Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver, Jag Club Ayakkabı Merkezini ziyaret etti

10 Ocak 2020 Cuma - Okunma : 877

Dr. Akkan Suver, Türk ihracat sektöründe önemli bir yeri olan Jag Club Ayakkabı Merkezi'ni ziyaret etti. Dr. Suver; Süleyman Demirel'den Prens Charles'a uzayan ayakkabı kullanıcılarının yer aldığı Jag Club’ün Müzesi’ni ziyarette takdir duygularını Jag Club’un sahibi Ahmet Polat’a hayranlıkla ortaya koydu.

Türkmenistan Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov’a ziyaret

8 Ocak 2020 Çarşamba - Okunma : 855

8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul'da tertiplenecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Yönetim Kurulu Üyesi Sezgin Bilgiç Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov’a bir nezaket ziyareti yaptılar. Ziyarette Dr. Akkan Suver Türkmenistan’ın katılımına verdikleri önemi vurgulayarak, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Türkmenistan’ın üst düzey seviyede katılımı konusunda Başkonsolos Myratgeldi Seyitmammedov’dan destek istedi.

Dr. Akkan Suver, Karadağ Montenegro Başkonsolosluğu’na veda etti

6 Ocak 2020 Pazartesi - Okunma : 1113

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Dr. Akkan Suver yaklaşık 12 yıldır ( 12 Haziran 2008- 6 Ocak 2020) sürdürmekte olduğu Karadağ (Montenegro) İstanbul Fahri Başkonsolosluk görevinden, İstanbul’da resmi Başkonsolosluk açılması münasebetiyle 6 Ocak 2020 günü itibariyle ayrılmış bulunmaktadır. Dr. Akkan Suver’in Karadağ ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na ülkemizde yerleşik yabancı misyon şeflerine hitaba kaleme aldığı veda mektubunu aşağıda bulacaksınız.

Denge ve Denetleme Ağı 4. Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

3 Ocak 2020 Cuma - Okunma : 735

AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen içinde aktif olarak yer aldığı Denge ve Denetleme Ağının 3 Ocak tarihinde 3. Koordinasyon Kurulu Toplantısı için Ankara'daydı. Yapısal ve uygulamada görülen aksaklıkların giderilmesi, SİDA'ya verilen bütçe revizyonu ile ilgili görüşler paylaşıldı.

Noel tebriği

25 Aralık 2019 Çarşamba - Okunma : 912

Hristiyan aleminin idrak ettiği Noel Bayramı münasebetiyle İstanbul’da Süryani Katolik ve Süryani Ortodoks Cemaatleri ayrı ayrı birer kabul düzenlediler. Süryani Katolik Cemaati Patrik Vekili Orhan Çanlı’nın kabul merasimine katılan Dr. Akkan Suver burada cemaat mensupları, Hahambaşı İsak Haleva ile beraber oldu. Törenden sonra Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin’in, Süryani Ortodoks Patrikhanesindeki kabulüne katılan Dr. Akkan Suver burada da cemaat mensupları ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile birlikte tebrikte bulundu.

Javad Maboudifar ziyaret

24 Aralık 2019 Çarşamba - Okunma : 978

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Javad Maboudifar’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Dr. Akkan Suver İran İslam Cumhuriyeti Başkonsolosu Javad Maboudifar’a Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulundu ve İran İslam Cumhuriyeti’nin katılımı konusunda desteklerini rica etti.

Özbekistan Seçimleri

22 Aralık 2019 Pazar - Okunma : 1102

22 Aralık 2019 günü Özbekistan'da gerçekleşen Milli Meclis, Senato ve Mahalli İdareler seçimlerine Türk sivil toplumu adına Gözlemci statüsünde katılan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 26 seçim sandığını ziyaret etti. Taşkent'te Mirabat ve Yekkesaray İlçelerinde görev yaptığı sandıklarla ilgili basına da bilgi veren Dr. Akkan Suver seçimlerin şeffaf ve demokratik kurallara ve de batı normlarına uygun geçtiğini belirtti. Sandık ziyaretlerinde: parti temsilcileri ve seçmenlerle de görüşen Dr. Akkan Suver yapılan seçimlerde ilk defa oy kullanan bayanlara, Sandık Kurulu Başkanı tarafından gül verildiğini, önceden hastalığı belirtilen şahısların heyetle evlerine giderek oy kullanmalarını sağlandığını da müşahede ettiklerini söyledi. Bu arada çıkan milletvekillerinden 36’sının kadın olması da, gözlemciler tarafından: Yeni Özbekistan düşüncesinin ayrı bir başarısı olarak nitelendirildi. Dr. Akkan Suver seçim sonuçları ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: Özbekistan seçimlerine 5 siyasi parti katıldı. Seçim sonuçlarına göre: Özbekistan Liberal Demokrat Partisi 43 milletvekili, Halk Demokratik Partisi 18 Milletvekili, Adalet ve Sosyal Demokratik Partisi 21 milletvekili, Milli Dikleniş Partisi 35 Milletvekili ve Ekoloji Partisi 11 Milletvekili çıkardı. 22 ilde ise 74 aday için yeniden seçim yapılacak. Zira Özbekistan Anayasasına göre kazanan Parti’nin o ilde %50’yi aşması gerekiyor. Bunu aşamadığı için 22 ilde yeniden seçim yapılacak.

Dr. Akkan Suver Özbekistan Seçimlerinde

21 Aralık 2019 Cumartesi - Okunma : 1130

22 Aralık 2019 günü Özbekistan'da yapılacak Seçimlere Türkiye'den Gözlemci olarak Katılan Dr. Akkan Suver Taşkent'te seçimler öncesi yapılan uluslararası bilgilendirme toplantısına katıldı. Rusya Federasyonu, İtalya, İngiltere, Çin Halk Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri, Pakistan, İran, Almanya gibi ülkelerden gelen katılımcılar toplantıda birbirleriyle görüşlerini paylaştılar. Türkiye’den Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven de istişare toplantısına katılanlar arasındaydı.

Patrik Bartholomeos Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti

16 Aralık 2019 Pazartesi - Okunma : 1135

Marmara Grubu Vakfı Heyeti 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi öncesinde, Ekümenik Patrik Bartholomeos’u makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Genel Başkan Yardımcıları Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, İcra Konseyi Üyesi Lale Aytanç Nalbant ve Muhammed Akyol’dan oluşan Heyet, Ekümenik Patrik Bartholomeos’un yaklaşmakta olan Noel’ini ve Yeni Yılını da ayrıca tebrik etti.

Kastamonu İlk Türk Kadın Mitinginin 100. Yılı

14 Aralık 2019 Cumartesi - Okunma : 1207

Kastamonu'lular; (Kastamonu'dan Dünya'ya Açılan Kadın Ufku) adıyla, Kastamonu ilk Türk Kadın Mitingi'nin yüzüncü yıldönümünde İstanbul'da bir araya geldiler. Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatifi olarak gerçekleştirilen etkinlikte; Selçuk Metin'in filmini ve Oğuzhan Balcı'nın yönetiminde solist Nemeth Quartet'in senfonik konserini katılımcılar büyük bir beğeni ile izledi. Törende konuşan Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatifi Başkanı Dr. Atıf Uğurlu "10 Aralık 1919 Kadın Mitinginin 100. Yıl Dönümü etkinliklerimizi de böylesi anlamlı bir geceyle taçlandırmaktan gurur duyuyoruz" dedi. İş İnsanı Mehmet Reis, Prof. Dr. Sakine Esen Eruz, Dr. Atıf Uğurlu, Prof. Dr. Zeki Alpan, Prof. Dr. Necmi Yüzbaşıoğlu, Prof. Dr. Dursun Kırbaş ve Prof. Dr. İzzet Tor'un öncülük ve önderliğinde kurulan Dünya Mirası Kastamonu İnisiyatifi'nin; gelecek yıl, etkinliklerini uluslararası platformlara taşıması beklenmektedir.