Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Slovakya 1. Cumhurbaşkanı Michal Kovac vefat etti

10 Ekim 2016 Pazartesi - Okunma : 1919

Michal Kovac’ın vefatı münasebetiyle Slovakya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nda açılan Taziye Defteri’ni Dr. Akkan Suver imzaladı. Dr. Akkan Suver, Michal Kovac’ın ebediyete intikali münasebetiyle Slovakya’nın acısını paylaştı ve Slovak milletine sivil toplum kimliğiyle Marmara Grubu Vakfı adına sabır dileklerini sundu.

Süryani Patriği görevde 30. Yılında. Marmara Grubu Vakfı Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin’i ziyaret etti

6 Ekim 2016 Perşembe - Okunma : 2452

20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Cafer Okray Süryani Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’i makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette, Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin Metropolitliğinin 30. Yıl Töreni’ne Marmara Grubu Vakfı’nı davet etti.

Makedonya- Marmara Grubu Vakfı, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov tarafından kabul edildi

5 Ekim 2016 Çarşamba - Okunma : 2473

Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Müjgan Suver ve Aslı Gezmiş’ten oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’un kabulü çerçevesinde Makedonya’nın Üsküp, Manastır ve Ohri şehirlerini de ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ve beraberinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti kabulde Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’u 20 Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Şeref Konuğu olarak davet etti. Makedonya’da Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Furkan Cako tarafından da kabul edilen Marmara Grubu Vakfı Heyeti aynı gün Üsküp’te bulunan Slovenya Savunma Bakanı Andreja Katic’le de görüştü. Görüşmede Slovenya’nın Üsküp Büyükelçisi Milan Jazbec de hazır bulundu. Heyetin Makedonya çalışmalarına Makedonya Cumhurbaşkanlığı Uluslararası ilişkiler bölümünden İsmail Aliji eşlik etti.

20. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ 44 ÜLKENİN KATILIMIYLA TAMAMLANDI

1 Ekim 2016 Cumartesi - Okunma : 13313

20. Avrasya Ekonomi zirvesi, 44 ülkeden 300 devlet adamı, akademisyen, din adamı ve iş insanının katılımıyla gerçekleşti. Azerbaycan’ın bu yıl da yıldız ülke seçildiği zirvenin Şeref Konuğu ise dünyaca ünlü vizyoner yazar Edward De Bono oldu.

Shimon Peres Vefat Etti

30 Eylül 2016 Cuma - Okunma : 2295

İsrail Cumhurbaşkanlarından Shimon Peres (2007-2014) vefat etti. Yaklaşık yetmiş yıl İsrail'de siyaset yapan ve Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık ve de Cumhurbaşkanlığı görevlerinde bulunan Shimon Peres 1996 yılında Marmara Grubu Vakfı'na misafir konuşmacı olarak teşrif etmişti. Marmara Grubu Vakfı'nın toplantısına katılan Shimon Peres, daha sonra Marmara Grubu Vakfı'nın İsrail'e yaptığı ziyarette Heyetimizi kabul etmişti. İstanbul'a gerçekleştirdiği son ziyarette de Marmara Grubu Vakfı Onursal Başkanı Jak Kamhi'nin evinde, Dr. Akkan Suver başkanlığındaki Marmara Grubu Vakfı Heyeti'ni kabul eden Shimon Peres, Nobel Barış Ödülü sahibi ünlü bir devlet adamıydı. İstanbul'da adına açılan Taziye Defteri'ni imzalayan Dr. Akkan Suver, daha sonra İsrail Başkonsolosu Shai Cohen'e başsağlığı dileğinde bulundu.

2016-SEET- Marmara Grubu Vakfı Belgrad’da 6. İş Konferansı’na Katıldı

28 Eylül 2016 Çarşamba - Okunma : 2288

Marmara Grubu Vakfı, Belgrad’da toplanan Güneydoğu Avrupa Turizm Konferansında ülkemizi temsil etti. Dr. Akkan Suver ve Kenan Acıkök’ün birlikte katıldığı toplantıyı Sırbistan Turizm ve Telekomünikasyon Bakan Yardımcısı Dr. Renata Pindzo açtı. Bosna Hersek Federasyon Turizm Bakanı Edita Dapo ile Bosna Hersek Sırbistan Cumhuriyeti Turizm Bakanı Predrag Gluhakovic’in de şeref konuğu olduğu konferans uluslararası Mass Media International Başkanı Milivoje Radovanic’in konuşmasıyla çalışmalarına başladı. Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver de, toplantıda Turizm Endüstrisinde Dini Turizmin önemi konusunda bir konuşma yaptı. Toplantıya Montenegro, Makedonya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Çin Halk Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Almanya, Kore, Bulgaristan’dan temsilciler katıldı.

Marmara Grubu Vakfı Çin’de Barış Konferansı’na katıldı (CPAPD)

21 Eylül 2016 Çarşamba - Okunma : 2324

Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Ercüment Güvercin ve Kenan Acıkök’ten oluşan bir heyetle Çin Halk Cumhuriyeti’nin Yinchuan Şehrinde tertiplenen 4. Barış Toplantısı’na katıldı. Toplantının Açılışı’nda Dr. Akkan Suver Barışın Temelini Oluşturmak oturumunu yönetti.

Marmara Grubu Vakfı, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulunun düzenlediği toplantıya katıldı

19 Eylül 2016 Pazartesi - Okunma : 2550

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından düzenlenen "İzleme ve Değerlendirme Araçlarının Kullanımında STK Kapasitesi'nin Geliştirilmesi" toplantısına katıldı. AB Projesi Çalıştayları kapsamında, Ankara ve İstanbul'da gerçekleştirilmesi planlanan ve ilki 19 Eylül 2016 pazartesi günü Ankara'da gerçekleştirilen toplantıya, farklı sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı. İzleme ve Değerlendirme süreçlerinin, uluslararası ve AB normlarında değerlendirildiği toplantıda vaka çalışmaları da yapıldı.

Çin ziyareti Öncesi, Marmara Vakfı Çin Başkonsolosunu ziyaret etti

8 Eylül 2016 Perşembe - Okunma : 2277

G-20 toplantıları çerçevesinde Guangzhou’da tertiplenecek sivil toplum toplantılarına katılacak olan, Marmara Grubu Vakfı, Çin Halk Cumhuriyeti'ne seyahat öncesi, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Vekili Chen Su'yu makamında ziyaret ederek, bilgi alışverişinde bulundu. Dr. Akkan Suver, Kenan Acıkök ve Av. Ercüment Güvercin'den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyetine Başkonsolos vekili katılacakları toplantı hakkında bilgi sundu.

Macaristan Başkonsolosuna ziyaret

8 Eylül 2016 Perşembe - Okunma : 2246

Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Cafer Okray Marmara Grubu Vakfı adına Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich ve Macaristan İstanbul Ticaret Ataşesi Zsofia Kakas ile biraraya gelerek gelecek yıl 4 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirecek 20 Avrasya Ekonomi Zirvesi üzerine bir görüş alışverişinde bulundu. Marmara Grubu Vakfı Macaristan'ı 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne konuk ülke olarak davet etti.