Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun

8 Mart 2018 Perşembe - Okunma : 1232

İş dünyasında, kamuda, siyasette her yerde olan herkesi, toplumsal cinsiyet eşitliğine öncelik vermeye devam ediyoruz. Kadına yönelik şiddet ile kadının eğitime, çalışma hayatına ve siyasete katılımındaki engeller sadece kadın sorunu değil “toplum sorunudur”. Siyasetin, çalışma hayatının ve eğitimin kadınların potansiyeline, enerjisine ve bakış açısına ihtiyacı olduğuna olan inancımızla Kadınlar Günü Kutlu olsun diyoruz. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Malta Başkonsolosu Marmara Vakfı’ndaydı

5 Mart 2018 Pazartesi - Okunma : 1377

Malta Başkonsolosu Franklin Aquilina beraberinde işadamı Sinan Özer ile birlikte Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette, Dr. Suver Malta’dan katılım konusunda Başkonsolos Franklin Aquilina’dan destek rica etti.

Bulgaristan Milli Günü kutlandı

3 Mart 2018 Cumartesi - Okunma : 1382

Bulgaristan Başkonsolosu Angel Angelov Bulgaristan Cumhuriyeti Milli Günü dolayısıyla Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu Binası’nda bir resepsiyon verdi. Resepsiyona yabancı misyon şefleri ile birlikte İstanbul’da yaşayan Bulgar vatandaşları da katıldılar. Dr. Akkan Suver ile Müjgan Suver’in birlikte katıldıkları resepsiyon geç saatlere kadar devam etti.

Bosna Hersek Başkonsolosu Marmara Grubu Vakfındaydı

28 Şubat 2018 - Okunma : 1149

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosu Began Muhić Marmara Grubu Vakfı'na bir nezaket ziyareti yaptı. 21.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde bilgi alışverişinde bulunan Başkonsolos Began Muhić Bosna Hersek'in büyük bir heyetle etkinlikte yer alacağını vurguladı. Dr. Akkan Suver de; Marmara Grubu Vakfı'nın, Bosna Hersek'in yüksek katılımına minnettar olduğunu belirtti.

Çin Başkonsolosu Marmara Vakfındaydı

28 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 1419

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret etti. İstanbul’da yeni göreve başlayan Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmaları hakkında Dr. Akkan Suver ve arkadaşlarından bilgi aldı. Başkonsolos Cui Wei'ın ziyaretinde Dr. Fatih Saraçoğlu, Ertuğrul Kumcuoğlu, Ali Rıza Arslan, Cafer Okray ve Dilek Terimer de hazır bulundu. 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Çin Halk Cumhuriyeti'nin hazır bulunacağını belirten Başkonsolosa Dr. Suver ve arkadaşları; görüşme sonrası, ziyaret anısına Vakfın bir hediyesini sundular.

Eşitlik, Adalet, Kadın Zirvesinin 2017den sonra STKların Yol Haritası Belirlendi

27 Şubat 2018 Salı - Okunma : 1093

30 Kasım - 1 Aralık 2017 günleri, toplumsal cinsiyet eşitliği için düşünen, örgütlenen politika üreten akademisyenler, politikacılar, sivil toplum kuruluşları ve medya temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Eşitlik, Adalet ve Kadın Zirvesi'nin sonuç bildirisi, toplantının hemen sonrasında kamuoyu ile paylaşılmıştı. 26 Şubat 2018 günü, kadın mücadelesinde yer alan kadın sivil toplum önderleri, medya temsilcileri ve akademisyenlerle bir yuvarlık masa toplantısı yapıldı. Eşitlik, Adalet ve Kadın Zirvesi'nin 2017'nin sonuç bildirisi üzerinde tartışıldı, izlenecek ortak yol haritası belirlendi. Farklı görüş ve duruşta olan STK'larla yeni bir dil ve strateji çerçevesinde ortak gündem oluşturma yolları arandı.

Karadağ-Montenegro’dan ziyaret

26 Şubat 2018 Pazartesi - Okunma : 1643

(Karadağ) Montenegro Dışişleri Bakanlığı’ndan Selim Lika ve Miloš Đuričković, beraberinde Montenegro Ankara Büyükelçisi Branko Milic’le beraber İstanbul’da, (Karadağ) Montenegro Fahri Başkonsolosu ve Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver’e bir nezaket ziyareti yaptılar. Ziyarette (Karadağ) Montenegro Gaziantep Konsolosu Koray Aksoy ve İzmir Konsolosu Cüneyt Bosnalıer de hazır bulundular.

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu Fotoğraf Sergisi açtı

23 Şubat 2018 Cuma - Okunma : 1172

Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balázs Hendrich, Macar Kültür Merkezi Müdürü Gábor Fodor’la birlikte, Macar güreş antrenörü Rezso Péter'in 1920’lerde çekilen, ardından yeniden düzenlenen güreş sporunun ve modernleşen Türkiye'nin fotoğraflarının sunulduğu bir fotoğraf sergisi açtılar. Atatürk'ün, Türkiye'de daha önce hiç görülmemiş bir fotoğrafının da yer aldığı Sergi katılımcıların ilgi merkezi oldu. Sergiye Dr. Akkan Suver de katıldı.

Bangladeş Başkonsolosluğu Dünya Ana Dil Gününü kutladı

22 Şubat 2018 Perşembe - Okunma : 1426

Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Dr. Monirul İslam tarafından, İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi'nde Dünya Ana Dil Günü münasebetiyle bir panel tertiplendi. İstanbul’da bulunan uluslararası öğrencilerin Türkçe öğrendikleri Merkez'de yapılan paneli Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Dr. Monirul İslam yönetti. Dr. Akkan Suver de, Koç Üniversitesi'nden Dr. Nazmi Ağıl ve Gazeteci Ahmet Coşkunaydın’la birlikte bir sunum yaptı. Panelistlerden sonra Bangladeşli, Suriyeli, Makedonyalı, Ugandalı, Zimbabweli ve Malezyalı öğrenciler kendi dillerinde seslendirdikleri şarkılarla panele renk kattılar.

TESAM Yöneticileri Marmara Grubu’ndaydı

21 Şubat 2018 Çarşamba - Okunma : 1374

Merkezi Bursa’da bulanan TESAM (Ekonomik, Siyasal ve Stratejik Araştırmalar Merkezi) adına Yıldırım Deniz ve Halil İbrahim Yıldız Marmara Grubu Vakfı’na bir ziyaret gerçekleştirdiler. İki sivil toplum kuruluşu arasında ortak çalışmalar yapılabilmesi konusunun görüşüldüğü ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.