Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Slovakya Cumhuriyeti Başkonsolosu’na ziyaret

22 Kasım 2016 Salı - Okunma : 2282

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Slovak Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jozef Šesták’i makamında ziyaret ederek, 4-6 Nisan 2017 günleri İstanbul’da gerçekleşecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver’in ziyaretinde Slovakya Ticaret Ataşesi Marian Veres de hazır bulundu.

Irak Başkonsolosu Tabik’e ziyaret

21 Kasım 2016 Pazartesi - Okunma : 2103

20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, İstanbul’da bulunan Irak Başkonsolosluğu’nu ziyaret ederek, Başkonsolos Hassan Sawadi Abo Tabik’e bilgi sunumunda bulundu.

Ana Vukadinovic’in ziyareti

17 Kasım 2016 Perşembe - Okunma : 2974

Karadağ ( Montenegro) Dışişleri ve Avrupa Entegrasyon Bakanlığı Ekonomik Diplomasi Dairesi Genel Müdürü Büyükelçi Ana Vukadinovic Dr. Akkan Suver’i ziyaret etti. Özellikle Türk yatırımcıların Karadağ (Montenegro)’ya ilgi göstermeleri konusuna önem verdiklerini belirten Büyükelçi Vukadinovic, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde de Karada’ın ( Montenegro) tanıtımı ile ilgili çalışmaların verimli olacağına inandığını söyledi.

Bangladeş Başkonsolosu’na ziyaret

16 Kasım 2016 Çarşamba - Okunma : 2464

Dr. Akkan Suver, Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Borhan Uddin’i makamında ziyaret ederek, 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumu yaptı. Dr. Akkan Suver Türkiye-Bangladeş ilişkilerine sivil toplum kimliğiyle verdikleri önemi vurguladığı ziyarette özellikle Bangladeş’in katılımını beklediğini belirtti.

İtalya Başkonsolosu’na ziyaret

16 Kasım 2016 Çarşamba - Okunma : 3024

Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray, İtalya Başkonsolosu Federica Ferrari Bravo’yu makamında ziyaret ederek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi konusunda bilgi sunumu yaptılar. Ziyarette Ticaret Ataşesi Maria Trinchieri de hazır bulundu.

KKTC 33 Yaşında

15 Kasım 2016 Salı - Okunma : 2223

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33’üncü Kuruluş Yıl Dönümü münasebetiyle KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer bir resepsiyon verdi. Resepsiyona Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu, Cafer Okray, Engin Köklüçınar, Ertuğrul Kumcuoğlu, Prof. Dr. Atilla Dicle ve Prof. Dr. Ülkü Dicle’den oluşan bir heyetle katıldı.

Çin Denizaşırı Dostluk Grubu, Marmara Vakfı’ndaydı

14 Kasım 2016 Pazartesi - Okunma : 2256

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Çin Denizaşırı Dostluk Grubu Kuruluşu, Marmara Grubu Vakfı’nı ofislerinde ziyaret etti. Yang Bingjian başkanlığında Xu Guixiang, Wu Jinguang, Peng Yanxia ve Zhai Chaoqun’dan oluşan Çin Denizaşırı Dostluk Grubu, Marmara Grubu Vakfı’nda Dr. Akkan Suver Dr. Fatih Saraçoğlu, Cafer Okray, Ertuğrul Kumcuoğlu, Lale Aytanç Nalbant ve Av. Ercüment Güvercin’den oluşan bir heyetle görüştü. (Haberin devamı için lütfen haber bağlığını tıklayınız)

Dr. Akkan Suver 20. Avrupa Forumunda konuştu

12 Kasım 2016 Cuma - Okunma : 2605

Başkanlığı'nı Avusturya'nın Savunma (E) Bakanları'ndan Dr. Werner Fasslabend'in yaptığı "Avusturya, Avrupa Güvenlik Enstitüsü-AIES" ile "Viyana Diplomat Akademisi - DAW" ve "Avrupa Araştırmalar Merkezi-WMCES" tarafından tertiplenen 20. Avrupa Forumu'nda Dr. Akkan Suver, "Avrupa'nın Geleceği için Stratejiler" konulu forumda konuştu. Forumda ayrıca, Dr. Susanne Keppler-Schlesinger "DAW", Tomi Huhtanen "WMCES" adına söz aldılar. Misafir olarak ise; Slovakya Devlet Bakanı Miroslaw Lajcak, Polonyalı Senatör Dr. Bogdan Klich, Londra Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Başkanı Dr. François Heisbourg, Latvia Devlet Bakanı Jenis Karlsbergs, Brüksel Egmont Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Sven Biscop ve Pakistan Savunma (E) Bakanı General Asıf Yasin Malik konuşurlarken, Avusturya adına da İçişleri Bakanı Wolfgang Sobotka ile Avusturya (E) Cumhurbaşkanı Prof.Dr. Heinz Fischer söz aldılar.

Avusturya Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Heinz Fischer 2004-2016 Marmara Grubu Vakfını kabul etti

11 Kasım 2016 Cumartesi - Okunma : 2156

Viyana'daki temasları sırasında Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver, Avusturya Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Heinz Fischer tarafından kabul edildiler. Kabul'de Dr. Akkan Suver, Cumhurbaşkanı Prof. Dr. Heinz Fischer'i 4-6 Nisan 2017 günleri İstanbul'da gerçekleşecek olan 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne davet etti.

Marmara Grubu Vakfı Viyana Ekonomi Forumunu ziyaret etti

10 Kasım 2016 Perşembe - Okunma : 2218

Dr. Akkan Suver, Avusturya'ya yaptığı ziyaret esnasında partner olarak uluslararası alanda çalışmakta olduğu Viyana Ekonomi Forumu'nu ziyaret etti. Başkan (E) Şansölye Dr. Erhard Busek ve Genel Sekreter (E) Büyük Elçi Elena Kirstcheva tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver'e Müjgan Suver ve Birol Kılıç da refakat etti. Dr. Suver, Dr.Busek'i ve Mme. Kirstcheva'yı 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne de davet etti.