Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gözlemci statüsü ile katıldı

07 Ekim 2013 Pazartesi - Okunma : 3802

Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım, Kenan Akın, İlhan Aküzüm ve Cengiz Güldamlası'ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, 9 Ekim 2013 günü Azerbaycan'da yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine gözlemci statüsünde katıldı.

Dr. Akkan Suver, Milano Fermanı'nın 1700. yıldönümü törenleri için Belgrat, Niş ve Podgorica'daydı

05 Ekim 2013 Cumartesi - Okunma : 4686

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver, dinler ve kültürlerarası diyalogda bir ilk olan ve bu yıl 1700. yıldönümü kutlanan Milano Fermanı (the Edict of Milan) törenlerine Patrik Bartholomeos'un davetlisi olarak katıldı. 4-7 Ekim 2013 günleri gerçekleştirilen törenlerin ilki Belgrat'ta, ikincisi seremoni olarak Niş'te ve sonuncusu ise Podgorica'da gerçekleşti.

Marmara Grubu Vakfı'nın Ankara ziyareti - 2 Ekim

02 Ekim 2013 Çarşamba - Okunma : 2747

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankara'daki büyükelçilikleri ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım; Peru, Rusya, Macaristan, Gürcistan, Polonya, Bulgaristan ve Kazakistan Büyükelçilikleri ile görüştü ve 4-6 Şubat 2014 tarihlerinde gerçekleşecek 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz'ı makamında ziyaret etti

26 Eylül 2013 Perşembe - Okunma : 3460

Romanya'ya bir çalışma ziyaret gerçekleştiren Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Tarık Çetin Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz'ı da makamında ziyaret etti. Suver, Başkonsolos Aramaz'a desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

DR. AKKAN SUVER'E BÜYÜK ÖDÜL

26 Eylül 2013 Perşembe - Okunma : 5238

Romanya Dr. Suver'e Fahri Doktora Sundu

Dr. Akkan Suver, Karadeniz Hazar Denizi Uluslararası Vakfı'nın Olağan Toplantısı'nı yönetti

26 Eylül 2013 Perşembe - Okunma : 3171

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 26 Eylül 2013 günü Köstence'de VEGA Otel'de toplanan Karadeniz Hazar Denizi Uluslararası Vakfı (BSCSIF) Genel Kurulu'nu yönetti. Genel Kurul'da yaptığı konuşmada Karadeniz ve Hazar Denizi'nin önemine temas eden Dr. Akkan Suver, Balkanlara gelen barışın bir an önce Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya da ulaşmasını temenni etti.

Dr. Akkan Suver Köstence Valiliği'nde düzenlenen Türkiye-Romanya İlişkilerinin 135. Yıldönümü Paneli'nde konuştu

25 Eylül 2013 Çarşamba - Okunma : 2785

25 Eylül 2013 günü Köstence Valiliği'nde T.C. Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz tarafından Türkiye-Romanya ilişkilerinin 135. yıldönümü münasebetiyle tertiplenen toplantıda sunduğu bir tebliğ ile, Tevfik Rüştü Aras ile Titulescu'nun birlikte gerçekleştirdikleri Balkan Paktı'nı anlattı.

Romanya Parlamento Başkanı Marmara Grubu Vakfı'nı kabul etti

25 Eylül 2013 Çarşamba - Okunma : 3063

Romanya Parlamentosu'nda gerçekleşen panel sonrasında Romanya Meclisi Başkanı Valeriu Zgonea; Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, İsmail Safi ve Ionut Vulpescu ile Marian Vasiliev'i kabul etti. Dr. Akkan Suver Meclis Başkanı Valeriu Zgonea'yı 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde davet etti.

Bükreşte Karadeniz Üniversiteler Birliği BSUN tarafından Romanya Parlamentosu'nda İletişim ve Bilgi Teknolojilerinde Sivil Toplumun Önemi konusunda düzenlenen toplantıda Dr. Akkan Suver tebliğ sundu

25 Eylül 2013 Çarşamba - Okunma : 2956

25 Eylül 2013 günü Bükreş Parlamentosu'nda Karadeniz Üniversiteler Birliği (BSUN) tarafından tertiplenen İletişim ve Bilgi Teknolojileri'nde Sivil Toplumun Önemi konusunda bilginin önemi üzerine Romen Senatör Marian Vasiliev ve Milletvekili Ionut Vulpescu ile birlikte geniş bir tebliğ sundu.

Marmara Grubu Vakfı Çin Dışişleri Bakanlığı ile görüştü

25 Eylül 2013 Çarşamba - Okunma : 2940

Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret eden Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Diplomatik Strateji Danışma Komitesi üyesi Ji Peiding liderliğindeki bir heyet Ertuğrul Kumcuoğlu, Cafer Okray, Prof. Dr. Sema Kalaycıoğlu ve Nuri Artok ile bir görüşme gerçekleştirdi.