Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


DR. AKKAN SUVER İPEK YOLU İLHAMLAR VE FIRSATLAR TOPLANTISINDA KONUŞTU

12 Aralık 2014 Cuma - Okunma : 3441

Merkezi Belgrad'a bulunan Uluslararası İlişkiler ve Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi'nin Türkiye Dışişleri Bakanlığı ile birlikte tertiplediği; "İpek Yolu; İlham ve Fırsatlar" başlıklı konferans'ta yaptığı konuşmada İpek Yolunda Kültür konusunu anlattı. Sırbistan'dan Vuk Jeremic (Eski Dışişleri Bakanı), Montenegro'dan Dışişleri ve Başbakan Yardımcısı Igor Luksic ile Makedona'dan Ulaştırma Bakanı Mile Janakieski'nin katıldığı toplantıda Çin Halk Cumhuriyeti'nde Li Wei temsil etti.(Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

DR. AKKAN SUVER TÜRK KONSEYİNİ ZİYARET ETTİ

10 Aralık 2014 Perşembe - Okunma : 3434

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Türk Konseyi Başkanı Büyükelçi Ramil Hasanov'u makamında ziyaret ederek, Türk Konseyi ile Marmara Grubu Vakfı'nın ortaklaşa yapabilecekleri etkinlikler konusunda görüş alışverişinde bulundu. Türk Konseyi'nin bölge ülkelerinde sahip olduğu yüksek öneme vurgu yapan Dr. Akkan Suver Büyükelçi Ramil Hasanov'a Marmara Grubu Vakfı'na çalışmalarında yer verilmesini de önerdi. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

ULUSLARARASI DÜNYA, AŞIRICILIK VE ŞİDDETE KARŞI KONFERANSI

09 Aralık 2014 Salı - Okunma : 2992

İran Dışişleri Bakanlığı’nın 9-10 Aralık 2014 tarihlerinde Tahran’da düzenlediği 1. "Uluslararası Dünya, Aşırıcılık ve Şiddete Karşı Konferansı” (WAVE Conference) 40 ülkeden gelen üst düzey katılımcılarla gerçekleştirildi.(Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

ROMANYA MİLLİ GÜNÜ KUTLANDI

04 Aralık 2014 Perşembe - Okunma : 3501

Romanya'nın Milli Günü İstanbul'da Romanya'nın İstanbul Başkonsolosu Mme. Adriana Ciamba tarafından tertiplenen bir merasimle kutlandı. Milli Günde İstanbul'da bulunan yabancı misyon şeflerinin yanı sıra iş dünyasının önemli şahsiyetleri de hazır bulundular. Romanya'nın İstanbul Başkonsolosu Mme. Adriana Ciamba'ya Müjgan ve Dr. Akkan Suver'le Cenk Saltık Marmara Grubu Vakfı'nın tebriklerini sundu.

KAZAKİSTAN BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLANDI

04 Aralık 2014 Perşembe - Okunma : 4033

Kazakistan Devleti İstanbul Başkonsolosu Yerkebulan Sapiyev düzenlediği bir Resepsiyonla Kazakistan'ın Bağımsızlığını kutladı. Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Zhanseit Tuimebayev'in de katıldığı resepsiyon da İstanbul Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ta hazır bulundu. Müjgan ve Dr. Akkan Suver ile Cenk Saltık'ın Marmara Grubu Vakfı'nı temsil ettiği gecede, iş dünyasının önemli şahsiyetlerinin yanı sıra, İstanbul'da bulunan sivil ve asker Kazak aileleri de biraraya geldiler.

TBMM Başkanı Cemil ÇİÇEK Marmara Grubu Vakfını kabul etti

03 Aralık 2014 Çarşamba - Okunma : 3792

Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i makamında ziyaret ederek, Marmara Grubu Vakfı'nın gelecek yıl gerçekleştireceği 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'yle ilgili bilgi sunarak, kendilerini Şeref Konuğu olarak 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet ettiler. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

Gürcistanın İstanbul Başkonsolosu Iraklı Asashvili, Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti.

01 Aralık 2014 Pazartesi - Okunma : 3084

Gürcistan'ın İstanbul Başkonsolosu Iraklı Asashvili, Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Gürcistan Başkonsolosu'na 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi verdi ve Marmara Grubu Vakfı'nın uluslar arası alanda ortaya koyduğu çalışmaları anlattı.

Kırgızistan Büyükelçisi İbragim Junusov, Dr. Akkan Suver ve Cenk Saltıkı kabul ederek kendilerinden 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi aldı.

29 Kasım 2014 Çarşamba - Okunma : 3400

Kırgızistan Büyükelçisi İbragim Junusov, Dr. Akkan Suver ve Cenk Saltık'ı kabul ederek kendilerinden 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi aldı. Dr. Akkan Suver ve Cenk Saltık, Kırgızistan Büyükelçisi İbragim Junusov, Türkiye Kırgız münasebetleri hakkında ve Kırgızistan'ın bundan önce zirveye katılımı konusunda bilgi sundular.

Viyana'da Dr. Suver'e Viyana Ekonomik Forumu Büyük Ödülü Verildi

23 Kasım 2014 Pazar - Okunma : 3122

Viyana'da tertiplenen 11. Viyana Ekonomik Forumu'nda Dr. Akkan Suver'e, Yılın Stratejik Partner Ödülü verildi. Avusturya Federal Başkanı Dr. Heinz Fisccher'in, Avusturya Federal Şansölyesi Werner Fayman'ın, Karadağ Başbakanı Milo Jukonovic'in, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın, Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski'nin hazır bulunduğu Viyana Ekonomik Forumu'nda Dr. Akkan Suver'e, Viyana Ekonomik Forumu Başkanı Erhard Busek ve Genel Sekreter Elena Kirtcheva tarafından Viyana Ekonomik Forumu Büyük Ödülü verildi. (Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

GAMZE SARAÇOĞLUNUN DEFİLESİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

22 Kasım 2014 Cumartesi - Okunma : 2628

Gamze Saraçoğlu Fashion- ist Moda defilesinde "Compass" adlı sonbahar-kış koleksiyonu Lutfi Kırdar Kongre Merkezi'nde sundu. Gamze Saraçoğlu'nun Defilesine Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver ve Aslı Yanardağ da katıldı.