Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


SLOVENYA’NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ MİLAN JAZBEC’E VEDA YEMEĞİ

22 Ağustos 2015 Cumartesi - Okunma : 2273

Ankara’daki görev süresi nihayete eren Slovenya’nın Büyükelçisi Milan Jazbec’in onuruna Marmara Grubu Vakfı İstanbul’da bir veda yemeği verdi. Yemekte Büyükelçi Milan Jazbec’in Türkiye’de bulunduğu süre zarfında Marmara Grubu Vakfı’na, Avrasya Ekonomi Zirvelerine gösterdiği yüksek dikkat, verdiği büyük değerden dolayı kendisine teşekkür edildi. Büyükelçi Milan Jazbec Slovenya’da Marmara Grubu Vakfı’nın manevi temsilcisi olacağına yemekte söz verdi.

DR. AKKAN SUVER POLONYA CUMHURİYETİ BAŞKONSOLOS’UNU ZİYARET ETTİ

20 Ağustos 2015 Perşembe - Okunma : 2250

Dr. Akkan Suver gelecek yıl Nisan ayında İstanbul’da gerçekleşecek 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi konusunda Polonya’nın İstanbul Başkonsolosu Grzegorz Michalski’ye bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette Polonya’nın ‘think-thank’’ düşünce kuruluşlarıyla Marmara Grubu Vakfı arasında ortak konuları, ilişkileri ve çalışmaları da ayrıca müzakere edildi.

DR. AKKAN SUVER, RUSYA FEDERASYONU BAŞKONSOLOS’UNU ZİYARET ETTİ

20 Ağustos 2015 Perşembe - Okunma : 3000

Dr. Akkan Suver 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosu Andrey Podelyshev’i makamında ziyaret etti. Öncelikle İstanbul’da yeni görevine başlayan Başkonsolos Andrey Podelyshev’i tebrik eden Dr. Suver, Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sundu.

DR. AKKAN SUVER VE CAFER OKRAY İRAN İSLAM CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU MOHSEN MORTEZAEİFAR’I ZİYARET ETTİ

12 Ağustos 2015 Çarşamba - Okunma : 2597

Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray Marmara Grubu Vakfı adına İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Mohsen Mortezaeifar’ı makamında ziyaret ederek, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundular.İran’ın 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılmasını isteyen Marmara Grubu Vakfı temsilcilerine Başkonsolos Sayın Mohsen Mortezaeifar İran’ın gelecek yıl yapılacak olan Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne önemli bir heyetle yer alacağını belirtti.

İSLAM KÜLTÜRÜ’NÜ, EDEBİYATI’NI VE BİLİMİ’Nİ DESTEK VAKFI YÖNETİCİLERİNDEN EDUARD KHACHUKAEV İLE İSLAM İNSAN HAKLARI BİRİNCİ BAŞKAN YARDIMCISI AKAEV REZVAN RAMZANOVICH, DR. AKKAN SUVER’E BİR NEZAKET ZİYARETİ YAPTILAR.

11 Ağustos 2015 Salı - Okunma : 2390

Merkezi Rusya Federasyonu’nda bulunan İslam Kültürü’nü, Edebiyatı’nı ve Bilimi’ni Destek Vakfı yöneticilerinden Eduard Khachukaev ile İslam İnsan Hakları Birinci Başkan Yardımcısı Akaev Rezvan, Dr. Akkan Suver’e bir nezaket ziyareti yaptılar. Marmara Grubu Vakfı’nın Avrasya Ekonomi Zirveleri’ne verdikleri önemi ortaya koyan misafirler birlikte işbirliği yapabilme önerilerini de sundular. (Haberin devamı için lütfen resmi tıklayın )

MARMARA GRUBU VAKFI HİNDİSTAN BAŞONSOLOSLUĞU’NU ZİYARET ETTİ

11 Ağustos 2015 Salı - Okunma : 2188

Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray, Hindistan İstanbul Başkonsolosu Sayın Manısh Gupta’yı makamında ziyaret etti. 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Heyeti ziyaret sırasında Hindistan Büyükelçisi’ni ve Başkonsolosu’nu Eylül ayından itibaren başlayacak olan Akademik Konsey toplantısına misafir konuşmacı olarak a davet etti.(Haberin devamı için lütfen resmin üzerine tıklayın )

PABSEC GENEL SEKRETERİ PROF. DR. HAJIYEV MARMARA GRUBU VAKFI’NI KABUL ETTİ

30 Temmuz 2015 Perşembe - Okunma : 2329

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Dr. Fatih Saraçoğlu, PABSEC Genel Sekreteri Prof. Dr. Asaf Hajiyev’i makamında ziyaret ettiler. Kabulde Marmara Grubu Vakfı’nın gelecek yıl gerçekleşecek 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili geniş bir bilgi alışverişinde bulunuldu. PABSEC’in Zirve’ye katılımı konusunda ki talebine olumlu cevap veren Prof. Dr. Asaf Hajiyev, Marmara Grubu’yla İpek Yolu projesinde de ortak çalışmalar yapılacağını ayrıca kabulde gündeme getirdi.

BUGÜN YAŞADIĞIMIZ TERÖR; CUMHURİYET TARİHİMİZDE YAŞADIĞIMIZ MİLLETİMİZE KARŞI GİRİŞİLMİŞ EN BÜYÜK SALDIRIDIR ULUSLARARASI TOPLUMU SİVİL TOPLUM KİMLİĞİMİZLE DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ MARMARA GRUBU VAKFI OLARAK, TOPYEKÛN TÜRK MİLLETİNE KARŞI GİRİŞİLEN BU HAİN SALDIRIYI KINIYOR VE LANETLİYORUZ. BÜYÜK TÜRK MİLLETI BAŞIN SAĞ OLSUN

10 Ekim 2015 Cumartesi - Okunma : 908

Müjgan Suver 20.Uluslararası Soroptimist Kongresinin açılışına katıldı.

09 Temmuz 2015 Perşembe - Okunma : 2797

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, 9 Temmuz 2015 günü İstanbul Hilton Bosphorus Otel'de düzenlenen 20. İstanbul buluşması Uluslararası Soroptimist kongresine katıldı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden 1500 civarında delegenin katıldığı ve Av. Emine Erdem'in organizasyonu ile tertiplenen toplantıda Müjgan Suver'i Hindistan Soroptomistleri ile birlikte görmektesiniz.

BALAT HASTANESİ’NDE İFTAR

07 Temmuz 2015 Salı - Okunma : 3943

Rum Patriği Bartholomeos'la Ermeni Patrik Vekili Aram Ateşyan ve Hahambaşı İshak Haleva'nın başında bulundukları bir tertip komitesi; İftarlarıyla, sahurlarıyla, sohbetleriyle, teravihsiyle yaşamakta olduğumuz Ramazanın müstesna bir İftarını İstanbullulara yaşattı.