Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Montenegro Karadağ Bar Şehrine ziyaret

27 Kasım 2016 Pazar - Okunma : 2776

Dr. Akkan Suver ve Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan beraberlerinde Kenan Acıkök ile birlikte 24 - 26 Kasım 2016 günleri Montenegro'nun (Karadağ) Bar şehrindeydiler. Küçükkuyu ile Bar şehrinin kardeş şehir olmaları münasebetiyle, Bar Belediye Başkanı Dr. Zoran Srzentic tarafından gerçekleşen davet üzerine Bar'a giden heyet, Bar şehrinin yanı sıra Virpazar, Budva, Kotor, Hersegnovi şehirlerini de ziyaret etti. Heyet Bar Şehir Günü münasebetiyle tertiplenen törenlere de katıldı. Ziyaret sırasında Dr. Akkan Suver ve arkadaşları Montenegro (Karadağ) Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic, Montenegro (Karadağ) Başbakan Yardımcısı Vujica Lazovic, Montenegro (Karadağ) Bilim Bakanı Sanja Vlahovic ve Montenegro (Karadağ) Sağlık Bakanı Kenan Hrapovic'le ayrı ayrı görüştüler. Heyete daha sonra WOW Otelleri Genel Müdürü Ziya Cihan da katıldı. Görüşmelerde Montenegro (Karadağ) İçişleri Eski Bakanı Jusuf Kalamperovic de hazır bulundu.

Kagiderden Ahde Vefa Yemeği

24 Kasım 2016 Perşembe - Okunma : 2105

Kadın girişimciliğini geliştirmek ve kadının çalışma hayatına katılımını artırmak amacıyla kurulan Kagider, aktüel Yönetim Kurulu'nu kurucu üyeleriyle bir araya getirdi. 24 Kasım 2016 Perşembe günü gerçekleştirilen toplantıda, aralarında Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Müjgan Suver'in de yer aldığı kurucu üyeler, güncel konuların yanı sıra, gerek Kagider'in kuruluşunda ve gerekse farklı sivil toplum kuruluşlarında sürdürdükleri faaliyetlerini, deneyimlerini paylaştılar.

Denge ve Denetleme Ağı İstanbul Üyeleri Buluştu.

24 Kasım 2016 Perşembe - Okunma : 1047

Denge ve Denetleme Ağı, 24 Kasım 2016 Perşembe günü Koordinasyon Grubu üyesi ve Marmara Grubu Vakfı temsilcisi Müjgan Suver'in moderatörlüğünde, İstanbul'daki üyeleriyle "görüş alma" toplantısı gerçekleştirdi. (Haberin devamı için lütfen resmin üzerini tıklayınız)

Slovakya Cumhuriyeti Başkonsolosu’na ziyaret

22 Kasım 2016 Salı - Okunma : 2070

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Slovak Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jozef Šesták’i makamında ziyaret ederek, 4-6 Nisan 2017 günleri İstanbul’da gerçekleşecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver’in ziyaretinde Slovakya Ticaret Ataşesi Marian Veres de hazır bulundu.

Irak Başkonsolosu Tabik’e ziyaret

21 Kasım 2016 Pazartesi - Okunma : 1989

20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, İstanbul’da bulunan Irak Başkonsolosluğu’nu ziyaret ederek, Başkonsolos Hassan Sawadi Abo Tabik’e bilgi sunumunda bulundu.

Ana Vukadinovic’in ziyareti

17 Kasım 2016 Perşembe - Okunma : 2794

Karadağ ( Montenegro) Dışişleri ve Avrupa Entegrasyon Bakanlığı Ekonomik Diplomasi Dairesi Genel Müdürü Büyükelçi Ana Vukadinovic Dr. Akkan Suver’i ziyaret etti. Özellikle Türk yatırımcıların Karadağ (Montenegro)’ya ilgi göstermeleri konusuna önem verdiklerini belirten Büyükelçi Vukadinovic, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde de Karada’ın ( Montenegro) tanıtımı ile ilgili çalışmaların verimli olacağına inandığını söyledi.

Bangladeş Başkonsolosu’na ziyaret

16 Kasım 2016 Çarşamba - Okunma : 2289

Dr. Akkan Suver, Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Borhan Uddin’i makamında ziyaret ederek, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumu yaptı. Dr. Akkan Suver Türkiye-Bangladeş ilişkilerine sivil toplum kimliğiyle verdikleri önemi vurguladığı ziyarette özellikle Bangladeş’in katılımını beklediğini belirtti.

İtalya Başkonsolosu’na ziyaret

16 Kasım 2016 Çarşamba - Okunma : 2771

Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray, İtalya Başkonsolosu Federica Ferrari Bravo’yu makamında ziyaret ederek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi konusunda bilgi sunumu yaptılar. Ziyarette Ticaret Ataşesi Maria Trinchieri de hazır bulundu.

KKTC 33 Yaşında

15 Kasım 2016 Salı - Okunma : 2050

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33’üncü Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer bir resepsiyon verdi. Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Cafer Okray, Engin Köklüçınar, Ertuğrul Kumcuoğlu, Prof. Dr. Atilla Dicle ve Prof. Dr. Ülkü Dicle’den oluşan bir heyetle katıldı.

Çin Denizaşırı Dostluk Grubu, Marmara Vakfı’ndaydı

14 Kasım 2016 Pazartesi - Okunma : 2113

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Çin Denizaşırı Dostluk Grubu Kuruluşu, Marmara Grubu Vakfı’nı ofislerinde ziyaret etti. Yang Bingjian başkanlığında Xu Guixiang, Wu Jinguang, Peng Yanxia ve Zhai Chaoqun’dan oluşan Çin Denizaşırı Dostluk Grubu, Marmara Grubu Vakfı’nda Dr. Akkan Suver Dr. Fatih Saraçoğlu, Cafer Okray, Ertuğrul Kumcuoğlu, Lale Aytanç Nalbant ve Av. Ercüment Güvercin’den oluşan bir heyetle görüştü. (Haberin devamı için lütfen haber bağlığını tıklayınız)