Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Abdullah Gül Marmara Grubu Vakfını kabul etti

31 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 1555

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver, Ertuğrul Kumcuoğlu, Engin Köklüçınar ve Ali Rıza Arslan önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü makamında ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Heyet ziyarette 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bilgi sunumunda da bulundu.

Necdet Aygün’ü kaybettik

30 Ocak 2019 Çarşamba - Okunma : 1638

Marmara Grubu Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Necdet Aygün arkadaşımızı kaybetmiş bulunuyoruz. Arkadaşımız Necdet Aygün’ün cenazesi 30 Ocak 2019 günü Silivri Kavaklı Köyü Camisi’nden ikindi namazında defnedilmiştir. Ailesine ve Marmara Grubu Vakfı camiasına başsağlığı dileklerimizi sunarız. Mekânı Cennet olsun.

Denge Denetleme Ağı Koordinasyon Grubu Antalya’da Toplandı

26 Ocak 2019 Cumartesi - Okunma : 1576

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in de içinde yer aldığı Denge Denetleme Ağı yıllık değerlendirme toplantısını Antalya'da gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yılın değerlendirmesi yapıldı. Gelecekle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Baurzhan Abdrakhmanova ziyaret

25 Ocak 2019 Cuma - Okunma : 1351

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Engin Köklüçınar, Kazakistan İstanbul Başkonsolosu Baurzhan Abdrakhmanov'a 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları hakkında bilgi sunumunda bulundular. Ziyarette Kazakistan Konsolosu Assılbek Sıdıkov'de hazır bulundu.

Çinli Gazeteciler Dr. Akkan Suveri ziyaret ettiler.

24 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 1076

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Xinhua Haber Ajansı, Bir Kuşak-Bir Yol Projesi kapsamında ortaya koyduğu çalışmalarından dolayı Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret etti. Ziyarette Xinhua Haber Ajansı mensupları Dr. Akkan Suver'in göç, barış ve Bir Kuşak-Bir Yol Projesi ile ilgili görüşlerini aldılar. 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında da görüş alışverişinde bulundular.

Dr. Akkan Suver ve Mustafa Gültepe 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili ortak bir Basın Toplantısı düzenledi

24 Ocak 2019 Perşembe - Okunma : 1508

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin tanıtımıyla ilgili olarak İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe ile Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Grand Hyatt Oteli'nde ortak bir basın toplantısı düzenlediler. 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin bu yıl tertiplenecek defilesinin tasarımcısı Belma Özdemir'in de katıldığı Basın Toplantısında Marmara Grubu Vakfı'ndan Engin Köklüçınar, Cafer Okray, Yüksel Çengel, Lale Aytanç Nalbant, Nuri Artok Turan Sarıgülle de hazır bulundu.

Konsolos Eşleri Patrik Bartholomeos ve tarihi Bulgar Demir Kilisesini ziyaret ettiler

23 Ocak 2019 Çarşamba - Okunma : 1223

İstanbul’da bulunan Konsolos Eşleri Ocak ayı toplantılarını Patrik Bartholomeos'u ve yeniden restore edilerek açılan tarihi Bulgar Demir Kilisesi'ni ziyaret ederek gerçekleştirdiler. Ziyaretler sonrasında Konsolos Eşleri tarihi Pandeli Lokantası'nda bir öğle yemeği yediler. Aralarında Müjgan Suver'in de bulunduğu Konsolos Eşleri'ne ziyaretlerine Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Angel Angelov da eşlik etti.

Tacikistan Konsolosu Nodira Zuhurova Dr. Akkan Suveri ziyaret etti.

21 Ocak 2019 Pazartesi - Okunma : 1280

Tacikistan İstanbul Konsolosu Nodira Zuhurova, Dr. Akkan Suver'i ziyaret ederek 22.Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Tacikistan Konsolosu Zuhurova, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Enerji ve Ekonomi Bakan Yardımcıları ile katılacağını belirtti.

20 Janvar Kara Ocakın 29.yıldönümünde Dr. Akkan Suver bir makale kaleme aldı.

20 Ocak 2019 Pazar - Okunma : 1336

20 Ocak veya Azerbaycan dilindeki adıyla 20 Janvar'ın ( 20 Ocak) acı gününde Dr. Akkan Suver GÖZLEM GAZETESİ'nde bir makale kaleme aldı. Bu büyük facianın korkunç yıldönümünde Marmara Grubu Vakfı olarak şehitleri rahmet, gazileri şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

İstanbul Gelişim Üniversitesinden Prof. Dr. İzzet Gümüş ve Dr. Aysun Kaya Dr. Akkan Suveri ziyaret ettiler

19 Ocak 2019 Cumartesi - Okunma : 1600

İstanbul Gelişim Üniversitesi'nden Prof. Dr. İzzet Gümüş ile Dr. Aysun Kaya Dr. Akkan Suver'i Marmara Grubu Vakfı'nda ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili görüş alışverişinde bulundular. Ziyarette İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin uluslararası alanda ortaya koyduğu çalışmalar üzerine bir sunum yapan Prof. Dr. İzzet Gümüş Avrasya Ekonomi Zirveleri'nin önemini de vurguladı. Uluslararası alanda çalışmalar ve iş birlikleri yapmak arzusunu belirten Prof. Dr. İzzet Gümüş Karadağ'daki üniversitelerle de ilişki kurma dileklerini gündeme getirdi.