Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


KAZAKİSTAN BAŞKONSOLOSU SAPIYEV MARMARA GRUBU VAKFI’NI ZİYARET ETTİ

30 Ekim 2014 Perşembe - Okunma : 2410

Kazakistan’ın İstanbul’a yeni atanan Başkonsolosu Yerkebulan Sapiyev Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Başkonsolos Sapiyev ziyarette, Kazakistan’ın sivil toplum inisiyatifi olarak Marmara Grubu Vakfı’na büyük önem verdiklerini vurguladı. Ziyarette 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin önemine de temas eden Yerkebulan Sapiyev’e Dr. Akkan Suver Kazakistan hakkında orijinal bir kitabı da hediye etti.

Cumhuriyetimizin 91. yılında, bugün içinde bulunduğumuz hal ve durumdan endişeli olsak da, Atatürkün bize işaret ettiği akıl ve bilim yolundan, yurtta sulh, cihanda sulh öğretisinden ayrılmamaya kararlıyız.

28 Ekim 2014 Salı - Okunma : 892

Cumhuriyetimizin 91. yılında, bugün içinde bulunduğumuz hal ve durumdan endişeli olsak da, Atatürk'ün bize işaret ettiği akıl ve bilim yolundan, "yurtta sulh, cihanda sulh" öğretisinden ayrılmamaya kararlıyız. (Haberin devamı için lütfen tıklayın)

MARMARA GRUBU VAKFI, 18. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ TANITIM ÇERÇEVESİ İÇİNDE ANKARA’DA BÜYÜKELÇİ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

22 Ekim 2014 Çarşamba - Okunma : 2986

18. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çerçevesi içinde Ankara'da Büyükelçilere bilgi veren Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım ziyaretlerini sürdürmeğe devam ediyorlar. Bu çerçevede Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım İsveç Büyükelçisi Lars Ahlund'u, Arnavutluk Büyükelçisi Genci Muçaj'i, Lübnan Büyükelçisi Mansour Abdallah'ı, Belarus Büyükelçisi Andri Savinykh'ı, Hırvatistan Büyükelçisi Drazen Hrastuc'i ve Fas Krallığı Büyükelçisi Lotfi Aouad'ı makamlarında ziyaret ettiler.(Haberin devamı için lütfen tıklayın)

MARMARA GRUBU VAKFI, 18. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ TANITIM ÇERÇEVESİ İÇİNDE ANKARA’DA BÜYÜKELÇİ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

14 Ekim 2014 Salı - Okunma : 2742

18. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çerçevesi içinde Ankara'da Büyükelçilere bilgi veren Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım ziyaretlerini sürdürmeğe devam ediyorlar. Bu çerçevede Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Etyopya Büyükelçisi Ayalew Gobezie Workneh'u, Slovenya Büyükelçisi Milan Jazbec'i, Bosna Hersek Büyükelçisi Damir Dzanko'yu, Sırbistan Büyükelçisi Danilo Vucetic'i, Montenegro Büyükelçisi Branko Milic'i, Tunus Büyükelçisi Mohamed Salah Tekaya'yı Kosova Büyükelçisi Avni Spahiu'yu ve Azerbaycan Büyükelçisi Faiq Bagırov'u makamlarında ziyaret ettiler. (Haberin devamı için lütfen tıklayın)

ARNAVUTLUK BAŞKONSOLOSU İSTANBULDAN AYRILIYOR

13 Ekim 2014 Pazartesi - Okunma : 2267

İstanbul'da görev süresi nihayete eren Arnavutluk Başkonsolosu Ermal Muca veda ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret ederek, Arz-ı Veda etti. İstanbul'da bulunduğu dönem sırasında Marmara Grubu Vakfı ile Arnavutluk arasında mevcut bulunan ilişkilere büyük katkılarda bulunan Ermal Muca Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin başarılı olması için hizmette bulunmuş önemli bir diplomat olarak değerlendirilmektedir.

MARMARA GRUBU VAKFI AZERBAYCAN'DA

30 Eylül 2014 Salı - Okunma : 3299

Bu yıl dördüncüsü tertiplenen Humanitarian Forumu çalışmaları çerçevesinde Bakü’de bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti'ni Azerbaycan Başbakan Yardımcısı Ali Ahmedov, Azerbaycan İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı Prof. Dr. Ali Abbasov, Azerbaycan Devlet Bakanı Prof. Dr. Kemal Abdullayev, Azerbaycan Devlet Bakanı Nazım İbrahimov ayrı ayrı kabul ettiler. Bakanlıklarda gerçekleşen ziyaretlerde, Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası birlekte hazır bulundular. Dr. Suver ve arkadaşlarının 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davetlerini kabul eden Bakanlar Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarını takdir ettiklerini vurguladılar. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

MARMARA VAKFI ÇİN’DEYDİ

26 Eylül 2014 Cuma - Okunma : 2539

Marmara Grubu Vakfı Çin Halk Cumhuriyeti’nde tertiplenen Dünya Barış Günü toplantısına katıldı. Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cahit Karakullukçu 19 Eylül 2014 ile 26 Eylül 2014 günleri arasında Çin Halkları Barış ve Silahsızlanma Teşkilatı’nın davetlisi olarak tertiplenen Dünya Barış Günü toplantılarına katıldılar. Pekin, Yan’an ve Xi’an şehirlerinde düzenlenen törenlerde konuşan Dr. Akkan Suver, Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” prensibini anlattı. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

MARMARA GRUBU VAKFI ANKARA’DA BÜYÜKELÇİLERİ ZİYARET EDİYOR

17 Eylül 2014 Çarşamba - Okunma : 2462

18. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım çerçevesi içinde Ankara'da Büyükelçilere bilgi veren Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Belçika Büyükelçisi Marc Trenteseau'yu ziyaret ettiler. (Haberin devamı için lütfen tıklayın)

MAKEDONYA MİLLİ BAYRAMINA MARMARA GRUBU KATILDI

09 Eylül 2014 Salı - Okunma : 2455

Makedonya'nın Milli Bayram'ına Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Şamil Ayrım, Cafer Okray, Sevim Kulak ve Cenk Saltık'tan oluşan bir heyet'le katıldı. Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz'ı tebrik eden Marmara Grubu Vakfı heyeti yabancı misyon şefleriyle de bir araya geldi.(DETAYLAR İÇİN LÜTFEN HABER BAŞLIĞINI TIKLAYINIZ)

ÖZBEKİSTAN MİLLİ GÜNÜNE MARMARA GRUBU VAKFI KATILDI

09 Eylül 2014 Salı - Okunma : 2287

Özbekistan'ın Milli Günü münasebetiyle, Özbekistan İstanbul Başkonsolosu Abror Gulyamov'un verdiği resmikabule Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Sevim Kulak'tan oluşan bir heyetle ile katıldı. Özbekistan Başkonsolosu Abror Gulyamov'u tebrik eden heyet Özbekistan'ın milli gününü kutladı. (DETAYLAR İÇİN LÜTFEN HABER BAŞLIĞINI TIKLAYINIZ)