Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Dr. Akkan Suver Karadağın yeni Cumhurbaşkanı Milo Djukanovici tebrik etti.

17 Nisan 2018 Salı - Okunma : 1794

Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic'in görev süresinin sona ermesi münasebetiyle yapılan seçimleri ilk turda kazanan Cumhurbaşkanı Milo Djukanovic'i tebrik eden Dr. Akkan Suver başarı dileklerini sundu. Balkanların istikrarlı bir barış ülkesi olan Karadağ'da Cumhurbaşkanlığı seçimleri beş yılda bir yapılmaktadır.

Dr. Akkan Suver görev süresi sona eren Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovice mektup yazdı

16 Nisan 2018 Salı - Okunma : 1864

Görev süresi sona eren Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic'e bir mektup gönderen Dr. Akkan Suver, geride bırakılan on sene içinde ortaya koyduğu müstesna hizmetlere ve Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarına gösterdiği ilgiye teşekkür etti. Dr. Akkan Suver mektubunda Cumhurbaşkanı Filip Vujanovic'e Marmara Grubu Vakfı'nın duyduğu şükran duygularını da belirtti.

Marmara Grubu Vakfı İlham Aliyev’i yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı tebrik etti

16 Nisan 2018 Pazartesi - Okunma : 1705

Marmara Grubu Vakfı adına Dr. Akkan Suver yeniden Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’na seçilen İlham Aliyev’i tebrik etti. Dr. Akkan Suver’in Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e yazdığı mektup aynen şöyledir: (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN EŞİTLİK KÜLTÜRÜNE ETKİLERİ -EZBER BOZAN KADINLAR oturumu yapıldı

14 Nisan 2018 Perşembe - Okunma : 2364

Dijital Dönüşümün Eşitlik Kültürüne etkileri “Ezber Bozan Kadınlar” oturumu Müjgan Suver’in konuşmasıyla çalışmalarına başladı. Gazeteci Gurbet Kalay Zorba, Gazeteci Nur Batur ve Gazeteci Zeynep Oral’ın moderatörlüğünde yapılan toplantı KKTC Cumhurbaşkanı’nın eşi Meral Akıncı’yla Zeynep Oral’ın söyleşisiyle çalışmalarına başladı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

21. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ’NE KATILANLAR İLHAM ALİYEV’İ TEBRİK ETTİLER

13 Nisan 2018 Cuma - Okunma : 1854

11 ve 12 Nisan 2018 günleri, 41 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen katılan Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, önceki Başbakan Yardımcısı Milletvekili Tuğrul Türkeş, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlut Uysal’ın da aralarında bulunduğu 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi katılımcıları oy birliğiyle aldıkları bir kararla Azerbaycan Cumhurbaşkanlığına yeniden seçilen İlham Aliyev’e bir kutlama mesajı gönderdiler. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Prof. Dr. Aziz Sancar 21. Avrasya Ekonomi Zirvesine mesaj gönderdi

12 Nisan 2018 Perşembe - Okunma : 1506

Nobel ödüllü ünlü Türk Bilim Adamı Prof. Dr. Aziz Sancar Marmara Grubu Vakfı'nın tertiplediği 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne bir mesaj göndererek Zirve katılımcılarına seslendi. Nobel ödüllü ünlü Türk Bilim Adamı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın barış ve diyalog içeren mesajını, Dr. Akkan Suver 9 Cumhurbaşkanının önünde okudu. Katılımcılar mesajı büyük bir ilgiyle dinlediler ve uzun süre alkışladılar.

Dilek Hanifin muhteşem defilesi

11 Nisan 2018 Çarşamba - Okunma : 1396

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nin Gala Yemeği öncesinde İHKİB'in öncülüğünde gerçekleştirilen defileyi bu yıl ünlü tasarımcı Dilek Hanif tertipledi. Dilek Hanif artık bir gelenek haline gelen defilede Türk tasarımının müstesna örneklerini ortaya koydu. Defile sonrası Dr. Akkan Suver, 21. Avrasya Ekonomi Zirvesi adına İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe'ye bir teşekkür konuşmasıyla Vakfın şükranlarını sundu ve bir hatıra hediyesi takdim etti. Daha sonra Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan da Dilek Hanif'e ve koreografa birer teşekkür hediyesi verdi. Defile sonrası Zirve müdavimleri hayranlıklarını uzun alkışlarla ortaya koydular.

Süryaniler Paskalya Bayramın kutladılar

8 Nisan 2018 Pazar - Okunma : 1434

İstanbul’da bulunan Süryani vatandaşlarımız idrak ettikleri Paskalya Bayramını Törenlerle kutladılar. Süryani Ortodoks Patrikhanesinde yapılan kabule katılan Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver Metropolit Mor Filüksinos Yusuf Çetin başta olmak üzere bütün Süryanilerin Bayramını kutladı.

21. Avrasya Ekonomi Zirvesi Koşusu Yapıldı

5 Nisan 2018 Perşembe - Okunma : 2150

21.Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde tertiplenen ''21.AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ KOŞUSU" İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda yapıldı. Altı üç yaşlı Safkan İngiliz taylarının katıldığı yarışı Halis Karataş'ın jokeyi olduğu Katma Değer isimli tay kazandı. Marmara Grubu Vakfı adına seremonide Dr. Akkan Suver, Ali Rıza Arslan, Yüksel Çengel, Engin Köklüçınar, Müjgan Suver, Sevinc Köklüçınar ve Kenan Acıkök hazır bulundular. Yarış sonunda At Sahibi Ümit Barlık'ın kupasını Dr. Akkan Suver verdi. Tayın Antrenörü G. Kara'nın armağanını Müjgan Suver sunarken, Jokey Halis Karataş'ın hediyesini ise Sevinç Köklüçınar verdi. Seremoni sonrası kazananlar ve Jokey Kulübü yöneticileri toplu bir aile fotoğrafı çektirdiler.

Makedonya İstanbul Başkonsolosu Zerrin Abaz Marmara Grubu Vakfına veda etti

4 Nisan 2018 Çarşamba - Okunma : 2129

İstanbul’da yaklaşık on yıla yakın bir zaman sürecinde Makedonya Başkonsolosu olarak görev ifa eden Zerrin Abaz görevinin hitama ermesi dolayısıyla Marmara Grubu Vakfı'na bir veda ziyareti yaptı. Marmara Grubu Vakfı ile İstanbul'da bulunduğu süre zarfında gayet başarılı çalışmalara imza atan Başkonsolos Zerrin Abaz, Dr. Akkan Suver'e geride bırakılan başarılı çalışmaların anısı olarak Makedonya'nın İstanbul Başkonsolosluğunun bir teşekkür anısı sundu. Sunumda Müjgan Suver de hazır bulundu. Başkonsolos Zerrin Abaz'ın Marmara Grubu Vakfı'nda unutulmaz bir yeri olduğunu vurgulayan Dr. Akkan Suver, içten davranışından dolayı Zerrin Abaz'a Marmara Grubu Vakfı'nın teşekkürlerini sundu.