Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Memiş Kütükçü’ye ziyaret

14 Ocak 2020 Salı - Okunma : 429

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Dr. Hüseyin Avcı OSBÜK (Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu) Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü’yü ziyaret ederek, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet ettiler. Ziyarette OSBÜK Genel Sekreteri Fatih Soysal da hazır bulundu.

Belarus Büyükelçisi Victor Rybak’e Ziyaret

14 Ocak 2020 Salı - Okunma : 571

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Belarus’un Ankara Büyükelçisi Victor Rybak’i makamında ziyaret etti. Dr. Suver, Belarus ile Türkiye arasında mevcut bulunan yüksek ve samimi ilişkilerin ışığında Belarus’un önemli bir şahsiyetle 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde temsil edilmesinin önemi üzerinde durdu. Ziyarette, Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Dr. Hüseyin Avcı da hazır bulundu.

Estonya Büyükelçisi Annely Kolk’a ziyaret

14 Ocak 2020 Salı - Okunma : 654

8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul'da tertiplenecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Mütevelli Heyet Üyesi Estonya Büyükelçisi Annely Kolk’a bir nezaket ziyareti yaptılar. Ziyarette Dr. Akkan Suver Estonya’nın katılımına verdikleri önemi vurgulayarak, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Estonya’nın üst düzey seviyede katılımı konusunda Büyükelçi Annely Kolk'a destek istedi.

Büyükelçi Ilir Dugolliye Ziyaret

14 Ocak 2020 Salı - Okunma : 619

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Mütevelli Heyet Üyesi Dr. Hüseyin Avcı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri kapsamında Kosova’nın Ankara Büyükelçisi Ilir Dugolli'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette, Dr. Akkan Suver, 8-9 Nisan 2020'de yapılacak Zirve'de Kosova'nın temsiline büyük önem verdiklerini vurguladı.

Dr. Akkan Suver, Jag Club Ayakkabı Merkezini ziyaret etti

10 Ocak 2020 Cuma - Okunma : 668

Dr. Akkan Suver, Türk ihracat sektöründe önemli bir yeri olan Jag Club Ayakkabı Merkezi'ni ziyaret etti. Dr. Suver; Süleyman Demirel'den Prens Charles'a uzayan ayakkabı kullanıcılarının yer aldığı Jag Club’ün Müzesi’ni ziyarette takdir duygularını Jag Club’un sahibi Ahmet Polat’a hayranlıkla ortaya koydu.

Türkmenistan Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov’a ziyaret

8 Ocak 2020 Çarşamba - Okunma : 626

8-9 Nisan 2020 günleri İstanbul'da tertiplenecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Yönetim Kurulu Üyesi Sezgin Bilgiç Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov’a bir nezaket ziyareti yaptılar. Ziyarette Dr. Akkan Suver Türkmenistan’ın katılımına verdikleri önemi vurgulayarak, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne Türkmenistan’ın üst düzey seviyede katılımı konusunda Başkonsolos Myratgeldi Seyitmammedov’dan destek istedi.

Dr. Akkan Suver, Karadağ Montenegro Başkonsolosluğu’na veda etti

6 Ocak 2020 Pazartesi - Okunma : 904

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Dr. Akkan Suver yaklaşık 12 yıldır ( 12 Haziran 2008- 6 Ocak 2020) sürdürmekte olduğu Karadağ (Montenegro) İstanbul Fahri Başkonsolosluk görevinden, İstanbul’da resmi Başkonsolosluk açılması münasebetiyle 6 Ocak 2020 günü itibariyle ayrılmış bulunmaktadır. Dr. Akkan Suver’in Karadağ ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na ülkemizde yerleşik yabancı misyon şeflerine hitaba kaleme aldığı veda mektubunu aşağıda bulacaksınız.

Denge ve Denetleme Ağı 4. Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

3 Ocak 2020 Cuma - Okunma : 612

AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen içinde aktif olarak yer aldığı Denge ve Denetleme Ağının 3 Ocak tarihinde 3. Koordinasyon Kurulu Toplantısı için Ankara'daydı. Yapısal ve uygulamada görülen aksaklıkların giderilmesi, SİDA'ya verilen bütçe revizyonu ile ilgili görüşler paylaşıldı.

Noel tebriği

25 Aralık 2019 Çarşamba - Okunma : 780

Hristiyan aleminin idrak ettiği Noel Bayramı münasebetiyle İstanbul’da Süryani Katolik ve Süryani Ortodoks Cemaatleri ayrı ayrı birer kabul düzenlediler. Süryani Katolik Cemaati Patrik Vekili Orhan Çanlı’nın kabul merasimine katılan Dr. Akkan Suver burada cemaat mensupları, Hahambaşı İsak Haleva ile beraber oldu. Törenden sonra Süryani Ortodoks Patrik Vekili Yusuf Çetin’in, Süryani Ortodoks Patrikhanesindeki kabulüne katılan Dr. Akkan Suver burada da cemaat mensupları ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile birlikte tebrikte bulundu.

Javad Maboudifar ziyaret

24 Aralık 2019 Çarşamba - Okunma : 786

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Javad Maboudifar’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Ziyarette Dr. Akkan Suver İran İslam Cumhuriyeti Başkonsolosu Javad Maboudifar’a Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulundu ve İran İslam Cumhuriyeti’nin katılımı konusunda desteklerini rica etti.