Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İstanbul Üniversitesi açıldı

7 Ekim 2019 Pazartesi - Okunma : 437

İstanbul Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Rektör Prof. Dr. Mahmut Ak’ın konuşmasıyla açıldı. Türkiye Kamu Denetçiliği Kurumu Ombudsman'ı Şeref Malkoç'un ilk dersi verdiği açılışa Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de katıldı.

Tacikistan Başkonsolosu Safarov Mizrobiddine ziyaret

4 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 474

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtımı çalışmaları çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Tacikistan'ın İstanbul Başkonsolosu Safarov Mizrobiddin'i makamında ziyaret etti. Geçen Zirve'ye Tacikistan'ın Bakan Yardımcısı düzeyinde katılımdan dolayı Başkonsolos Safarov Mizrobiddin'e teşekkür eden Dr. Akkan Suver bu yıl da Tacikistan Devleti'nin yüksek seviyede katılımını beklediklerini vurguladı.

Ali Rıza Arslan Eko Türkteydi

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 815

20 yıldan beri Türkiye-Belarus ilişkilerinde ortaya koyduğu çalışmalarıyla tanınan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan, EkoTürk televizyon kanalında Türk-Belarus ilişkilerini anlattı. Aynı zamanda Türk-Belarus İş Konseyi Başkanlığı'nı da yapan Ali Rıza Arslan Belarus Devleti tarafından, Devlet Madalyası'yla onurlandırılmıştı.

M. M’hamed Ifriquinee ziyaret

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 608

İstanbul'da bulunan Fas Krallığı'nın Başkonsolosu M. M’hamed Ifriquine' bir bilgilendirme ziyaretinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, 8-9 Nisan 2020 günleri yapılacak olan 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Fas Krallığı'nın katılımına büyük önem verdiklerini belirtti.

Gerhard Lutzu ziyaret

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 596

Dr. Akkan Suver Avusturya'nın İstanbul Başkonsolosu Gerhard Lutz'a 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları ile ilgili bir bilgilendirme ziyareti yaptı. Ziyarette Gamze Terzioğlu da hazır bulundu. Dr. Suver, Marmara Grubu Vakfı'nın Avusturya'nın Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne verdiği yüksek değere minnettar olduğunu da teşekkürle belirtti.

Büyükelçi Murat Tamere ziyaret

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 616

Dışişleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Büyükelçi Murat Tamer'i makamında ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, kendilerine 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu ve Büyükelçi Murat Tamer'i Zirve'nin Açılışı'na davet etti.

Fransa Başkonsolosu Bertrand Buchwalter’e ziyaret

3 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 542

8-9 Nisan 2020 günleri gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver Fransa İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Bertrand Buchwalter’dan Marmara Grubu Vakfı olarak Fransa'nın katılımına verdikleri büyük önemi gündeme getirerek bu yıl Fransa'dan önemli bir şahsiyetin katılımı konusunda destek istedi.

Hırvatistan Başkonsolosu Ivana Zerec’e ziyaret

2 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 883

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri kapsamında Hırvatistan’ın İstanbul Başkonsolosu Ivana Zerec’i makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Yüksel Çengel’in de hazır bulunduğu ziyarette, Dr. Akkan Suver, Hırvatistan’ın önceki Cumhurbaşkanları’nın devamlı katılımlarından dolayı Başkonsolos Ivana Zerec’e ayrıca teşekkür etti.

Bulgaristan Konsolosu Stefanov Dr. Suveri ziyaret etti

2 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 632

Bulgaristan Konsolosu Georgi Stefanov Dr. Akkan Suver'i ziyaret etti. Dr. Akkan Suver'in 19-21 Kasım 2019 günleri Bulgaristan'a yapacağı resmi ziyaretin programının görüşüldüğü ziyarette, Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyesi Yüksel Çengel de hazır bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac anısına yapılan törene Ali Rıza Arslan katıldı

30 Eylül 2019 Pazartesi - Okunma : 679

Fransa'nın eski Cumhurbaşkanlarından Jacques Chirac'ın ebediyete intikali münasebetiyle İstanbul’da bulunan Fransa Başkonsolosluğunda bir Saygı Toplantısı düzenlendi. İstanbul’da bulunan mülki erkanın ve diplomatik misyon şeflerinin hazır bulunduğu Saygı Törenine Türk sivil toplumunu temsilen Marmara Grubu Vakfı katıldı. Anı Defterini imzalayan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan, (- Yalnız bir Büyük Devlet Adamını değil Türkiye'nin bir dostunu da kaybetmiş bulunuyoruz) dedi.