Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev’e ziyaret

14 Nisan 2021 Çarşamba - Okunma : 612

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında görüşmelerine devam eden Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev’i Ankara Büyükelçilik ofisinde ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Büyükelçi Ishankuli Amanlyev’e Türkmenistan’ın her yıl Avrasya Ekonomi Zirvelerine gösterdikleri yakın ilgi ve katılımlarından dolayı ayrıca teşekkür ederek, 7-9 Temmuz 2021 günleri gerçekleşecek olan 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Türkmenistan’ın yüksek seviyede katılımı beklediklerini belittir.

Nikos Manginas’ı kaybettik

13 Nisan 2021 Salı - Okunma : 481

Marmara Grubu Vakfı’nın dostlarından ve İstanbul Rum Patrikhanesi'nde Patrik Bartholomeos'un en yakınında bulunan isimlerden basın danışmanı, gazeteci-fotoğrafçı Niko Manginas Covid 19 nedeniyle 68 yaşında vefat etti. Niko Manginas’ın dedesi Nikola Nikolaidis Çanakkale şehitlerindendi. Patrik Bartholomeos’un da katıldığı cenaze töreninde dostlarıyla birlikte Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray da hazır bulundu.

Çekya İstanbul Başkonsolosu Jirí Cistecky’i ziyaret

13 Nisan 2021 Salı - Okunma : 502

Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray 7-9 Temmuz 2021 günleri düzenlenecek olan 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Çekya İstanbul Başkonsolosu Jiří Čistecký’i konsolosluk ofisinde ziyaret ettiler. Ziyarette Dr. Akkan Suver, Çekya İstanbul Başkonsolosu Jiří Čistecký’e 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulunarak, Çekya’nın geçen Zirvelerde olduğu gibi 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de yüksek seviyede katılımını beklediklerini vurguladı.

Moğolistan Başkonsolosu Khishigsuren Sharav’a ziyaret.

12 Nisan 2021 Pazartesi - Okunma : 324

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Moğolistan’ın İstanbul Başkonsolosu Khishigsuren Sharav’ı ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Moğolistan’ın İstanbul Başkonsolosu Khishigsuren Sharav’a 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulunarak, Moğolistan’ın her yıl olduğu gibi 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne de yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini vurguladı.

Prens Philipe Saygı

12 Nisan 2021 Pazartesi - Okunma : 415

Prens Philip anısına açılan defteri, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver imzaladı. Sivil toplum kimliğiyle imzaladığı deftere Dr. Akkan Suver şunları yazdı: Çağımızın yaşayan ve tarihe tanıklık eden önemli devlet adamlarından Edinburgh Dükü Prince Philip'in ebediyete intikali münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı olarak, sivil toplum kimliğimizle Kraliyet Ailesi'ne ve İngiliz milletine başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz.

Ahmet Misbah Demircan’a yemek

9 Nisan 2021 Cuma - Okunma : 327

Marmara Grubu Vakfı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’a bir çalışma yemeği verdi. 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde biraraya gelinen çalışma yemeğinde Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Sezgin Bilgiç, Av. Murat Keçeciler, Nimet Ulubay ve Av. Kaan Şahinalp hazır bulundu.

Türkiye Jokey Kulübü Avrasya Ekonomi Zirveleri Kupası Koşusu yapıldı

8 Nisan 2021 Perşembe - Okunma : 268

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi etkinlikleri çerçevesinde Türkiye Jokey Kulübü tarafından, her yıl tertiplenen AVRASYA EKONOMİ ZİRVELERİ KUPASİ KOŞUSU 7 Nisan 2021 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirildi. 4 ve daha yaşlı safkan İngiliz atlarının start aldığı sentetik pistteki 2100 metre mesafeli koşunun galibi, Necati Demirkol’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu Sensizim (Zoffany – Phrase / Royal Anthem) isimli at oldu. Yıllardır bir gelenek halinde gerçekleşen AVRASYA EKONOMİ ZİRVELERİ KUPASI KOŞUSU, COVİD-19 salgını sebebiyle bu yıl seyircisiz olarak gerçekleşti.4 ve yukarı yaştaki İngiliz atlarının oluşturduğu yarışta Bozdağ Beyi isimli at ikinciliği, Kızıl Yağız isimli at ise üçüncülüğü kazandı. Marmara Grubu Vakfı; Türkiye Jokey Kulübü'ne, Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne yıllardır gösterdiği yüksek dikkatten dolayı teşekkürü bir borç bilir.

Gürcistan Başkonsolosu Inga Kıkvadze’yi ziyaret.

6 Nisan 2021 Salı - Okunma : 267

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Gürcistan’ın İstanbul Başkonsolosu Inga Kıkvadze’yi ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Gürcistan İstanbul Başkonsolosu Inga Kıkvadze’ye 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulunarak, Gürcistan’ın 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini vurguladı.

Dünya Vicdan Günü 2 Yaşında Birleşmiş Milletlerde Büyük Kutlama

6 Nisan 2021 Salı - Okunma : 490

5 Nisan 2021 pazartesi günü Birleşmiş Milletler Dünya Vicdan Günü'ydü. Dr. Akkan Suver'in Kurucu Üye olduğu Dünya Vicdan Günü etkinliği, FOWPAL'ın öncülüğünde bir Merasimle Birleşmiş Milletlerde kutlandı. Aralarında FOWPAL Başkanı Dr. Hong Tao-Tze, Trinidad önceki Cumhurbaşkanı Anthony Carmona, Ekvator önceki Cumhurbaşkanı Dr. Rosalia Arteaga Serrane, Mauritus önceki Cumhurbaşkanı Ameenah Gurib-Fakim, Moldova önceki Cumhurbaşkanı Petru Lucinschi, Kiribati önceki Cumhurbaşkanı Teburoro Tito, Trinidad önceki Birinci Hanımı Reema Harrysingh-Carmona, Dominik Cumhuriyeti Birleşmiş Milletler Temsilcisi Roxanna de los Santos de Piantini, Uluslararası Ceza Hakimi Antoine Kesia-Mbe Mindua, Bangladeş Milletvekili Selima Ahmad, Birleşmiş Milletler Silahsızlanma İşleri önceki Yüksek Temsilcisi Sergio Duarte, ABD Kongre Üyesi Normia Torres, ABD Kaliforniya Senatörü Josh Newman, ABD Kaliforniya Senatörü Susan Rublo, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Uluslararası İnsan Hakları Başkanı Dr. Mary Shuttleworth, Dünya Bilim Birliği Başkanı Dr. Kulljeit Uppaal'ın katılımıyla düzenlenen daha iyi bir dünya için vicdan günü Birleşmiş Milletlerde sanal ortamda kutlandı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Azerbaycan Başkonsolosu Nermine Mustafayeva’ya ziyaret.

5 Nisan 2021 Pazartesi - Okunma : 381

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayeva’yı ziyaret etti. Ziyarette Dr. Akkan Suver Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayeva’ya 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında geniş bilgi sunumunda bulunarak, Azerbaycan’ın her yıl olduğu gibi bu yılda 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne yüksek seviyede katılımını arzu ettiklerini belirtti.