine ait görüş alışverişinde bulundu.

Marmara Grubu Vakfı'nın Bosna-Hersek Çıkarması

03 Aralık 2013 Salı - Okunma : 3267

Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Nigar Sargan ve Yalçın Sönmez'den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Bosna-Hersek'i ziyaret etti. Bosna Hersek Başbakanı Vjekoslav Bevanda ile Bosna Hersek Federasyonu Başbakanı Nermin Niksic tarafından ayrı ayrı kabul edilen Marmara Grubu Vakfı, Bosna Hersek'te ayrıca beş bakanı da ziyaret etti.

Marmara Grubu Vakfı Siber Güvenlik Zirvesi'nde

29 Kasım 2013 Cuma - Okunma : 4097

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cenk Saltık; Incenta Travel tarafından düzenlenen Siber Güvenlik Zirvesi'ne katıldı. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin tanıtımının da yapıldığı toplantıda; Yalçın Avcı eşliğindeki Marmara Grubu Vakfı heyeti Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Dr. Akkan Suver'e Viyana Ekonomik Forumu'ndan Ödül

25 Kasım 2013 Pazartesi - Okunma : 4029

Viyana Ekonomik Forumu'nun 24 ve 25 Kasım 2013 günleri Viyana'da tertiplediği 10. Yıl Jübile Törenleri'ne katılan Dr. Akkan Suver'e ödül verildi. Törenlere Karadağ Başbakanı Milo Dukanovic ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama da birer konuşma yaptılar. Avrupa'nın önemli siyaset, devlet ve işadamlarını bünyesinde toplayan Viyana Ekonomik Forumu'nun Başkanlığını eski Şansölye Erhard Busek, Genel Sekreterliğini ise Büyükelçi Elena Kirtcheva yapmaktadır.

Dr. Akkan Suver Karadağ'daydı

22 Kasım 2013 Cuma - Okunma : 4059

Karadağ( Montenegro) Biyelopole (Akova) şehrinde Milletvekili Rıfat Rastoder tarafından tertiplenen Türkiye-Karadağ işbirliği toplantısına katılan Dr. Akkan Suver, Türkiye-Karadağ ekonomik ilişkileri üzerine bir sunum yaptı. Dr. Suver'in katıldığı bu toplantı Karadağ basınında büyük ilgi uyandırdı.