Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Elvin Hasan'a Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 607

Marmara Grubu Vakfı Kuzey Makedonya'daydı. 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi bilgilendirme ziyaretleri kapsamında Kuzey Makedonya Devlet Bakanı Elvin Hasan'ı ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti Devlet Bakanı Elvin Hasan'ı İstanbul'a davet etti.

Sali Murati'ye Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 582

Kuzey Makedonya'da temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti beraberinde Zerrin Abaz ve Furkan Cako'yla Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanı Sali Murati'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette; Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na yeni seçilen Sali Murati tebrik edildi.

Türkiye Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök'e Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 820

Marmara Grubu Vakfı Kuzey Makedonya ziyaretleri çerçevesinde, Türkiye Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök'ü ziyaret etti. Büyükelçilik Rezidans'ında gerçekleşen bu ziyarette, Dr. Akkan Suver, Sezgin Bilgiç ve Cengiz Balkan'la birlikte Kuzey Makedonya Devlet önceki Bakanı Furkan Cako ve Kuzey Makedonya İstanbul önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Gordana Kocovska Dimitrievska'ya Ziyaret

12 Şubat 2020 Çarşamba - Okunma : 717

Kuzey Makedonya'da temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Kuzey Makedonya Maliye Bakan Yardımcısı Gordana Kocovska Dimitrievska'yı makamında ziyaret ederek, 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette, Kuzey Makedonya İstanbul önceki Başkonsolosu Zerrin Abaz da hazır bulundu.

Seniha Birand Çınar Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti

11 Şubat 2020 Salı - Okunma : 682

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Seniha Birand Çınar Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret ederek, Dr. Akkan Suver ile görüştü. Görüşmede Konsolos Cahit Kayıarslan da hazır bulundu.

Azerbaycan seçimlerine Dr. Akkan Suver Uluslararası Gözlemci olarak katıldı

9 Şubat 2020 Pazartesi - Okunma : 466

Dr. Akkan Suver Uluslararası Gözlemci statüsü ile Azerbaycan Erken Parlamento seçimlerine, Türk sivil toplumunu temsilen katıldı. 9 Şubat 2020 günü Azerbaycan'da gerçekleşen erken parlamento seçimleri sırasında Dr. Akkan Suver Merkezi Seçim Komisyonunda Uluslararası Gözlemci sıfatıyla ünlü televizyoncu Sevinç Vaqıfkızı'nın canlı yayında sorularını cevapladı. Dr. Akkan Suver seçim sonrası ise sivil düşünce kuruluşları adına Bakü Hilton Oteli'nde bir basın toplantısı yaptı. Uluslararası basın mensuplarının da katıldığı basın toplantısında: Dr. Akkan Suver özetle şunları söyledi: (-Bugün gerçekleşen erken parlamento seçimlerinde 29 sandığı ziyaret etme imkânını buldum. Nerimanov'da, Sumgayt'ta, Abşeron'da, Hatayi'de, Nesimi'de, Sabayil'de, Nizamiye'de, Binekadı 'da 29 sandığı ziyaret ettim. Bu arada işgal altında olan kaçkınlardan oluşan Şuşa, Ağdam, Hocalı, Hocavend'lilerin sandığını da ziyaret ettim. Seçimlerde demokrasinin bütün kurallarının işlediğine tanık oldum. Akşam saat 19.00'da da Nesimi'de 18 sayılı sandığın açılışında ve oyların sayımında Alman, Özbek, Çinli, Kazak Gözlemcilerle birlikte hazır bulundum. Ayrıca sandıklarda müşahit sayısının en az on kişiden oluştuğunu bunların da çoğunluğunun kadın olduğunu gözledim. Bu seçimlerle Azerbaycan'ın başarılı bir demokrasi imtihanı verdiğini söyleyebiliriz.) (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Cui Wei Çinde yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı

8 Şubat 2020 Cumartesi - Okunma : 540

Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, Çin'de yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı. Marmara Grubu Vakfı olarak bu açıklamayı önemsiyoruz. Başkonsolos Cui Wei diyor ki: (Yazının devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Marmara Grubu Vakfı’nın Genel Kurulu Yapıldı

7 Şubat 2020 Cuma - Okunma : 621

Marmara Grubu Vakfı Genel Kurulu İstanbul'da Malta Köşkünde yapıldı. Eski Bakanlardan Prof. Dr. Ahmet Samsunlu'nun başkanlığında Eski Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu, Prof. Dr. Akile Gürsoy, Dr. Hüseyin Avcı ve Ahmet Doğan Arıkan’dan oluşan Başkanlık Divanı’nın riyasetinde gerçekleşen Genel Kurulu, Genel Sekreter Cafer Okray açtı. Saygı Duruş’undan sonra söz alan Genel Başkan Dr. Akkan Suver geride bıraktığımız yılın bir özetini sundu. Dr. Suver'in konuşmasından sonra üyelerden Ahmet Doğan Arıkan, Kenan Akın, Av. Aysel Yürür ve Ahmet Polat ayrı ayrı söz alarak faaliyetlerin başarısını gündeme getiren konuşmalar yaparak Yönetimi tebrik ettiler. Muhammet Akyol’un mali raporu sunmasından sonra H. Gökhan Humbaracı Denetim raporunu okudu. Daha sonra söz alan Yeminli Mali Müşavir Bülent Soylan Mali Denetim Raporu'nu sundu. Hem faaliyetlerin hem de mali raporun ibrasına geçildi. Ayrı ayrı yapılan oylamalarla hem Yönetim faaliyetleri hem de mali harcamalar oy birliğiyle ibra edildi. Yönetim adına Genel Sekreter Cafer Okray teşekkür etti. Engin Köklüçınar söz alarak Vakfa üye olmak isteyen arkadaşlar olduğunu belirtti. Adayları takdim etti. Sırasıyla Evrim Timur, Oluş Molu, Doç. Dr. Ural Aküzüm, Av. Kenan Madenoğlu, Sercan Kavuşan ve Volkan Şahinoğlu konuştular. Her bir aday kendisini tanıtan bir konuşma yaptı. Oybirliğiyle yeni üyeler kabul edildiler. Bilahare gündem gereği seçimlere geçildi. Seçimler sonucu Dr. Akkan Suver, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar, Ali Rıza Arslan, Cafer Okray, Lale Aytanç Nalbant, Av. Serhat Tabanca, Sezgin Bilgiç ve Turan Sarıgülle İcra Konseyi’ni oluştururken, Prof. Dr. Uğur Özgöker, Alaaddin Koçak ve H. Gökhan Humbaracı da Denetim Kurulu üyeliğine getirildiler. Başkan Prof. Dr. Ahmet Samsunlu Dr. Akkan Suver’e söz verdi. Dr. Suver yaptığı teşekkür konuşmasında Vakfın sahip olduğu yüksek beraberliğe vurgu yaptı.

Mohammad Monirul Islama Ziyaret

4 Şubat 2020 Salı - Okunma : 397

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam'a, bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette, Dr. Akkan Suver Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam'a Avrasya Ekonomi Zirveleri hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Bangladeş'in katılımı konusunda destek talep etti.

Türkiye Hahambaşısı İsak Haleva’ya ziyaret

3 Şubat 2020 Pazartesi - Okunma : 505

Marmara Grubu Vakfı 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Türkiye Hahambaşı Rav. İsak Haleva’yı makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Ziyarette Dr. Akkan Suver, (E) Orgeneral Necdet Timur, Engin Köklüçınar, Cafer Okray, Lale Aytanç Nalbant, Mjügan Suver, Turan Sarıgülle, Sezgin Bilgiç ve Av. Serhat Tabanca hazır bulundular.