Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Çin Televizyonu Marmara Grubu Vakfında

19 Aralık 2013 Perşembe - Okunma : 3216

Çin Halk Cumhuriyeti Televizyon kanalı Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu'nun da hazır bulunduğu görüşmede Dr. Akkan Suver ile bir röportaj yapan Çin Halk Cumhuriyeti basın mensupları, Çin-Türkiye ilişkileri hakkında Marmara Grubu Vakfı'nın görüşlerini dinledi.

MARMARA GRUBU VAKFI PATRİK BARTHOLOMEOSU ZİYARET ETTİ

18 Aralık 2013 Çarşamba - Okunma : 3211

17. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları içinde Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Cafer Okray, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Müjgan Suver, Cengiz Güldamlası ve Cenk Saltık'tan oluşuna bir heyetle Patrik Bartholomeos'u makamında ziyaret etti. 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne yapılan daveti kabul eden Patrik Bartholomeos, Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarını takdir ettiğini de belirtti.

Kore İstanbul Başkonsolosu Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti

18 Aralık 2013 Çarşamba - Okunma : 3208

Kore İstanbul Başkonsolosu Taedong Jeon Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ile görüşen Başkonsolos Taedong Jeon vakıf hakkında bilgi aldı.

Marmara Grubu Vakfı PABSEC 42. Genel Kurulu'na katıldı

18 Aralık 2013 Çarşamba - Okunma : 3110

Marmara Grubu Vakfı adına PABSEC'in (KEİPA - Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesi) Gürcistan'da düzenlenen 42. Genel Kurulu'na gözlemci olarak katılan Şamil Ayrım, burada bir konuşma gerçekleştirerek Marmara Grubu Vakfı'nın aktiviteleri hakkında bilgi verdi. 4-6 Şubat 2014 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek olan 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında da bilgi sunan Ayrım'ın konuşması büyük ilgi çekti.

Dr. Akkan Suver Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog programında konuşma yaptı

15 Aralık 2013 Pazar - Okunma : 3602

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver İstanbul'da düzenlenen Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog programının AB ve Diyalog Forumu'nda küreselleşme ve sivil toplum temalı bir konuşma yaptı. Sivil Toplum ve Küreselleşme başlıklı toplantıda sunumunu yapan Dr. Akkan Suver, Milletveli Afif Demirkıran'ın moderatörlüğünde geçen oturumunda, Marmara Grubu Vakfı'nın görüşlerini açıkladı. Oturumunda İtalyan akademisyen Doç. Dr. Raffaele Marchetti, İngiliz Lord Richard Balfe, TESEV Direktörü Fikret Toksöz de söz aldı.

Çin Halk Cumhuriyeti Marmara Grubu Vakfı'nı misafir etti

13 Aralık 2013 Cuma - Okunma : 3832

İpek Yolu Projesini bir felsefe olarak değerlendiren Dr. Akkan Suver, "Hayata intikal ettiğinde Baltık Denizi ile Pasifik Okyanusu arasında ortak bir ticaret köprüsü kurulacaktır" dedi.

Haydar Aliyev ölümünün 10. yılında anıldı

12 Aralık 2013 Perşembe - Okunma : 4694

Azerbaycan’ın Kurucu Devlet Başkanı Haydar Aliyev, ölümünün 10. yılında, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu’nun düzenlediği bir törenle anıldı. Kireçburnu’nda, Aliyev’in adını taşıyan parkta düzenlenen törene İstanbul’da eğitim alan Harp Akademili Azeri öğrenciler ve subaylar da katıldı.

Marmara Grubu Vakfı Japonya Kral Günü kutlamalarına katıldı

09 Aralık 2013 Pazartesi - Okunma : 3849

Japonya Kral Günü vesilesi ile düzenlenen resepsiyona Marmara Grubu Vakfı'ndan Cenk Saltık katıldı.

Marmara Grubu Vakfı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov ile görüştü

05 Aralık 2013 Perşembe - Okunma : 5967

Marmara Grubu Vakfı'ndan Cenk Saltık, İstanbul’da bir dizi temaslar sürdüren Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov ile görüşerek, 4-6 Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek 17. Avrasya Ekonomi Zirvesine ait görüş alışverişinde bulundu.

Marmara Grubu Vakfı'nın Bosna-Hersek Çıkarması

03 Aralık 2013 Salı - Okunma : 3372

Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Nigar Sargan ve Yalçın Sönmez'den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Bosna-Hersek'i ziyaret etti. Bosna Hersek Başbakanı Vjekoslav Bevanda ile Bosna Hersek Federasyonu Başbakanı Nermin Niksic tarafından ayrı ayrı kabul edilen Marmara Grubu Vakfı, Bosna Hersek'te ayrıca beş bakanı da ziyaret etti.