Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. AKKAN SUVER, URUMÇİDE TERTİPLENEN ULUSLARARASI KONFERANSTA TARİHİ İPEK YOLUNU ANLATTI

26 Haziran 2014 Perşembe - Okunma : 3797

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Urumçi şehrinde bir araya gelen 22 ülkenin İpek Yolu vizyonunu gündeme getirdiği uluslararası konferansa Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen katılan Dr. Akkan Suver, İpek Yolu'nun 21. yüzyılın felsefesi olduğunu vurguladı.

MARMARA GRUBU VAKFI MAKEDONYADAYDI

23 Haziran 2014 Pazartesi - Okunma : 3943

Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Aslı Saraçoğlu'ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov'u ziyaret ederek, 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti. Ziyarette Makedonya'nın İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu. Heyet, Makedonya ziyareti sırasında Üsküp'te, Milli Müze'yi, yeni açılan Tiyatro Binasını ve Holokost Anı Evi'ni de gezdi.

Karadağ Göçmenleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Dr. Akkan Suveri Ziyaret Etti

19 Haziran 2014 Perşembe - Okunma : 3638

Bir süre önce faaliyetlerine başlayan Karadağ Göçmenleri Dayanışma ve Kültür Derneği'nden Hidayet Demirok, Recep Sancaktar, Şemside Yener Dr. Akkan Suver'i ziyaret ederek Derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgi sundular.

Yüksel Çengel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sivil Toplum Temsilcileri ile yaptığı toplantıya Marmara Grubu Vakfı adına katıldı

13 Haziran 2014 Cuma - Okunma : 4699

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da sivil toplum kuruluşları’nın temsilcileriyle bir araya geldi. Beşiktaş'ta bir otelde gerçekleştirilen toplantı 'Büyük Uzlaşı' yazılı afişin altında yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve CHP milletvekillerinin de hazır bulunduğu toplantıda Yüksel Çengel Marmara Grubu Vakfı’nı temsil etti. Toplantıda Çengel’in yanı sıra Prof. Dr. Fuat Keyman, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Ülkü Arıboğan, Laki Vingas, İshak İbrahimzadeh, Zeki Basatemir gibi şahsiyetler de hazır bulundu.

Marmara Grubu Vakfı TURKPA 5. Genel Kuruluna Katıldı.

13 Haziran 2014 Cuma - Okunma : 3998

Türkçe Konuşan Devletler Topluluğu'nun (TURKPA) 5. Genel Kuruluna Marmara Grubu Vakfı da Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası'ndan oluşan bir heyetle katıldı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Ogday ASADOV, Kazakistan Cumhuriyeti Parlamentosu Mazhilis Başkanı Kabibulla DZHAKUPOV, Kırgızistan Yogurgu Keneş Parlamento Başkanı Asilbek JEENBEKOV ve Macaristan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Sandor LEZSAK'ın katılımlarıyla gerçekleşen TURKPA 5. Genel Kurulunda Dr. Akkan Suver bir konuşma yaparak TURKPA'nın önemini vurguladı.Dr. Akkan Suver konuşmasında Marmara Grubu Vakfı'nın, İpek Yolu'na verdiği değeri ortaya koydu.

Dr. Akkan Suver Viyana Ekonomik Forumu'nun Moldova Toplantısına Katıldı

10 Haziran 2014 Salı - Okunma : 4271

Viyana Ekonomik Forumu'nun Balkan Toplantıları kapsamında Moldova'da düzenlediği toplantılara Dr. Akkan Suver katıldı. Avusturya (E) Şansölyesi Dr. Erhard Busek ve Büyükelçi Elena Kirtcheva tarafından tertiplenen toplantılara Moldova Başbakanı Lurie Leanca ile Avrupa Komisyonu Başkanı Barroso da katıldı. Eski Cumhurbaşkanı Petru Lucinski tarafından da kabul edilen Dr. Suver Gagavuzyayı da ziyaret etti. Başkan Mihail Formuzal ve Komrat Üniversitesi Rektörü Zinovia Arıkova ile görüştü.

Marmara Grubu Vakfı, Moğolistan Büyükelçiliğinin Düzenlediği Türkiye - Moğolistan İlişkilerinin 45. Yılı Resepsiyonuna Katıldı

05 Haziran 2014 Perşembe - Okunma : 3124

5 Haziran 2014 tarihindeki "Türkiye - Moğolistan İlişkilerinin 45. Yılı" resepsiyonuna Marmara Grubu Vakfı adına vakfın Genel Mali Sekreteri Şamil Ayrım katıldı.

İstanbulda Karadağ Derneği Açıldı

02 Haziran 2014 Pazartesi - Okunma : 3209

İstanbul'da Karadağ Göçmenleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği'nin açılışına katılan Dr. Akkan Suver, derneğe Karadağ ile ilgili kitaplarıyla beraber Karadağ bayrağı hediye etti. Karadağ İnsan ve Azınlık Hakları Bakanı Suad Numanovic'in katıldığı törende, Dr. Akkan Suver Türkiye - Karadağ ilişkilerinin önemini vurguladı.

GAGAVUZYA'DAN MARMARA GRUBU VAKFI'NA BÜYÜK ONUR-12 DEVLET NİŞANI MARMARA GRUBU YÖNETİMİ'NE VERİLDİ

02 Haziran 2014 Pazartesi - Okunma : 3876

Daha Önce Dr. Akkan Suver'e 11 Nisan 2006 Gagavuzya 15. Yıl Madalyası, 4 Kasım 2011 Gagavuzya 20. Yıl Madalyası, 2 Kasım 2012 Dünya Gagavuzya Madalyası veren Mihail Formuzal İstanbul'a yaptığı ziyarette, Avrasya Ekonomi Zirveleri'nde Gagavuzya'nın dünyaya tanıtımına yaptığı yüksek katkılardan dolayı, Marmara Grubu Vakfı'nın Avrasya Ekonomi Zirvelerinde emek ve pay sahibi olanlardan; Ertuğrul Kumcuoğlu, Necdet Timur, Yalçın Sönmez, Müjgan Suver, Aykut Eken, Yüksel Çengel, Lale Aytanç Nalbant, Cafer Okray, Cengiz Güldamlası, Şamil Ayrım, Engin Köklüçınar, Dr. Fatih Saraçoğlu'na ayrı ayrı Gagavuzya Devleti'nin madalyasını verdi. Mihail Formuzal'a da Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası sunuldu.

İtalyan Milli Bayramına Marmara Grubu Vakfını temsilen Dr. Akkan Suver ve Dr. Fatih Saraçoğlu birlikte katılarak İtalyanın bayramını kutladılar.

30.05.2014 - Okunma : 3219

İtalyan Milli Bayramı'na Marmara Grubu Vakfını temsilen Dr. Akkan Suver ve Dr. Fatih Saraçoğlu birlikte katılarak İtalya'nın bayramını kutladılar.