Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Aleksandar Bogdanovic Marmara Vakfı’ndaydı

4 Aralık 2018 Salı - Okunma : 1665

Karadağ (Montenegro) Kültür Bakanı Aleksandar Bogdanovic Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyaretinde Dr. Akkan Suver Kültür Bakanı Aleksandar Bogdanovic’e 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve kendisini Zirveye davet etti. Dr. Akkan Suver temsil etmekte olduğu Karadağ (Montenegro) çalışma ve faaliyetlerle ile ilgili Kültür Bakanı Aleksandar Bogdanovic’e bilgi verdi.

George W. Bush’a Saygı

3 Aralık 2018 Pazartesi - Okunma : 1364

Amerika Birleşik Devletleri (Eski) Cumhurbaşkanlarından George H. W. Bush’un vefatı dolayısıyla, Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosluğu’nda hatırasını açılan Taziye Defteri’ni Dr. Akkan Suver imzaladı. Dr. Suver mesajında;- “George H. W. Bush’un aziz hatırası önünde saygı ile eğildiğini ve kendisinin dünya barışında yaptığı önemli hizmetlerinin unutulmayacağını” vurguladı.

Orhan Çanlı’yı ziyaret

3 Aralık 2018 Pazartesi - Okunma : 1918

Genel Başkanımız Dr. Akkan Suver ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Yüksel Çengel, Cafer Okray ve Yüksel Önel’den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti, Türkiye Süryani Katolik Patrik Genel Vekili Orhan Çanlı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkanımız Dr. Akkan Suver ve heyetimiz Türkiye Süryani Katolik Patrik Genel Vekili Orhan Çanlı ile 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde ele alınacak "su ve göç - su ve din" oturumuyla ilgili olarak bilgi sunumunda ve görüş alışverişinde bulundular. Ziyarette Monsenyör Yusuf Sağ’da hazır bulundu.

Patrik Bartholomeos’un Yortu Resepsiyonu

1 Aralık 2018 Cumartesi - Okunma : 1424

İstanbul Rum Patriği I. Bartholomeos ve Sen Sinod Meclisi Patrikhane’nin Kurucusu Havari Andreas’ın yortusu münasebetiyle bir resepsiyon verdi. Resepsiyona İstanbul ve Ankara’dan diplomatik misyon şeflerinin yanı sıra din adamları, akademisyenlerle iş insanları büyük rağbet gösterdiler. Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Markos Bolaris’le beraber Marmara Grubu Vakfı’nı temsilen Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel’de katıldılar.

İsak Haleva’ya ziyaret

29 Kasım 2018 Perşembe - Okunma : 1736

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Türkiye Musevileri Hahambaşı Rav İsak Haleva’yı Dr. Akkan Suver, Engin Köklüçınar, Cafer Okray, Yüksel Önel ve Av. Serhat Tabanca’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti makamında ziyaret etti. Ziyarette Genel Başkanımız Dr. Akkan Suver ve heyetimiz Türkiye Musevileri Hahambaşı Rav İsak Haleva ile 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde ele alınacak "su ve göç - su ve din" oturumuyla ilgili olarak bilgi sunumunda ve görüş alışverişinde bulundular.

Romanya Milli Günü Kutlandı

28 Kasım 2018 Perşembe - Okunma : 1685

Romanya Milli Günü; İstanbul’da Romanya Başkonsolosu Adrian Ciamba tarafından İstanbul Park Otel'de verilen bir resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'in yanı sıra İstanbul’da bulunan yabancı misyon şefleri, iş insanları, akademisyenler ve mülki erkan mensupları katıldılar. Romanya Milli Günü'ne Romanya'dan gelen folklor grupları ayrı bir renk kattılar.

Leonardo Manzari Marmara Grubu Vakfını Ziyaret Etti

28 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 1557

İtalyan sivil düşünce kuruluşu E.I.E.A.D. (Avrasya Diyaloğu için Avrupa Enstitüsü) Başkanı Leonardo Manzari Marmara Grubu Vakfı'na bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Marmara Grubu Vakfı ile E.I.E.A.D. (Avrasya Diyaloğu için Avrupa Enstitüsü) arasında bir iyi niyet anlaşması imzalanması konusunda görüş birliğine varılan ziyarette Dr. Akkan Suver, Leonardo Manzari'yi 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne de davet etti. Çalışma ziyaretinde Cafer Okray da hazır bulundu.

Yusuf Çetin’e ziyaret

28 Kasım 2018 Çarşamba - Okunma : 2112

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde, İstanbul ve Ankara Süryani Ortodoks Cemaati Ruhani Lideri ve Patrik Vekili Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin’i Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Lale Aytanç Nalbant’tan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti makamında ziyaret etti. Ziyarette Genel Başkanımız Dr. Akkan Suver ve heyetimiz Metropolit Filüksinos Yusuf Çetin ile 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde ele alınacak "su ve göç - su ve din" oturumuyla ilgili olarak bilgi sunumunda ve görüş alışverişinde bulundular.

Dr. Akkan Suver’e Romanya Prensi Radu Kraliyet Liyakat Madalyası verdi.

27 Kasım 2018 Salı - Okunma : 1661

Bükreş ziyaretlerinin sonunda Romanya Kraliyet Sarayı’nda Romanya Prensi Radu tarafından Dr. Akkan Suver’e Romanya Kraliyet Madalyası verildi. Dr. Akkan Suver’in Romence biyografisinin okunmasının ardından Türkiye Büyükelçisi Koray Ertaş tarafından biyografisinin Türkçesi okundu. Biyografilerin okunmasının ardından Prens Radu Dr. Suver'in Madalyasını sundu. Madalya Merasimine Prof. Dr. Enis Tulca da hazır bulundu.

Emil Constantinescu’yu ziyaret

26 Kasım 2018 Pazartesi - Okunma : 1344

Bükreş temaslarına devam eden Dr. Akkan Suver Romanya Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu (1996-2000) tarafından kabul edildi. Yeni yapılmakta olan Levanten Enstitüsü’nde gerçekleşen kabulde Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu binayı gezdirdiği Dr. Akkan Suver’e Levanten Enstitüsü’nün gerçekleştireceği projeler konusunda görüşlerini açıkladı. Dr. Suver de Cumhurbaşkanı Emil Constantinescu’ya 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin son durumu hakkında bilgi sundu.