Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr Suver İran Başkonsolosunu ziyaret etti

22 Temmuz 2014 Salı - Okunma : 2573

18. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde ve 9-10 Aralık 2014 tarihinde Tahran'da yapılacak "Şiddet ve Aşırıcılığa Karşı Birinci Uluslararası Konferası detaylarını görüşmek üzere İstanbul İran Başkonsolosu Mohsen Mortezaeifar'ı makamında ziyaret etti. Olumlu geçen ziyaret sırasında Başkonsolos Mohsen Mortezaeifar İran İslam Cumhuriyeti'nin 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılacağını ve bunun çalışmaları içinde olduklarını belirtti.

İSRAİL BAŞKONSOLOSUNUN VEDA ZİYARETİ

22 Temmuz 2014 Salı - Okunma : 2703

İsrail Başkonsolosu Moshe Kamhi İstanbul'daki Başkonsolosluk görevinin nihayete ermesi münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı'na bir veda ziyareti yaptı. Ziyarette Marmara Grubu Vakfı'nın sivil inisiyatif alanında ortaya koyduğu barışçı diyalog çalışmalarının önemine değindi. (HABERİN DEVAMI İÇİN LÜTFEN RESMİ TIKLAYIN)

MAKEDONYA 2025 PROJESİ DÜNYA BAŞKANI FENTON MARMARA GRUBU VAKFINI ZİYARET ETTİ

21 Temmuz 2014 Pazartesi - Okunma : 2494

18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Makedonya'nın tanıtımıyla ilgili görüş alış verişinde bulunan Mike Fenton ayrıca Dr. Akkan Suver'i Ekim 2014'te Üsküp'te yapılacak uluslararası ICT Konferansı'na davet etti.

14 TEMMUZ FRANSA MİLLİ BAYRAMINDAYDIK

14 Temmuz 2014 - Okunma : 2279

14 Temmuz Fransa Milli Bayramı’na katılan Müjgan ve Dr. Akkan Suver, Fransa Başkonsolosu Muriel Domenach ve eşine Marmara Grubu Vakfı’nın tebriklerini sundular. Müjgan ve Akkan Suver’i, Fransa Başkonsolosu Muriel Domenach ve eşini İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile birlikte görmektesiniz.

Moşe Kamhiye Veda

04 Temmuz 2014 Cuma - Okunma : 3229

İstanbul'da görev süresi dolan İsrail Başkonsolosu Moşe Kamhi'ye Marmara Grubu Vakfı Dr. Fatih Saraçoğlu'nun April Yatı'nda bir veda yemeği düzenledi. İsrail Başkonsolosu Moşe Kamhi'ye Dr. Akkan Suver ve arkadaşları bir İstanbul tablosu hediye ettiler.

İstanbul’da, ABD’nin 238. Bağımsızlık Günü Resepsiyonu’na Dr. Akkan Suver katıldı.

02 Temmuz 2014 Pazartesi - Okunma : 2497

ABD’nin İstanbul Başkonsolosu Charles Hunter tarafından ABD’nin 238. Bağımsızlık Günü dolayısıyla verilen resepsiyona Dr. Akkan Suver, eşi Müjgan Suver’le birlikte katıldı. Resepsiyona görev süresinin dolması nedeniyle Türkiye’den ayrılacak olan ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin yanı sıra İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Patrik Bartholomeos, Hahambaşı İshak Haleva, Ermeni Patrik Vekili Aram Ateşyan, Süryani Patrik Vekili Yusuf Çetin, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile iş dünyası, diplomasi, akademi, sivil toplum ve medyanın önde gelen simaları da katıldı.

Dr. AKKAN SUVER, URUMÇİDE TERTİPLENEN ULUSLARARASI KONFERANSTA TARİHİ İPEK YOLUNU ANLATTI

26 Haziran 2014 Perşembe - Okunma : 3397

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Urumçi şehrinde bir araya gelen 22 ülkenin İpek Yolu vizyonunu gündeme getirdiği uluslararası konferansa Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen katılan Dr. Akkan Suver, İpek Yolu'nun 21. yüzyılın felsefesi olduğunu vurguladı.

MARMARA GRUBU VAKFI MAKEDONYADAYDI

23 Haziran 2014 Pazartesi - Okunma : 3496

Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Aslı Saraçoğlu'ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov'u ziyaret ederek, 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Ziyarette Makedonya'nın İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu. Heyet, Makedonya ziyareti sırasında Üsküp'te, Milli Müze'yi, yeni açılan Tiyatro Binasını ve Holokost Anı Evi'ni de gezdi.

Karadağ Göçmenleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Dr. Akkan Suveri Ziyaret Etti

19 Haziran 2014 Perşembe - Okunma : 3247

Bir süre önce faaliyetlerine başlayan Karadağ Göçmenleri Dayanışma ve Kültür Derneği'nden Hidayet Demirok, Recep Sancaktar, Şemside Yener Dr. Akkan Suver'i ziyaret ederek Derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgi sundular.

Yüksel Çengel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sivil Toplum Temsilcileri ile yaptığı toplantıya Marmara Grubu Vakfı adına katıldı

13 Haziran 2014 Cuma - Okunma : 3989

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da sivil toplum kuruluşları’nın temsilcileriyle bir araya geldi. Beşiktaş'ta bir otelde gerçekleştirilen toplantı 'Büyük Uzlaşı' yazılı afişin altında yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve CHP milletvekillerinin de hazır bulunduğu toplantıda Yüksel Çengel Marmara Grubu Vakfı’nı temsil etti. Toplantıda Çengel’in yanı sıra Prof. Dr. Fuat Keyman, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Ülkü Arıboğan, Laki Vingas, İshak İbrahimzadeh, Zeki Basatemir gibi şahsiyetler de hazır bulundu.