Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü ve Lefkoşayı ziyaretinde Şamil Ayrım da hazır bulundu.

11 Temmuz 2018 Çarşamba - Okunma : 1847

Cumhurbaşkanlığı görevine başlaması sonrasında Azerbaycan'ı ve KKTC'yi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretlerinde Şamil Ayrım da hazır bulundu. Kardeş Azerbaycan'a gerçekleştirilen ilk ziyarette önce Haydar Aliyev'in Anıt Mezarı, daha sonra Şehitler Hıyabanı ziyaret edildi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte ortak bir de basın toplantısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra KKTC'ye de resmi bir ziyarette bulundu. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından karşılanan Recep Tayyip Erdoğan Lefkoşa'da Atatürk Heykeli'ne çelenk koydu ve onuruna verilen akşam yemeğine katıldı. Bakü ve Lefkoşa ziyaretlerine Başbakan Eski Yardımcısı Tuğrul Türkeş de refakat etti.

Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Görevine Başladı

10 Temmuz 2018 Salı - Okunma : 1258

24 Haziran 2018 Seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı’na seçilen Recep Tayyip Erdoğan 9 Temmuz 2018 günü TBMM’de yemin ettikten sonra Beştepe Külliyesi'nde düzenlenen ve 50 ülke liderinin katıldığı görkemli bir Törenle görevine başladı. Recep Tayyip Erdoğan Törende konuşmasına "İlk cumhurbaşkanlığı görevim için adaylığımı açıkladığım günkü gibi Rabbime yalvarıyorum" diyerek dua ile başladı. Erdoğan "24 Haziran’da halk bizi seçti. Sadece bize oy verenlerin değil, 81 milyonun tamamının cumhurbaşkanı olduğumuzun bilinciyle milletimize layık olmaya çalışacağız. Bugün yeni bir başlangıç yapıyoruz. Yeni dönemi yine, reform ve bu reformlarla birlikte de yenilenmenin adımlarını kabinemizle birlikte inşallah atacağız" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yemin Töreni’nde, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ve Genel Sekreter Dr. Fatih Saraçoğlu da hazır bulundu.

Şarık Tarayı kaybettik.

29 Haziran 2018 Cuma - Okunma : 1505

Türk sanayi dünyasının önde gelen isimlerinden ENKA Holding'in kurucusu Şarık Tara'yı kaybettik. Şarık Tara, Türk sanayi dünyasında olduğu kadar, eğitim ve kültür hayatımızda da önemli bir yeri olan işadamımızdı. Şarık Tara'nın vefatı münasebetiyle bir basın açıklaması yapan Dr. Akkan Suver, "- Şarık Tara'nın kaybı, Türk entelektüel iş dünyasının kaybıdır" dedi. Dr. Akkan Suver'in açıklaması aynen şöyledir: "-Şarık Tara'yı kaybetmenin yüksek acısı içindeyiz. Merhum Şarık Tara yalnız bir işadamı değil, bir gönül insanıydı. Marmara Grubu Vakfı'nın sivil toplum alanında ortaya koyduğu çalışmaları, Avrasya Ekonomi Zirveleri'nde kat ettiği yüksek başarıyı her zaman takdir eden ve öven Sayın Şarık Tara çalışmalarımıza büyük önem verirdi. Marmara Grubu Vakfı'nın toplantılarının müdavimlerinden olan Sayın Şarık Tara, zaman zaman da misafir konuşmacı olarak etkinliklerimizi şereflendirmişti. Çalışmalarımızdan ekonomik desteğini de esirgemeyen Sayın Şarık Tara Avrasya Ekonomi Zirveleri'nde Divan Üyeliği de yapmıştı. Konuşmacı olarak da 6 Mayıs 2009 12. Avrasya Ekonomi Zirvemizde söz alan Sayın Şarık Tara'nın kaybı Türk entelektüel iş dünyasının kaybıdır. Marmara Grubu Vakfı olarak, Türk iş dünyasına başsağlığı dileklerimizi sunuyor, kederli ailesinin büyük acısını paylaşıyoruz. Mekânı Cennet olsun."

Cafer Okray Avrasya Diyalogu için Avrupa Enstitüsü Forumu’na katıldı

26 Haziran 2018 Salı - Okunma : 1579

23 Haziran 2018 Cumartesi günü, İtalya'nın Lerici beldesindeki La Spezia donanma üssü içinde yer alan Amerigo Vespucci adlı İtalyan Okul Gemisi'nde yapılan Avrasya Diyalogu için Avrupa Enstitüsü Forumu'na, Türkiye'den, İtalya'dan, Avusturya'dan, Yunanistan'dan ve Belçika'dan sivil toplum önderleri katıldılar. Gelişmiş ülkelerin yeni oyun alanındaki endüstriyel sistemin global rekabeti destekleyerek geliştirilebilmesinin yollarını tartışan katılımcılar Avrasya Diyalogu’nun önemini de vurguladılar. Forum’da Türk sivil toplumunu Marmara Grubu Vakfı adına Cafer Okray temsil etti.

Dilek Terimere Ödül

26 Haziran 2018 Salı - Okunma : 1948

Marmara Grubu Vakfı'nın Destekçileri’nden İşinsanı Dilek Terimer'e , Ekovitrin Dergisi, Türkiye’de Yılın İş Kadını Ödülü’nü veriyor. 1 Temmuz 2018 günü İstanbul WOW Otel’de tertiplenecek törenle Ödülü'nü alacak olan Dilek Terimer'i Marmara Grubu Vakfı olarak tebrik ediyoruz. Dilek Terimer iş dünyamızın yüz akı sanayi tesislerinden biri olan Halley Duvar Kağıtları A.Ş.’yi yönetmekte ve yalnız ülkemizde değil yurt dışında da kabul gören bir kuruluşun başında bulunmaktadır.

Seçimler sonrası Dr. Akkan Suver Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kutladı ve kamuoyuna bir mesaj yayınladı.

25 Haziran 2018 Pazartesi - Okunma : 1636

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Adalet Kalkınma Partisi’nin Parlamento seçimlerini kazanması münasebetiyle bir tebrik mesajı yayınladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir kutlama mektubu da gönderen Dr. Akkan Suver, istikrarın ve demokrasinin önemini de vurguladı.( Dr. Akkan Suver'in mesajı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Şamil Ayrım Milletvekili Seçildi

25 Haziran 2018 Pazartesi - Okunma : 2143

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Şamil Ayrım, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden İstanbul 3.Bölgeden milletvekili seçildi. Arkadaşımız Şamil Ayrım'ı kutluyoruz. Sivil toplum alanında Türkiye’de ve uluslararası alanda ortaya koyduğu başarılı çalışmalarını, bundan böyle Parlamento'da sürdüreceğine inanıyor, tebriklerimizi sunuyoruz.

Dr. Suver Azerbaycan İçtimai Televizyonunda

22 Haziran 2018 Cuma - Okunma : 1713

Azerbaycan İçtimai Televizyonu 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak seçimlerle ilgili olarak sivil toplum kimliğiyle Dr. Akkan Suver’le bir mülakat gerçekleştirdi. Azerbaycan televizyonuna verdiği mülakatta Dr. Suver seçimlerin demokrasinin bir gereği olarak gerçekleştiğini ve Türkiye’nin 1923-1946 tek parti, 1946-2018 parlamenter çok partili sistemden sonra bu seçimle Başkanlık sistemine geçeceğini söyledi.

Süleyman Demirel aramızdan ayrılalı 3 yıl oldu

17 Haziran 2018 Çarşamba - Okunma : 1958

Türkiye’nin dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i 17 Haziran 2015 günü kaybetmiştik. 91 yaşında hayata veda eden Süleyman Demirel 40 yılı aşkın siyasi hayatında kendi deyimiyle “altı kez gittiği” sonra yedi kez geldiği devlet görevlerini Cumhurbaşkanlığı ile noktalamıştı. Marmara Grubu Vakfı’nın 2007 yılında ONUR MADALYASI’nı alan ve 2006 Yılı Marmara Grubu Vakfı TOPLUMSAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ sahibi Süleyman Demirel Avrasya Ekonomi Zirveleri’nin Cumhurbaşkanlığı döneminde hamisi daha sonra ise müdavimiydi. Marmara Grubu Vakfı olarak aziz hatırasına her zaman sadık kalacağız. Süleyman Demirel’i rahmet, saygı ve özlemle anıyoruz.

TANAP AÇILDI

13 Haziran 2018 Çarşamba - Okunma : 1623

Azeri doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak enerji’nin yeni İpek Yolu projesi Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) açıldı. Ve TANAP hattında ilk gaz akışı başlatıldı. TANAP’ın açılışı için yapılan törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Sırbistan Cumhurbaşkanı Alexandar Vuçiç ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko da katıldı. Açılışta ilk konuşmayı Rövnag Abdullayev yaptı. Tören, Türkiye’de gazın dağıtımının başlayacağı ilk nokta olan Eskişehir Kompresör ve Ölçüm İstasyonu’nda yapıldı. TANAP projesi doğrudan ve dolaylı toplam 10 bin kişilik bir istihdam sağlayacak. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)