Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


AK PARTİ İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım'a ziyaret

22 Ekim 2019 Salı - Okunma : 574

Marmara Grubu Vakfı Türk Kadınlar Birliği ve merkezi Berlin'de bulunan DTI Berlin Türk Alman Kültür Politika Enstitüsü ile birlikte uygulamakta olduğu (Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi) çalışmaları çerçevesinde AK PARTİ İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım'ı TBMM'deki makamında ziyaret etti. Marmara Grubu Vakfı'ndan Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Ebrar Demir ve Ömer Yıldırım ile Türk Kadınlar Birliği'nden Demet Erdemir ve Yasemin Kültür ve DTI Berlin Türk Alman Kültür ve Politika Enstitüsü'nden Kenan Kolat, Ertekin Özcan ile Cem Gençtürk'ten oluşan Heyet mensupları AK PARTİ İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım'a uygulanan proje hakkında bilgi sunumunda bulundu. AK PARTİ İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım da Heyet mensuplarına gençlere ve kadınlara dönük Meclis çalışmaları hakkında bilgi verdi.

TBMM Başkan Vekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'a ziyaret

22 Ekim 2019 Salı - Okunma : 657

Marmara Grubu Vakfı; Türk Kadınlar Birliği ve DTI Berlin Türk Alman Politika Enstitüsü ile birlikte uygulamakta olduğu AB Projesi (Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar Projesi) çerçevesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne bir ziyaret gerçekleştirdi. TBMM'de grubu bulunan partileri ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı'nın ilk ziyareti TBMM Başkan Vekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan'a oldu. Makamında Marmara Grubu Vakfı’ndan Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Ebrar Demir, Ömer Yıldırım, Türk Kadınlar Birliği'nden Demet Erdemir ve Yasemin Kültür, DTI Berlin Türk Alman Kültür ve Politika Enstitüsü'nden Kenan Kolat, Ertekin Özcan ve Cem Gençtürk'ü kabul eden TBMM Başkanvekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan'a proje çalışmaları hakkında bilgi sunuldu ve gençlerle kadınların demokrasi içinde sorumluluğu üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Viyana’da şehit edilen Büyükelçi Hüseyin Danış Tunagil anıldı

22 Ekim 2019 Salı - Okunma : 656

ASALA militanları tarafından 22 Ekim 1975’te şehit edilen Viyana Büyükelçisi Daniş Tunalıgil, şehit edildiği elçilik binası önünde yapılan törenle anıldı. Viyana Büyükelçisi Ümit Yıldırım başta olmak üzere Türk diplomatların katıldığı törende, Avusturya Türk toplumunun temsilcileri de hazır bulundu. Marmara Grubu Vakfı gönüllülerinden Birol Kılıç da Anma Töreni’nde hazır bulundu.

Macaristan Milli Bayramı kutladı

22 Ekim 2019 Pazartesi - Okunma : 661

Macaristan Milli Bayramı Macaristan İstanbul Başkonsolosu Laszlo Keller tarafından İstanbul'da Macar Kültür Merkezi'nde verilen bir Resepsiyonla kutlandı. Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis'in de katıldığı Resepsiyona İstanbul Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'in yanı sıra bir çok ülkenin diplomatik misyon temsilcisi de katıldı. İki ülkenin milli marşlarının okunmasının ardından başlayan etkinlikte konuşan Büyükelçi Viktor Matis ve Başkonsolos Laszlo Keller Türk-Macar münasebetlerinin sahip olduğu değerleri ve Macarların kavuştukları demokratik yapıyı anlattılar.

Beşiktaş Belediyesi Ziyareti

21 Ekim 2019 Salı - Okunma : 459

Beykent üniversitesi öğrencilerinin katılımı ile Beşiktaş Belediyesi’ni ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette Beşiktaş Belediyesinin kadınlar ve gençler ile ilgili yaptığı çalışmaları dinleyen üniversiteli öğrenciler aynı zamanda planlanan faaliyetler hakkında da bilgi aldı. Beşiktaş Belediye Başkanı yardımcısı Zeynep Karaman, gençlerin ve kadınların tüm demokratik süreçlerde yer alması gerektiğini belirterek bu konudaki hassasiyetlerini saha çalışmalarında da gösterdiklerini belirtti.

Kosova Başkonsolosu Saranda Osmaniye ziyaret

21 Ekim 2019 Pazartesi - Okunma : 588

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak tanıtım ve bilgilendirme ziyaretleri kapsamında Kosova İstanbul Başkonsolos Saranda Osmani'yi ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Kosova'yı gerçekleşen seçimlerinden dolayı tebrik etti ve oluşacak yeni hükümetten yüksek seviyede katılım beklediklerini vurguladı.

Ionut Vulpescu Dr. Akkan Suveri kabul etti.

19 Ekim 2019 Cumartesi - Okunma : 440

Bükreş’te temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver Romanya Senatosu Başkan Vekili Ionut Vulpescu tarafından kabul edildi. Kabulde Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı olarak Romen Senato üyelerini 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını belirti.

Prof. Dr. Emil Constantinescu’nun Müzesi’ni ziyaret

19 Ekim 2019 Cumartesi - Okunma : 461

Dr. Akkan Suver Bükreş temasları sırasında önceki cumhurbaşkanı Prof. Dr. Emil Constantinescu tarafından kabul edildi. Prof. Dr Emil Constantinescu’yu ziyaret sonrası Dr. Akkan Suver Cumhurbaşkanı ile birlikte yıllarca profesörlük yaptığı Romanya Jeoloji Enstitü'nü ziyaret etti. Üniversite'nin içinde giriş katında büyük bir alanı Prof. Dr Emil Constantinescu’ya ayıran Jeoloji Enstitü yetkilileri burada O'nun adına bir Müze oluşturmuşlar. O da Cumhurbaşkanlığında ve hayatı boyunca kendisine verilen bütün armağanları buraya bağışlamış.

Gençlerin Demokratik Katılımı Semineri Tamamlandı

18 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 539

Marmara Grubu Vakfı'nın yürüttüğü bir Avrupa Birliği Projesi olan Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar projesi kapsamında yapılan Gençlerin Demokratik Süreçlere Katılımı Semineri tamamlandı. Beykent Üniversitesi Taksim yerleşkesinde gerçekleştirilen seminerde Müjgan Suver, Engin Köklüçınar, Doç. Dr. Armağan Özakman ve Dr. Nihan Bozok konuşmacı olarak yer aldılar. Gençlerin demokratik süreçlere katılımının mekanizmaları ve önemi konusunda karşılıklı görüş alışverişi yapılan seminere öğrencilerin katılımı yüksek oldu.

Montenegro Karadağ Bükreş Büyükelçisi Goran Poleksic Dr. Suver'i kabul etti

18 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 650

Bükreş'te temaslarını Sürdüren Dr. Akkan Suver, Montenegro (Karadağ) Bükreş Büyükelçisi Goran Poleksic tarafından kabul edildi. kabulˆde Büyükelçilik Müsteşarı Dorde Radulovic de hazır bulundu.