Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İtalyan Ticaret Ataşesi’ne ziyaret

27 Eylül 2018 Perşembe - Okunma : 1370

Marmara Grubu Vakfı Denetleme Kurulu Üyesi Av. Serhat Tabanca 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde İtalyan Ticaret Ataşesi Giovanni Turturiello’yu makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Av. Serhat Tabanca, İtalya’nın katılımına verilen önemi de ziyarette Ataşe Turturiello’ya anlattı.

Aleksei Shved’i ziyaret

26 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 1023

Belarus İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved’i 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde İstanbul’daki makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Dr. Suver Belarus’un katılımına verdikleri önemi de gündeme getirdi.

Mhamed Ifriquine’u ziyaret

26 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 1200

Fas Krallığının İstanbul Başkonsolosu makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Fas’ın katılımına verdikleri önemi vurguladı. Fas Krallığı’nın sivil toplum hareketlerine verdiği değeri gündeme getiren Dr. Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Fas Krallığı’nın temsilcisini görmenin önemini gündeme getirdi

Mizrobiddin Safarov’u ziyaret

26 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 1316

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Tacikistan İstanbul Başkonsolosu Mizrobiddin Safarov’u konsolosluk binasında ziyaret eden Dr. Akkan Suver bilgi sunumunda bulunduktan sonra Tacikistan’ın Marmara Grubu Vakfı için önemini de gündeme getirdi. Tacikistan’ın 1998 yılında Birinci Zirvede Başbakan Yardımcısı seviyesinde yer aldığını belirten Dr. Suver gelecek Zirvede de Tacikistan’ı yüksek seviyede ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Dr. Akkan Suver Büyükelçileri ziyaret etti

25 Eylül 2018 Salı - Okunma : 1483

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Ankara'da 8 Büyükelçi'yi ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. (Haberin devam için lütfen haber başlığını tıklayınız)

''Yanındayız'' Kuruldu

25 Eylül 2018 Salı - Okunma : 1483

Toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelelerinde artık kadınlar yalnız değil. Çoğunluğunu erkeklerin teşkil ettiği, kurucuları arasında iş insanlarının, gazeteci ve sanatçıların yer aldığı Yanındayız Derneği kuruldu. Evrensel insan hakları çerçevesinde Türkiye'de toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını amaçlayan Yanındayız Derneği'nin Danışma Kurulu'nda, Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver de yer almaktadır.

Selim Lika Marmara Grubu Vakfındaydı

22 Eylül 2018 Cumartesi - Okunma : 1402

Montenegro (Karadağ) Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk ve Ticaret Dairesi Komiseri Selim Lika, Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti. Ziyarette Montenegro (Karadağ) Büyükelçisi Branko Milic ile Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Av. Serhat Tabanca da hazır bulundular.

Sırbistan İstanbul Başkonsolosu’na ziyaret

21 Eylül 2018 Cuma - Okunma : 2076

6-7 Şubat 2019 günleri düzenlenecek olan 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Cafer Okray, Sırbistan İstanbul Başkonsolosu Jakov Rogan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Cafer Okray Başkonsolos Jakov Rogan’a 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Sırbistan’ın zirvede yer almasının önemini vurguladı.

Cafer Okray İsviçre İstanbul Başkonsolosu’nu Ziyaret Etti

21 Eylül 2018 Cuma - Okunma : 1534

6-7 Şubat 2019 günleri gerçekleştirilecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Okray, İsviçre’nin İstanbul Başkonsolosu Nathalie Marti’yi makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Görüşmede Cafer Okray 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde İsviçre’nin yüksek düzeyde bir şahsiyetle temsil edilmesinin önemini dile getirdi.

Bosna Hersek Başkonsolosu Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti

20 Eylül 2018 Cuma - Okunma : 1003

Bosna Hersek Başkonsolosu Began Muhic Dr. Akkan Suver'e bir nezaket ziyareti yaptı. İstanbul'daki görevinin sona erdiğini ve Bosna Hersek'in Stuttgart Başkonsolosluğu'na atandığını belirten Başkonsolos Began Muhiç veda ziyaretinde Marmara Grubu Vakfı'nın görevi esnasında Bosna Hersek Devleti'ne gösterdiği dikkate de teşekkür etti. Dr. Akkan Suver'e Bosna Hersek'in teşekkürlerini sunan Anı Plaketi de takdim eden Began Muhic'e Dr. Akkan Suver de Marmara Grubu Vakfı'na ait el yapımı bir kahve takımı hediye etti ve yeni görevinde başarılar diledi.