Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Avusturya Büyükelçisi Ulrike Tilly e veda partisi

12 Haziran 2019 Çarşamba - Okunma : 1292

Avusturya'nın Ankara Büyükelçisi Ulrike Tilly Türkiye'deki görevinin sona ermesi münasebetiyle Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Konsolosu Georg Karabaczek tarafından bir veda partisi düzenledi. İstanbul’da Avusturya Sarayı'nda düzenlenen veda partisine Avusturya İstanbul Başkonsolusu Gerhard Lutz ile birlikte Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver katıldılar.

Dr. Akkan Suver Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ı ziyaret etti

1 Haziran 2019 Cumartesi - Okunma : 1447

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ı makamında ziyaret ederek, seçilmesinden dolayı tebriklerini sundu. Ziyarette Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan’da hazır bulundu.

İstanbul Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam İftar verdi

20 Mayıs 2019 Pazartesi - Okunma : 1550

İstanbul Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü Conrad Hotel, Bosphorus Lounge da Md. Shahidul Haque şerefine İftar yemeği verdi. İftar yemeği öncesinde de Haque'ın Bangladeşte yaşanan Arakan Krizi ile ilgili bir sunumlar gerçekleştirildi. İstanbul Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam’ın düzenlediği İftar Yemeği’ne Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen İcra Konseyi Üyesi Av. Serhat Tabanca ve Mütevelli Heyet Üyesi Mustafa Ergin katıldı.

GALATASARAY ŞAMPİYON

19 Mayıs 2019 Pazar - Okunma : 1119

Türkiye Futbol Ligi'nin bitimine bir hafta kala Galatasaray Futbol Kulübü, Başakşehir takımını 2-1 yenerek şampiyonluğunu ilan etti. Marmara Grubu Vakfı olarak Türk sporunun büyük camiası Galatasaray Futbol Kulübü'nü kutluyoruz. Antrenöründen futbolcularına, teknik heyetinden taraftarlarına kadar şampiyonlukta emek sahibi olan Galatasaray Ailesi'ne tebriklerimizi sunuyoruz.

19 MAYIS KUTLU OLSUN

19 Mayıs 2019 Pazar - Okunma : 2027

19 Mayıs günü, Türk Milleti için önemli bir gündür. Özgürlüğe, bağımsızlığa ilk adım o gün atılmıştır. Kurtuluş savaşı, Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ayak basması ile başlamıştır. Mustafa Kemal, Samsun’a çıkışı ile tüm ülkeyi kurtaracak bir hareket başlatmıştır. Atatürk’ün milli birlik ve dayanışmayı gerçekleştirmek için çıktığı yolculuk milletin güçlenmesini sağlamıştır. Atatürk bu savaşta gerçekten tüm gücünü, millet sevgisini ortaya koyarak savaşmıştır. Atatürk bir konuşmasında “Ben 19 Mayısta doğdum.” Demiştir. Ulu Önder’in 19 Mayıs’ı doğum günü olarak kabul etmesi, 19 Mayıs’ın tarihimizdeki yerini ve önemini en iyi biçimde açıklamaktadır. Kurtuluş savaşı İngiltere ve Fransa gibi ülkelerin saldırmasıyla başlamıştır. Ve savaşı Türk Milleti onur ve başarı ile tamamladıktan sonra 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ilan edilmiştir. Mustafa Kemal, 19 Mayıs gününü kurtuluş günümüz ve özgürlük ateşini yaktığı gün olarak Gençlik ve Spor Bayramı yapmış ve tüm Türk Milletine özellikle gençlere armağan etmiştir.

Tanya Mihaylova Marmara Grubu Vakfı’ndaydı

15 Mayıs 2019 Çarşamba - Okunma : 1274

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı Diplomatik Enstitüsü Direktörü Tanya Mihaylova Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarette, Dr. Akkan Suver’le Türk-Bulgar düşünce kuruluşları arasında ortak işbirliği geliştirilmesi üzerine görüş alışverişinde bulundular.

Latin Katolik Kilisesi İftar Düzenledi

13 Mayıs 2019 Pazartesi - Okunma : 4139

İstanbul Latin Katolik Kilisesi Ramazan münasebetiyle bir İftar yemeği verdi. Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş'ın katıldığı İftar'da Vatikan Büyükelçiliği Birinci Müsteşarı Monsenyör Luis-Miguel Munoz Cardaba ile birlikte Ortodoks ve Musevi Ruhanileri de hazır bulundular. Şişli Müftüsü'nün duasıyla açılan İftar’a Türkiye'nin Vatikan önceki Büyükelçisi Prof. Dr. Kenan Gürsoy ve Eşi, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Okray da katılanlar arasındaydı.

Avrupa Birliği Liderleri Romanya’da toplandı

11 Mayıs 2019 Perşembe - Okunma : 1156

Avrupa Birliği dönem başkanı olan Romanya'da, Romanya Cumhurbaşkanı Klaus Werner Iohannis' in yüksek himayelerinde toplanan Avrupa Birliği Bakan ve yetkilileri 9 Mayıs Avrupa Birliği gününde Romanya'nın Sibiu şehrinde biraraya geldiler. Aralarında Angela Merkel ile Emmanuel Macron'un da bulunduğu ve İngiltere dışındaki Avrupa ülkelerinin liderlerinin biraraya geldiği Romanya'nın Sibiu şehrindeki Avrupa Günü Toplantısı’na Türkiye Dış İşleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı ve Büyükelçi Fusun Aramaz ile Türk sivil toplumu adına Dr. Akkan Suver katıldı. Fransa'nın, Almanya'nın, İtalya'nın, Romanya'nın, İngiltere'nin, Litvanya'nın, Polonya'nın, Hollanda'nın , Ukrayna'nın sivil düşünce topluluklarının da katıldığı toplantıda Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr.Akkan Suver "-Kimin Hangi Değerleri ?" konulu oturumda bir konuşma yaparak, devlet adamlığının önemini vurguladı. Dr. Akkan Suver Türkiye'nin Avrupa Birliği projesini bir barış ve istikrar birlikteliği olarak değerlendirdiği konuşmasında, Balkanları Türkiyesiz düşünmenin geçersizliğini anlattı. Sibiu‘da yapılan toplantıda Avrupa Birliği liderleri Batı'dan Doğu'ya birtek Avrupa fikrine olan inançlarını ortaya koydular. 30 yıl önce milyonlarca kişinin özgür olmak için mücadele ettiğini belirten liderler bölünmelerin Avrupa Birliği’ne yarar getirmeyeceğini vurguladılar. Özetlemek gerekirse; Liderler, ‘’birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz. Zor zamanlarda bile dayanışmaya önem vereceğiz.’’dediler

Haydar Aliyevin 96. Doğum Günü kutlandı

10 Mayıs 2019 Cuma - Okunma : 992

Azerbaycan'ın Milli Lideri merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in 96. Doğum Günü münasebetiyle, Azerbaycan'ın İstanbul Başkonsolosu Mesim Hacıyev tarafından İstanbul Sarıyer'de bulunan Haydar Aliyev Anıtı'nda bir merasim düzenlenerek, törenle çiçekler konuldu. İstanbul’da bulunan Azerbaycanlı vatandaşların yoğun olarak katıldığı Doğum Günü merasimde Marmara Grubu Vakfı Genel Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar, Genel Sekreter Cafer Okray ve Yönetim Kurulu Üyesi M. Gökhan Havuzlu da hazır bulundu.

9 MAYIS AVRUPA GÜNÜ'NÜ KUTLUYORUZ

9 Mayıs 2019 Perşembe - Okunma : 1182

Marmara Grubu Vakfı, bugün, Taksim Grand Hyatt Oteli’nde Avrupa Günü’nü kutladı. Katılımcılar arasında, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı, Proje Yönetim ekibinden Sinem İşöz Bölükbaşı, Kamu ve Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, iş insanları ve akademisyenlerin bulunduğu toplantıda “Günümüzde Avrupa Birliği’ni Nasıl Tartışmalı Ne Yapmalı” konulu bir panel gerçekleştirildi. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar’ın hoş geldiniz konuşması ve AB Platformu Başkanı Müjgan Suver’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Gazeteci Yazar-Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Nur Batur’un moderatörlüğü’nde yapılan bir panelle devam etti. “Günümüzde Avrupa Birliği’ni Nasıl Tartışmalı Ne Yapmalı” konulu bu panelde, Okan Üniversitesi AB Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zeynep Alemdar, Avrupa Takımı Üyesi Can Baydarol AB ile ilgili görüşlerini paylaştılar ve katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdılar. Ayrıca, Avrupa Günü kutlamaları çerçevesinde, Vakfımızın, Avrupa Birliği’nin Finanse ettiği Sivil Toplum Destekleme Programı II kapsamında uygulamakta olduğu, “Demokrasi İçin Türk Gençliği Ve Kadınlar” Projesinin tanıtımı yapıldı.