Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


WOW OTEL'E TEŞEKKÜR

6 Mayıs 2016 Cuma - Okunma : 2423

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde ev sahipliği yapan WOW Otel’in yöneticilerini Dr. Akkan Suver ve Engin Köklüçınar makamlarında ziyaret ederek, Vakfın teşekkürlerini sundular. Ziyarette WOW İstanbul Hotels & Convention Center Genel Koordinatörü Ziya Cihan ile Wow İstanbul Hotels & Convention Center Genel Müdürü Zeynep Peker hazır bulundular.

İbrahim Aybar’a teşekkür edildi

5 Mayıs 2016 Perşembe - Okunma : 2230

Dr. Akkan Suver ve Av. Ercüment Güvercin, 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne gösterdiği yüksek dikkat ve özenden dolayı Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar’ı makamında ziyaret ederek, Vakfın teşekkürlerini sundu. Gene ziyaret esnasında Dr. Suver gelecek yıl gerçekleşecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumu da yaptı.

Marmara Grubu Vakfı Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ı ziyaret etti

4 Mayıs 2016 Çarşamba - Okunma : 2380

Marmara Grubu Vakfı, gelecek yıl tertiplenecek 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Cafer Okray ve Nuri Artok’tan oluşan bir heyetle Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ı makamında ziyaret ederek bilgi sunumu yaptı.

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu yeni binasında

3 Mayıs 2016 Salı - Okunma : 2321

Dr. Akkan Suver ve Müjgan Suver, Macaristan İstanbul Başkonsolosluğunun yeni ofisinin hizmete girmesi münasebetiyle, Macaristan’ın İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich ve eşi’ni ziyaret etti. İstanbul Macar Enstitüsünün yeni binasını da ziyaret eden Dr. Suver’e Macar Kültür Merkezi Müdürü Gabor Fodor bilgi sunumu yaptı.

Ortodoks dünyası Paskalya’yı kutladı

1 Mayıs 2016 Pazar - Okunma : 1964

Ortodoks âleminin Büyük Bayramı olan Paskalya Bayramı’nı İstanbul’da yaşayan Hristiyanlar kutladılar. Paskalya Bayramı münasebetiyle Süryani Ortodoks Patrikhanesi’nin verdiği resmikabul merasimine Dr. Akkan Suver de katıldı. Dr. Suver Süryani vatandaşlarımızın Bayramlarını Patrik Vekili Yusuf Çetin nezdinde tebrik etti.

Marmara Grubu Vakfı Azerbaycan’ın İstanbul Başkonsolosu Mesin Hacıyev’i ziyaret etti

29 Nisan 2016 Cuma - Okunma : 2688

Marmara Grubu Vakfı İstanbul’a yeni atanan Azerbaycan Başkonsolosu Mesin Hacıyev’e makamında “hoş geldiniz” ziyaretinde bulundu. Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Şamil Ayrım, Cengiz Güldamlası, Yüksek Çengel, Müjgan Suver ve Ercüment Güvercin’den oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti, Başkonsolos Mesin Hacıyev’e görevinde başarılar diledi.

ONİKİNCİ KOBİ ZİRVESİ’NDE DR. SUVER BİRİNCİ AÇILIŞ OTURUMUNU YÖNETTİ

27 Nisan 2016 Çarşamba - Okunma : 1949

TOSYÖV tarafından bu yıl onikincisi düzenlenen KOBİ ZİRVESİ’nin birinci oturumunu yöneten Dr. Suver: “gelişmiş bir toplum yaratabilmenin en önemli şarttı ekonomik alanda kalkınmayı sağlayacak olan üretimin varlığıdır” dedi. Dr. Suver yönettiği “ GİRİŞİMCİ DOSTU DÜZENLEYİCİ ÇERÇEVENİN GELİŞTİRİLMESİ” konu başlıklı oturumda Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü İsmet Gergerli, Türk Telekom Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Mert Başar, KAGİDER Başkanı Sanem Oktar ve TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu söz aldılar. Oturum sonrası TOSYÖV Başkanı Yalçın Sönmez konuşmacılara ve oturum Başkanına ayrı ayrı bir anı plaketi sundu.

MARMARA GRUBU VAKFININ AVRASYA EKONOMİ ZİRVELERİNİN ONDOKUZUNCUSU BAŞARIYLA TAMAMLANDI

6 Nisan 2016 Perşembe - Okunma : 2942

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne Türkiye Devleti 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcıları Tuğrul Türkeş, Mehmet Şimşek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'le katıldı. Makedonya’nın, Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov’la; Bosna Hersek’in, Cumhurbaşkanı Mladen Ivanic ve Federasyon Cumhurbaşkanı Marinko Cavara’yla ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yla temsil edildiği 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne dört önceki Başbakan da hazır bulundu. Polonya Başbakanı Grzegorz Kolodko, Romanya Başbakanı Victor Ponta, Slovenya Başbakanı Alenka Bratusek, Ürdün Başbakanı Tahir El Masri ile beraber, önceki Cumhurbaşkanları Arnavutluk’tan Bamir Topi, Moldova’dan Petru Lucinschi, Moğolistan’dan Natsagiin Bagabandi, Romanya’dan Emil Constantinescu, Hırvatistan’dan Stjepan Mesic, Ivo Josipovic, Letonya’dan Valdis Zatlers de 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ndeydi. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi Diyalogla İpekyolu Ekonomi, Enerji ve İklim Değişikliği Oturumu

6 Nisan 2016 Perşembe - Okunma : 2365

“Ya bir yol buyacaksın, ya bir yol açacaksın” adıyla başlayan Diyalogla İpekyolu ekonomi, enerji ve iklim değişikliği oturumunun açılışında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Avrasya’nın bir kavram olduğunu belirterek bu önemli bölgede enerji, ekonomi ve ulaşımın işin özünü oluşturduğunu vurguladı. Aynı oturumda Azerbaycan Milli Meclis Başkan Yardımcısı Valeh Aleskerov ile Azerbaycan İletişim ve Yüksek Teknolojiler Bakan Yardımcısı Elmir Velizade’de söz aldılar. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekleyen “DEĞİŞİMİN ÖNDERLERİ” İSTANBUL’DA BULUŞTU

6 Nisan 2016 Perşembe - Okunma : 3043

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi kapsamında İstanbul WOW Otel'de 6 Nisan 2016 Çarşamba günü "Değişimin Önderleri - Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum" toplantısı Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver'in moderatörlüğünde başarıyla gerçekleştirildi. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)