Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Yihua Huang Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti

16 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 780

Çin Komünist Partisi Dışişleri Araştırma Bürosu Genel Müdürü Yihua Huang ve Araştırma Müdür Yardımcısı Jing Zhao beraberinde Zou Guoyu ve Ma Lin’le birlikte Marmara Grubu Vakfı’na bir nezaket ziyaretinde bulundular. Marmara Grubu Vakfı Duayeni Ertuğrul Kumcuoğlu ve Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Çin Heyeti’ni kabullerinde, Türkiye ile Çin Halk Cumhuriyeti arasında mevcut bulunan kültürel ve sosyal münasebetler hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Türkmenistan Milli Günü kutlandı

15 Ekim 2019 Salı - Okunma : 801

Türkmenistan'ın bağımsızlığının 28. Yıldönümünü münasebetiyle İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov tarafından Conrad Oteli'nde bir Resepsiyon verildi. İstanbul Vali Yardımcısı Hülya Kaya'nın hazır bulunduğu ve bir konuşma yaparak Türkmenistan'ı kutladığı Resepsiyon'a İstanbul’da bulunan yabancı misyon şefleri, iş adamları ve mülki erkanla birlikte seçkin bir davetli grubu katıldı. Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Sekreteri Cafer Oktay'ın birlikte katıldığı Resepsiyonu bir konuşma ile açan Türkmenistan İstanbul Başkonsolosu Myratgeldi Seyitmammedov Türkiye ile Türkmenistan arasında bulunan ekonomik, siyasal ve kültürel ilişkileri üzerine kapsamlı bir konuşma yaptı. Geç saatlere kadar süren Resepsiyon'da davetlilere Türkmen mutfağının yemekleri sunuldu.

Dünya Sevgi ve Barış Federasyonu Başkanı Dr. Hong, Dr. Suver’i ziyaret etti

15 Ekim 2019 Salı - Okunma : 915

Dünya Sevgi ve Barış Federasyonu Başkanı Dr. Hong Tao-Tze, Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver’e bir bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi. Birleşmiş Milletler, 5 Nisan Dünya Vicdan Günü davetleri çerçevesinde yapılan ziyarette, Barış, Sevgi ve Vicdan kültürü konusunda yaptıkları çalışmaları anlatan Dr. Hong Tao-Tze’ye, Dr. Akkan Suver de, Marmara Grubu Vakfı’nın barış alanında gerçekleştirdiği diyalog çalışmalarıyla ilgili olarak bir brifing verdi.

Blerta Kadzadeje Ziyaret

11 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 1148

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver, Arnavutluk Devleti'nin İstanbul Başkonsolosu Blerta Kadzadej'i makamında ziyaret etti. Arnavutluk Devleti'nin Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne gösterdiği yüksek alakaya şahsının ve Marmara Grubu Vakfı'nı oluşturan arkadaşlarının teşekkürlerini belirten Dr. Akkan Suver, Başkonsolos Blerta Kadzadej’e İstanbul’da yeni görevinde başarılar da diledi.

Dr. Akkan Suver Barış Pınarı Harekatının başarıyla tamamlanacağına inancımız tamdır

11 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 792

Dr. Akkan Suver, Türkiye'nin geleceğini tehdit eden terör örgütlerini ortadan kaldırmak üzere giriştiği Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapmış ve Kahraman Mehmetçiğimizin harekatı başarıyla tamamlayacağına olan inancını belirtmiştir. Dr. Akkan Suver'in açıklaması şöyledir: Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye Milli Ordusu ile birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK, YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Harekatı'nı başlatmıştır. Türkiye'nin amacı güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Yine bu harekat ile Suriye'nin toprak bütünlüğünün ve siyasi birliğinin esas alınacağına inanıyoruz. Bu konuda yürütülecek bir diplomasinin oluşumunu da Türkiye'nin ana hedefi olarak görüyoruz. Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle Kahraman Ordumuzun görevini başarıyla icra edeceğine inanıyor, Mehmetçiğin salimen yurda dönmesini Allah'tan diliyoruz.

Hollanda Başkonsolosu Bart Van Bolhuise ziyaret

10 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 936

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosu Bart Van Bolhuis'i makamında ziyaret ederek, Hollanda'nın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katılımı konusunda bilgi sunumunda bulundu. Dr. Akkan Suver'in Başkonsolos Bart Van Bolhuis'i ziyaretinde Kıdemli Ticaret Müdürü Mustafa Başaran da hazır bulundu.

Almanya Başkonsolosu Michael Reiffenstuel’e ziyaret

10 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 1092

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Michael Reiffenstuel’e 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir bilgilendirme ziyareti gerçekleştirdi. Almanya’nın İstanbul Konsolosu Erich Schmid’in de hazır bulunduğu görüşmede Dr. Akkan Suver Almanya’nın 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılımına Marmara Grubu Vakfı olarak büyük önem verdiğini vurguladı.

Kazakistanın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekulyi ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 501

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili tanıtım ziyaretleri çerçevesinde Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly'e bir nezaket ziyaretinde bulundular. Ziyarette, Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly'e 8-9 Nisan 2020 günleri gerçekleşecek 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sundu. Kazakistan’ın geçmiş yıllarda Avrasya Ekonomi Zirveleri'ni üst düzeyde şereflendirdiğini belirten Dr. Akkan Suver, gelecek yıl yapılacak Zirve'de Kazakistan'ın katılımını beklediklerini vurguladı.

Türkmenistan Milli Bayramı Kutlandı

9 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 636

Türkmenistan’ın 28. Bağımsızlık Günü Ankara’da Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Ishankuli Amanlyev ve Eşi Gulshat Amanlyeva tarafından verilen bir resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Aşkabat Türkiye Büyükelçisi Mustafa Kapucu, yabancı misyon şefleri, milletvekilleri, rektörler, işinsanları’nın yanı sıra Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel de katıldı.

Büyükelçi Perisa Kastratovic'e Ziyaret

9 Ekim 2019 Çarşamba - Okunma : 1328

Ankara'da 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı ve aynı zamanda Karadağ (Montenegro) İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Çengel Ankara'ya yeni atanan Karadağ (Montenegro) Büyükelçi Perisa Kastratovic'i makamında ziyaret ederek tebriklerini ilettiler. Büyükelçisi Perisa Kastratovic'i 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne de davet eden Dr. Akkan Suver ve Yüksel Çengel'in ziyaretinde Karadağ (Montenegro) Büyükelçilik Müsteşarı Anda Alivodic de hazır bulundu.