Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Mhamed Ifriquine’u ziyaret

26 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 1287

Fas Krallığının İstanbul Başkonsolosu makamında ziyaret eden Dr. Akkan Suver, Fas’ın katılımına verdikleri önemi vurguladı. Fas Krallığı’nın sivil toplum hareketlerine verdiği değeri gündeme getiren Dr. Suver 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde Fas Krallığı’nın temsilcisini görmenin önemini gündeme getirdi

Mizrobiddin Safarov’u ziyaret

26 Eylül 2018 Çarşamba - Okunma : 1416

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Tacikistan İstanbul Başkonsolosu Mizrobiddin Safarov’u konsolosluk binasında ziyaret eden Dr. Akkan Suver bilgi sunumunda bulunduktan sonra Tacikistan’ın Marmara Grubu Vakfı için önemini de gündeme getirdi. Tacikistan’ın 1998 yılında Birinci Zirvede Başbakan Yardımcısı seviyesinde yer aldığını belirten Dr. Suver gelecek Zirvede de Tacikistan’ı yüksek seviyede ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Dr. Akkan Suver Büyükelçileri ziyaret etti

25 Eylül 2018 Salı - Okunma : 1612

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Ankara'da 8 Büyükelçi'yi ayrı ayrı makamlarında ziyaret ederek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu. (Haberin devam için lütfen haber başlığını tıklayınız)

''Yanındayız'' Kuruldu

25 Eylül 2018 Salı - Okunma : 1662

Toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelelerinde artık kadınlar yalnız değil. Çoğunluğunu erkeklerin teşkil ettiği, kurucuları arasında iş insanlarının, gazeteci ve sanatçıların yer aldığı Yanındayız Derneği kuruldu. Evrensel insan hakları çerçevesinde Türkiye'de toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını amaçlayan Yanındayız Derneği'nin Danışma Kurulu'nda, Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver de yer almaktadır.

Selim Lika Marmara Grubu Vakfındaydı

22 Eylül 2018 Cumartesi - Okunma : 1554

Montenegro (Karadağ) Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk ve Ticaret Dairesi Komiseri Selim Lika, Marmara Grubu Vakfını ziyaret etti. Ziyarette Montenegro (Karadağ) Büyükelçisi Branko Milic ile Marmara Grubu Vakfı'ndan Dr. Akkan Suver ve Av. Serhat Tabanca da hazır bulundular.

Sırbistan İstanbul Başkonsolosu’na ziyaret

21 Eylül 2018 Cuma - Okunma : 2325

6-7 Şubat 2019 günleri düzenlenecek olan 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Cafer Okray, Sırbistan İstanbul Başkonsolosu Jakov Rogan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Cafer Okray Başkonsolos Jakov Rogan’a 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi hakkında bilgi sunumunda bulundu ve Sırbistan’ın zirvede yer almasının önemini vurguladı.

Cafer Okray İsviçre İstanbul Başkonsolosu’nu Ziyaret Etti

21 Eylül 2018 Cuma - Okunma : 1694

6-7 Şubat 2019 günleri gerçekleştirilecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Marmara Grubu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Okray, İsviçre’nin İstanbul Başkonsolosu Nathalie Marti’yi makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Görüşmede Cafer Okray 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde İsviçre’nin yüksek düzeyde bir şahsiyetle temsil edilmesinin önemini dile getirdi.

Bosna Hersek Başkonsolosu Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti

20 Eylül 2018 Cuma - Okunma : 1082

Bosna Hersek Başkonsolosu Began Muhic Dr. Akkan Suver'e bir nezaket ziyareti yaptı. İstanbul'daki görevinin sona erdiğini ve Bosna Hersek'in Stuttgart Başkonsolosluğu'na atandığını belirten Başkonsolos Began Muhiç veda ziyaretinde Marmara Grubu Vakfı'nın görevi esnasında Bosna Hersek Devleti'ne gösterdiği dikkate de teşekkür etti. Dr. Akkan Suver'e Bosna Hersek'in teşekkürlerini sunan Anı Plaketi de takdim eden Began Muhic'e Dr. Akkan Suver de Marmara Grubu Vakfı'na ait el yapımı bir kahve takımı hediye etti ve yeni görevinde başarılar diledi.

Avusturya Başkonsolosuna Ziyaret

20 Eylül 2018 Perşembe - Okunma : 1420

22. Avrasya Ekonomi Zirvesi kapsamında Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan'ı Dr. Akkan Suver Avusturya İstanbul Başkonsolosu Gerhard Lutz’i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Dr. Akkan Suver gelecek yıl gerçekleşecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumunda bulunurken Avusturya’nın katılımına verdikleri önemi de vurguladı.

Dr. Akkan Suver Mısır İstanbul Başkonsolosu Nermeen Abdalla Afifi’yi Makamında Ziyaret Etti

20 Eylül 2018 Perşembe - Okunma : 1502

6-7 Şubat 2019 günleri gerçekleştirilecek 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları kapsamında Dr. Akkan Suver, Mısır'ın İstanbul Başkonsolosu Nermeen Abdalla Afifi’yi makamında ziyaret ederek bilgi sunumunda bulundu. Görüşmede Dr. Suver, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde Mısır'ın yüksek düzeyde bir şahsiyetle temsil edilmesinin önemini vurguladı.