Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı'nın Ankara ziyareti - 2 Ekim

02 Ekim 2013 Çarşamba - Okunma : 2889

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankara'daki büyükelçilikleri ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım; Peru, Rusya, Macaristan, Gürcistan, Polonya, Bulgaristan ve Kazakistan Büyükelçilikleri ile görüştü ve 4-6 Şubat 2014 tarihlerinde gerçekleşecek 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Marmara Grubu Vakfı Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz'ı makamında ziyaret etti

26 Eylül 2013 Perşembe - Okunma : 3682

Romanya'ya bir çalışma ziyaret gerçekleştiren Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Tarık Çetin Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz'ı da makamında ziyaret etti. Suver, Başkonsolos Aramaz'a desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

DR. AKKAN SUVER'E BÜYÜK ÖDÜL

26 Eylül 2013 Perşembe - Okunma : 5515

Romanya Dr. Suver'e Fahri Doktora Sundu

Dr. Akkan Suver, Karadeniz Hazar Denizi Uluslararası Vakfı'nın Olağan Toplantısı'nı yönetti

26 Eylül 2013 Perşembe - Okunma : 3334

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver 26 Eylül 2013 günü Köstence'de VEGA Otel'de toplanan Karadeniz Hazar Denizi Uluslararası Vakfı (BSCSIF) Genel Kurulu'nu yönetti. Genel Kurul'da yaptığı konuşmada Karadeniz ve Hazar Denizi'nin önemine temas eden Dr. Akkan Suver, Balkanlara gelen barışın bir an önce Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya da ulaşmasını temenni etti.

Dr. Akkan Suver Köstence Valiliği'nde düzenlenen Türkiye-Romanya İlişkilerinin 135. Yıldönümü Paneli'nde konuştu

25 Eylül 2013 Çarşamba - Okunma : 2983

25 Eylül 2013 günü Köstence Valiliği'nde T.C. Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz tarafından Türkiye-Romanya ilişkilerinin 135. yıldönümü münasebetiyle tertiplenen toplantıda sunduğu bir tebliğ ile, Tevfik Rüştü Aras ile Titulescu'nun birlikte gerçekleştirdikleri Balkan Paktı'nı anlattı.

Romanya Parlamento Başkanı Marmara Grubu Vakfı'nı kabul etti

25 Eylül 2013 Çarşamba - Okunma : 3256

Romanya Parlamentosu'nda gerçekleşen panel sonrasında Romanya Meclisi Başkanı Valeriu Zgonea; Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, İsmail Safi ve Ionut Vulpescu ile Marian Vasiliev'i kabul etti. Dr. Akkan Suver Meclis Başkanı Valeriu Zgonea'yı 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde davet etti.

Bükreşte Karadeniz Üniversiteler Birliği BSUN tarafından Romanya Parlamentosu'nda İletişim ve Bilgi Teknolojilerinde Sivil Toplumun Önemi konusunda düzenlenen toplantıda Dr. Akkan Suver tebliğ sundu

25 Eylül 2013 Çarşamba - Okunma : 3134

25 Eylül 2013 günü Bükreş Parlamentosu'nda Karadeniz Üniversiteler Birliği (BSUN) tarafından tertiplenen İletişim ve Bilgi Teknolojileri'nde Sivil Toplumun Önemi konusunda bilginin önemi üzerine Romen Senatör Marian Vasiliev ve Milletvekili Ionut Vulpescu ile birlikte geniş bir tebliğ sundu.

Marmara Grubu Vakfı Çin Dışişleri Bakanlığı ile görüştü

25 Eylül 2013 Çarşamba - Okunma : 3108

Marmara Grubu Vakfı'nı ziyaret eden Çin Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Diplomatik Strateji Danışma Komitesi üyesi Ji Peiding liderliğindeki bir heyet Ertuğrul Kumcuoğlu, Cafer Okray, Prof. Dr. Sema Kalaycıoğlu ve Nuri Artok ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım'dan oluşan bir heyet, 23 Eylül - 27 Eylül 2013 günleri Romanya'nın Bükreş ve Köstence şehirlerinde bir seri akademik çalışmalara katıldı

24 Eylül 2013 Salı - Okunma : 2937

24 Eylül 2013 günü Köstence'nin Arkeoloji ve Milli Tarih Müzesi'nde merkezi Cluj'da bulunan Babes-Bolyai Üniversitesi Türkoloji Enstitüsü tarafından düzenlenen "Dobruca'da Türk Kültür Mirası" konulu programda söz alan Dr. Akkan Suver "Balkan Paktı" üzerine bir tebliğ sundu.

Marmara Grubu Vakfının Ankara ziyareti

19 Eylül 2013 Perşembe - Okunma : 3064

Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım 17. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankara'daki büyükelçilikleri ziyaret etti.