Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Türkmenistan Resepsiyonuna Şamil Ayrım Katıldı

13 Kasım 2014 Perşembe - Okunma : 3306

Ankara'da Swiss Otel'de tertiplenen Türkmenistan'ın İstiklal Günü'ne Marmara Grubu Vakfı adına katılan Şamil Ayrım, Büyükelçi Ata Serdarov'u tebrik etti.

İstanbulda Türkmenistan Milli Günü Kutlandı

13 Kasım 2014 Perşembe - Okunma : 2881

Dr. Akkan Suver ve Cenk Saltık Türkmenistan'ın Bağımsızlık Günü'ne katıldılar. Türkmenistan'ın İstanbul Başkonsolosu Orazmubamed Chariyev tarafından tertiplenen Milli Bayram'ına İstanbul Valisi Vasip Şahin de katıldı.

Cezayirin Milli Bayramı Kutlandı

13 Kasım 2014 Perşembe - Okunma : 3414

Dr. Akkan Suver ve Cenk Saltık Cezayir'in Milli Bayramı'nda Marmara Grubu Vakfı'nı temsil ettiler. İstanbul Hilton Oteli'nde kutlanan Cezayir Milli Bayramı Başkonsolos Rachid Meddah'ın pastayı kesmesiyle nihayet buldu.

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİN, MARMARA GRUBU VAKFI'NI KABUL ETTİ.

10 Kasım 2014 Pazartesi - Okunma : 3786

Marmara Grubu Vakfı İstanbul'a yeni atanan Vali Vasip Şahin'i makamında ziyaret ederek tebrik etti. Ziyarette Vali Vasip Şahin'i Marmara Grubu Vakfı'nın faaliyetleri ile bilgilendiren Dr. Akkan Suver ve arkadaşları ayrıca, 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında da bilgilendirdiler. Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Lale Aytanç Nalbant, Şamil Ayrım, Ertuğrul Kumcuoğlu, Necdet Timur, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Prof. Dr. Ahmet Samsunlu, Yalçın Sönmez ve Cenk Saltık'tan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti 7-9 Nisan 2015 günleri İstanbul'da yapılacak 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne de Vali Vasip Şahin'i davet etti. ( Haberin devamı için lütfen resmi tıklayınız)

İPEK YOLU PROJESİ İSTANBULDA ELE ALINDI

09 Kasım 2014 Pazar - Okunma : 3987

Çin Halk Cumhuriyeti Barış ve Silahsızlandırma Derneği ile Marmara Grubu Vakfı İstanbul'da İpek Yolu felsefesi üzerine ortak bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı'da İpek Yolu'nun yanı sıra Türk-Çin sivil toplum ilişkileri de gündeme getirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Dr. Akkan Suver; "-Büyük bölümünü önceden tanıdığımız siz değerli Çin Halk Cumhuriyeti'nin seçkin insanlarını ülkemde görmek beni ve arkadaşlarımı çok mutlu kılmıştır" dedi. ( Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

DEMİREL 90 YAŞINDA

08 Kasım 2014 Cumartesi - Okunma : 3360

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel 90 Yaşına girdi. Ankara'da Swiss Otel'de, Demirel'in Doktoru Aylin Cesur tarafından tertiplenen Doğum Günü Kutlamasına Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Müjgan Suver katıldılar. Son derece neşeli bir gece geçiren "90 YAŞINA İNSAN BİR KERE GİRİYOR" diyen Süleyman Demirel'i Doğum Günü Kutlamasında eski siyaset arkadaşlarının yanı sıra dostları da yalnız bırakmadı.

ALİ ABBASOV, ŞAMİL AYRIM’I KABUL ETTİ

06 Kasım 2014 Cuma - Okunma : 3514

18. Avrasya Ekonomi Zirvesiyle ilgili Azerbaycan’da temaslarda bulunan Şamil Ayrım, Azerbaycan İletişim ve Teknoloji Bakanı Ali Abbasov tarafından kabul edildi. Kabulde Şamil Ayrım’ın, Bakan Abbasov’a Marmara Grubu Vakfı’nın 10. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde "2007" yaptırdığı Haydar Aliyev pullarından oluşan bir albüm sunması büyük ilgi uyandırdı.

Marmara Grubu Vakfı Vali Hüseyin Avni Mutluya Yemek Verdi

05 Kasım 2014 Salı - Okunma : 4148

Vali Hüseyin Avni Mutlu'ya, Marmara Grubu Vakfı, İstanbul'daki görevinden ayrılması münasebetiyle bir yemek verdi. Eşi Gül Mutlu ile birlikte yemeğe katılan Vali Hüseyin Avni Mutlu, yemekte yaptığı konuşmada Marmara Grubu Vakfı'nın sivil toplum alanında ortaya koyduğu çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirtti. (Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

ENGİN KÖKLÜÇINARA BURHAN FELEK ÖDÜLÜ VERİLDİ

04 Kasım 2014 Salı - Okunma : 4042

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar'a Burhan Felek Basın Ödülü verildi. İstanbul Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve İstanbul Gazeteciler Cemiyeti Eski Başkanı Orhan Erinç ve Gazeteci Bedii Faik tarafından sunulan ödülü alan Engin Köklüçınar "Hayatımın en mutlu gününü yaşıyorum" dedi. Haberin devamı için lütfen tıklayınız)

Dr. Akkan Suver'e Büyük Nişan

03 Kasım 2014 Pazartesi - Okunma : 2999

Dr. Akkan Suver'e Büyük Nişan! "Gagavuz Yeri Nişanı" Gagavuzya, Dr. Akkan Suver'e iki ülke arasındaki olumlu hizmetlerinden dolayı Gagavuz Yeri Nişanı verdi.1 Kasım 2014 günü Gagavuzya'da yaklaşık 600 kişinin huzurunda yapılan bir törenle Dr. Akkan Suver'e Nişanını Gagavuzya Başkanı Mihail Formuzal sundu. Dr. Akkan Suver'e verilen Nişan'ın kararı aynen şöyledir: ( HABERİN DEVAMI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ)