Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver, KKTC Başkonsolosu Fahri Yönlüer ile bir araya geldi

11 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 1608

21. Avrasya Ekonomi Zirvesinin tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, KKTC Başkonsolosu Fahri Yönlüer'i makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. KKTC'nin Avrasya Ekonomi Zirvelerindeki temsiline büyük önem verdiklerini vurgulayan Dr. Akkan Suver, bu yıl da KKTC katılımı konusunda Başkonsolos Fahri Yönlüer'den destek rica etti.

Dr. Akkan Suver Malta Başkonsolosunu Ziyaret Etti

11 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 1564

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Malta Başkonsolosu Franklin Aquilina'yı makamında ziyaret etti. Geride bıraktığımız 20. Avrasya Ekonomi Zirve'sine Malta'nın dünyaca ünlü düşünür Dr. Edward de Bono'nun katılmasına büyük önem verdiklerini belirten Dr. Akkan Suver; "Sayın Dr. De Bono'nun katılması ile geçen Zirve'ye uluslararası değişik bir renk geldiğini" belirtti. Ziyarette Malta Başkonsolosu Franklin Aquilina "Bu yıl da Malta'nın yüksek seviyede katılmasına çalışacağını" söyledi.

Makedonya Başkonsolosu Abaz, Dr.Suver'i kabul etti

11 Ocak 2018 Perşembe - Okunma : 1840

Her yıl Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov'un başkanlığında yüksek bir heyetle Avrasya Ekonomi Zirve'lerine katılan, Makedonya'ya bir şükran ve bilgilendirme ziyaretinde bulunan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Zerrin Abaz'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette 21. Avrasya Ekonomi Zirvesinin, gündemi ve Makedonya'nın katılımı konuları ele alındı. Makedonya'nın İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz, bu yıl geniş çaplı bir katılım olacağını belirtti.

Müjgan Suver Papandreou ile görüştü

10 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 2320

WINPEACE (Barış için Kadın Girişimi) Değerlendirme çalışmaları çerçevesinde Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Zeynep Oral, Feriha Erfan, Şule Buçak, Nur Mardin ve Jennifer Sertel ile Yunanistan Eski Başbakanı (2009-2011) George A. Papandreou İstanbul’da biraraya geldi. Görüşmelerde Winpeace 2018 programları ele alındı. Ziyarette Müjgan Suver Başbakan Papandreou’yu 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Başbakan Papandreou 2002 yılında 5. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ni şereflendirmişti.

Şamil Ayrım Türkmenistan Büyükelçisi ile görüştü

10 Ocak 2018 Çarşamba - Okunma : 2056

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev’i makamında ziyaret ederek, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Marmara Grubu Vakfı’nın Türkmenistan’ın Avrasya Ekonomi Zirvelerinde temsiline büyük önem verdiklerini belitten Şamil Ayrım Türkmenistan’ın yüksek düzeyde temsili için Büyükelçi Ishankuli Amanlyev’den destek rica etti. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

İtalya Başkonsolosu Mme. FERRARI BRAVO’ya ziyaret

8 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 2533

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde İtalya Başkonsolosu Mme. Federica FERRARI BRAVO’yu makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray bilgi sunumunda bulundular. Dr. Akkan Suver ve Cafer Okray ziyaretlerinde İtalya’nın katılımına verdikleri önemi de özellikle belirttiler.

Bulgar Kilisesi Açıldı

7 Ocak 2018 Pazartesi - Okunma : 2300

İstanbul Balat'ta bulunan ve Demir Kilise olarak bilinen Sveti Stefan Bulgar Kilisesi dokuz yıl süren bir onarımdan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan Binali Yıldırım'ın ve BulgaristanBaşbakanı Boyko Borisov'un katıldıkları bir törenle yeniden ibadete açıldı. Törene Bulgaristan'dan Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ekaterina Zaharieva başkanlığında gelen devlet adamları, Müslümanları temsilen Başmüftü Mustafa Aliç Hacı ve Ortodoksları temsilen Bulgar Patriği Neofit'le beraber Istanbul'da bulunan dini önderler ile Diplomatik Misyon Şefleri'nin yanı sıra Bulgar asıllı vatandaşlarımızla Türk sivil toplumunun önde gelen liderleri katıldı.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Hemreylik Günü Kutlu Olsun

28 Aralık 2017 Perşembe - Okunma : 2532

Büyük Önder Haydar Aliyev tarafından bundan 26 yıl önce 31 Aralık günü için ortaya konan Dünya Azerbaycanlıların Hemreylik Günü'nün yıldönümündeyiz. Dünya Azerbaycanlıların Hemreylik Günü gerçekte Azerbaycan birlikteliğinin ve yüksek Azerbaycan medeniyetinin dünden bugüne intikal etmesinin sağlanmasıdır. Büyük Önder Haydar Aliyev, yurt dışında yaşayan Azerbaycanlılarla yurt içindeki yurttaşları aynı gaye, aynı hedef, aynı inanç doğrultusunda birlikte hareket etmeye sevk ederek, nesiller ve mesafeler arasında bir köprü kurdu. 26 yıl önce ortaya konan bu muhteşem düşünce köprüsü, bugün Azerbaycan'ın dünyada sahip olduğu yüksek itibarın kaynağıdır. Bu kaynağın yıldönümünde, Büyük Önder Haydar Aliyev'i rahmet ve saygı ile anıyor Dünya Azerbaycanlılarının Hemreylik Gününü Marmara Grubu Vakfı olarak kutluyoruz.(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

2018 Yılı Hayırlı Olsun

27 Aralık 2017 Çarşamba - Okunma : 1824

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver yaklaşan Yeni Yıl dolayısıyla kamuoyuna bir tebrik mesajı yayınladı. Dr. Suver mesajında barış, huzur ve esenlik dolu bir yıl temenni etti. Dr. Suver'in mesajı aynen şöyledir:"- Yeni ümitlerle, yeni beklentilerle 2018 yılının arifesindeyiz. Sivil toplum kimliğimizle, idrak etmekte olduğumuz 2018 yılının insanlarımıza ve insanlığa esenlikler, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Yaşadığımız acı günlerin son bulması, savaş hırslarının tükenmesi, istemsiz göçün durdurulması, dileğiyle 2018 yılında barış, huzur ve esenlik dolu günleri idrak edeceğimizi ümit ediyorum. Zira insanlık teröre, savaşa karşı büyük bir sınav veriyor. Bu sınav ümitsizliğe karşıdır. Bu sınav daha anlayışlı, daha uzlaşmacı, daha basiretli, daha sağduyulu, daha sevecen olma sınavıdır. Dolayısıyla 2018 yılının başarılı bir sınav yılı olarak, oluşacak güzel beklentilerle yepyeni günlerin kapısını aralayacağını ümit ediyor, insanlığa huzur, barış, refah ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum." MUTLU YILLAR... YENİ İLİNİZ MÜBARƏK... HAPPY NEW YEAR... BONNE ANNÉE... XIN NIAN YU KUAI... FELIZ ANO NUEVO... KALI RONIA... EIN GLÜCKLICHES NEUES JAHR... LA MULTI ANI... S NOVYM GODOM...(Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Noel tebriği

25 Aralık 2017 Pazartesi - Okunma : 1916

Hristiyan dünyasının idrak etmekte olduğu Noel Bayramı'nı Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı adına Süryani Cemaatinin kutlama törenlerine katılarak tebrik etti. İstanbul’da bulunan Katolik ve Ortodoks Süryanilerin Noel Bayramı kutlamaları münasebetiyle Dr. Suver Süryani Katolik Patrik Vekili Korepiskopos Mgr. Orhan Çanlı’yı ve Süryani Ortodoks Cemaati Ruhani Reisi ve Patrik Vekili Metropolit Mor Filüksinos Yusuf Çetin’i ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek Noel’lerini tebrik etti. Dr. Akkan Suver ziyaretler sonrası: "- Başta Türkiye'de yaşayan farklı mezhep ve geleneklerin oluşturduğu Hristiyan vatandaşlarımızla, dünyada Hristiyanlığa inananların Noel Bayramları'nı sivil toplum kimliğimizle kutluyoruz. Çağlar boyu farklı din ve kültürlere ev sahipliği yapmış bir coğrafyanın evlatları olarak bir zenginlik olarak addettiğimiz değişik inanç sahipleriyle birarada idrak ettiğimiz bayramlarımız bizim birlikteliğimizin vazgeçilmezleridir. Hristiyan dünyasının idrak etmekte olduğu Noel Bayramı'nı ise bizler, dayanışma ikliminin gelişmesine vesile teşkil etmesini, barış kapısının aralanmasına bir fırsat oluşturmasını temenni ediyoruz. Başta Süryani vatandaşlarımız olmak üzere, bütün Hristiyanların Noel Bayramları'nı tebrik ediyoruz."dedi. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)