Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


7.Global Baku Forumu sona erdi

16 Mart 2019 Cumartesi - Okunma : 1015

Dr. Akkan Suver'in Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen katıldığı 7. Global Baku Forumu Nizami Gencevi'nin yarattığı 7 renkli felsefe gecesiyle çalışmalarını tamamladı. Hüseyin Maliko, Amrah Dadashov,Bahruz Ahmad, Eldar Mansur, Kamil Bayramova, Elshan Rustamov, Aghali Karimzade, Leyli Valiyeva isimli sanatçıların performanslarını muhteşem bir konserle sundukları gece ünlü Tenor Samir Jafarov'un müstesna aryalarıyla sona erdi. Konser sonrası Nizami Gencevi Merkezi Başkanı Nazım İbrahimov Dr. Akkan Suver ile birlikte sanatçıları tebrik ettiler. Gecenin sonunda TBMM önceki Başkanları'ndan Hikmet Çetin, İslam Konferansı önceki Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu ve Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçisi Ertan Özoral ile Tacikistan Bakü Büyükelçisi ve Tacikistan Ekonomi Bakanı Nematullo Khikmatullozoda birarada geceyi noktaladılar.

Marmara Grubu Vakfı Yeni Zelandada meydana gelen Katliamı kınadı

16 Mart 2019 Cumartesi - Okunma : 780

Yeni Zelanda'da iki ayrı camide yaşanan korkunç terör dolayısıyla Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 7.Global Baku Forumu çalışmaları dolayısıyla bulunduğu Bakü’de bir basın açıklaması yaparak yaşananları lanetledi. Dr. Akkan Suver'in açıklaması özetle şöyledir."-Yeni Zelanda'da Cuma Namazı öncesi iki ayrı camide ibadet öncesi yaşananlar İslam’a karşı olduğu kadar insanlığa da karşıdır. Uzun zamandır işlenen islamofobi'nin de bu olayda yeri olduğu da ayrı bir gerçektir. İslam karşıtlığının bu olayı körüklediğine inanıyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak insanlığa yeni bir tehdit olarak algıladığımız bu Katliamı lanetleniyoruz. İslam karşıtlığının yanı sıra Türk karşıtlığının da yayınlanan bildiriden anlaşıldığı bu Katliamın islamofobiyi, Türk düşmanlığını körükleyen batılı ülkelere de ders olmasını dileriz. Bu katliam gerçekte Müslümanlara olduğu kadar insanlığa karşı da işlenmiştir. Yeni Zelanda'da gerçekleşen bu Katliamın arkasındakilerin de bulunmasını ısrarla talep ediyoruz. Zira bu Katliamı yapanın hain, sapık bir cani olduğuna inanmıyoruz. Bunun bir tertip olduğuna eminiz. Katliamı düzenleyenleri lanetliyor, arkasında kimler olduğunun bilinmesini öğrenmek istiyor şehitlere rahmet diliyoruz."

Türkiyenin Azerbaycan Büyükelçisi Erkan Özoral Marmara Grubu Vakfını kabul etti

15 Mart 2019 Cuma - Okunma : 1011

7 Global Baku Forum çalışmaları münasebetiyle Bakü’de bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'i, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral Büyükelçilikte kabul etti. Kabulde Azerbaycanlı Gazeteci Prof. Dr Halid Niyazov da hazır bulundu. 7. Global Baku Forumu'nun önemi üzerinde görüş alışverişinin yapıldığı kabulde Prof. Dr. Halid Niyazov Büyükelçi Erkan Özoral’a kitaplarından bir seri hediye etti.

Dr. Akkan Suver Azerbaycan Enerji Bakanının ziyaret etti

14 Mart 2019 Cuma - Okunma : 926

Azerbaycan’da 7. Global Baku Forum çalışmalarına katılan Dr. Akkan Suver, Azerbaycan Enerji Bakanı Perviz Şahbazov'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Azerbaycan Milli Meclis Başkan Vekili Valeh Aleskerov da hazır bulundu. Ziyarette Dr. Suver geride bıraktığımız Şubat ayında gerçekleşen 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne gösterdikleri yüksek katılım ve alakadan dolayı Enerji Bakanı Şahbazov'a ve Milletvekili Aleskerov’a ayrı ayrı Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sundu.

Dr. Akkan Suver Global Baku Forumuna katıldı.

15 Mart 2019 Cuma - Okunma : 912

Nizami Gencevi Merkezi tarafından tertiplenen Global Bakü Forumu'nun 7.cisine Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver katıldı. Dünyanın önde gelen düşünce adamlarıyla 5 ülkenin Cumhurbaşkanı'nın hazır bulunduğu 7. Global Baku Forumu'nda Dr. Akkan Suver tanınmış siyaset ve devlet insanlarıyla bir araya geldi. Azerbaycan'ın belli başlı medya kuruluşlarının büyük alaka gösterdiği Dr. Akkan Suver başta Azerbaycan Devlet Televizyonu olmak üzere sayısız televizyon kanalı tarafından ayrı ayrı kanallarda Global Baku Forumu'nun önemini vurgulayan programlar yaptı.

8 MART DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ KUTLU OLSUN

8 Mart 2019 Cuma - Okunma : 1241

Bugün, yaşamın her alanında kadınların uğradığı eşitsizliklere dikkat çekiyor, İlgilileri toplumsal cinsiyet eşitliğine öncelik vermeye davet ediyoruz. Kadına yönelik şiddet önlenmeli, kadının eğitime, çalışma hayatına ve siyasete katılımının önündeki engeller kaldırılmalıdır. Kadın sorunu tüm toplumun sorunudur. Siyasetin, Ekonominin, Demokrasinin, Siyasetin kadınların potansiyeline, enerjisine ve bakış açısına ihtiyacı vardır. 8 Mart Dünya Kadın Hakları Günü, bütün dünyada yüzyılı aşkın bir süredir kutlanıyor. Ülkemizde de Dünyada olduğu gibi çeşitli etkinlikler ve yürüyüşlerle kutlanan bu günde Ekonomiden siyasete birçok alanda süregelen cinsiyet eşitsizliklerine dikkat çekiliyor… EKONOMİDE, BİLİMDE, SİYASETTE VE YÖNETİMDE KADIN YOKSA; KALKINMADAN, DEMOKRASİDEN, GELECEKTEN UMUT YOKTUR.. Dünya Ekonomik Forumu açıkladığı 2018 Cinsiyet Eşitliği Raporuna göre Türkiye kadın erkek eşitliği konusunda 149 ülke arasında 130'uncu sırada olduğunu açıklamıştır..

Örsçelik Balkan’ı kaybettik

7 Mart 2019 Perşembe - Okunma : 1787

Marmara Grubu Vakfı Gönüllülerinden Örsçelik Balkan Bey'i dün akşam saatlerinde ani bir rahatsızlık sonucu kaybettiğimizi derin bir üzüntüyle öğrendik. Marmara Grubu Vakfı Gönüldaşlarının ve mensubu olduğu EAE ailesinin başı sağ olsun. Arkadaşlarımıza, ailesine ve EAE Camiasına sabırlar diliyoruz.

Dr. Akkan Suvere Madalya

5 Mart 2019 Salı - Okunma : 1067

Merkezi Sofya'da bulunan Uluslararası Sürdürülebilir Barış ve Kalkınma Vakfı tarafından Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'e Üstün Hizmet Madalyası verildi. IFSPD Başkanı Dimitor Kostov tarafından verilen Madalya töreninde yaptığı konuşmasında Dimitar Kostov, Madalyanın Dr. Akkan Suver'e barış, istikrar ve işbirliği yolunda ortaya koyduğu hizmetlerinden dolayı verildiğini belirtti.

Dr. Akkan Suvere Uluslarası Onur Ödülü

5 Mart 2019 Salı - Okunma : 1014

Afrika Birliği Mirası Projeleri Başkanı H.R.H Zolani Mkiva tarafından Dr. Akkan Suver'e Uluslararası Onur Ödülü verildi. Ödül metninde "Dünyadaki sosyo-ekonomik politik alanlardaki gelişim politikalarında ortaya koyduğu üstün liderlik vasfı ile sağladığı ilerici katkılarından dolayı Afrika Birliği Miras Projesi olarak Dr. Akkan Suver'e takdirlerimizi sunuyoruz" denildi.

Büyükelçi Prof. Dr. Eldar Hasanov'a Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası verildi.

4 Mart 2019 Pazartesi - Okunma : 1585

Uluslararası İşbirliği ve Sürdürülebilir Barış ve Kalkınma Vakfı 17.Genel Kurulu'nda Marmara Grubu Vakfı'nın Avrasya Ekonomi Zirvesi Müdavimlerinden Azerbaycan Belgrat Büyükelçisi ve IFSPD Genel Sekreteri Prof. Dr. Eldar Hasanov'a MARMARA GRUBU VAKFI ONUR MADALYASI verildi. Onur Madalyası'nı Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar ve Lamiya Veliyeva birlikte verdiler. Dr. Eldar Hasanov'a söz konusu Onur Madalyası, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde verilecekti. Zirve'ye teşrif edemediği için, Madalyası'nı Dr. Akkan Suver ve Engin Köklüçınar’ın törenle kendisine takdimi sırasında Genel Kurul üyeleri Büyükelçi Prof. Dr. Eldar Hasanov'u ayakta alkışladılar