Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


MARMARA GRUBU VAKFI YAŞAMAKTA OLDUĞUMUZ TERÖR OLAYLARINI BİRLEŞMİŞ MİLLETLER ÜYESİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI NEZDİNDE KINADI

18 Şubat 2016 Perşembe - Okunma : 2163

MARMARA GRUBU VAKFI, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER EKONOMİK SOSYAL KONSEYİ'NDE İSTİŞARİ ÜYE STATÜSÜNDE BERABER OLDUĞU 3200 DÜŞÜNCE KURULUŞUNA, ÝAŞAMAKTA OLDUĞUMUZ TERÖR OLAYLARINI KINAYAN BİR MEKTUPLA MÜRACAAT ETTİ. ( Haberin devamı için lütfen resmin üzerini tıklayınız)

Zeytin Kurtuluş Şenliği Panelini Dr. Akkan Suver yönetti

12 Şubat 2016 Cuma - Okunma : 2684

Ege Denizi'nin başladığı yer olarak isimlendirilen Küçükkuyu'da tertiplenen 6. Zeytin Şenlikleri kapsamında düzenlenen "Tehdit Altında Zeytin" adlı paneli Dr. Akkan Suver yönetti. Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan tarafından 6 yıdır aralıksız olarak tertiplenen ve bir anane haline gelen Zeytin Şenlikleri'nin Paneli kalabalık bir misafir kitlesi tarafından izlendi. Panelin Açılışını, Başkan Cengiz Balkan Küçükkuyu'nun Zeytinciliğe verdiği önemi gündeme getiren bir konuşma ile başlattı. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Torak Benli, Cevre Örgütü Temsilcisi Süheyla Doğan ve Yırca Köyü Zeytin üreticisi kadınlarının katıldığı panel'de Türk Zeytinciliğinin içinde bulunduğu durum tartışıldı. Dr. Akkan Suver Zeytinin ekonomik ve endüstriyel değerini ortaya koyan bir değerlendirme yaptı. Konuşmacılar Zeytinin içinde bulunduğu dar ve sıkışık ortamı gündeme getirdiler.

ÖZBEKİSTAN İSTANBUL BAŞKONSOLOSU’NA VEDA YEMEĞİ

05 Şubat 2016 Cuma - Okunma : 2329

Marmara Grubu Vakfı, İstanbul’da görev süresi nihayete eren Özbekistan’ın İstanbul Başkonsolosu Abror Gulyamov onuruna bir veda yemeği verdi. Marmara Grubu Vakfı’ndan Dr. Akkan Suver, (E) Orgeneral Necdet Timur, İstanbul (E) Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Dr. Fatih Saraçoğlu, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Cafer Okray, Cengiz Güldamlası, Mete Güldamlası, Nuri Artok, Turan Sürücü’nün de hazır bulunduğu Veda Yemeği’nde Başkonsolos Abror Gulyamov’un Türk- Özbek ilişkilerinde ortaya koyduğu başarılı hizmetleri de gündeme getirildi.

Marmara Grubu Vakfı Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlunu ziyaret etti

01 Şubat 2016 Pazartesi - Okunma : 3681

Marmara Grubu Vakfı'nın Genel Başkan Dr Akkan Suver ile Şamil Ayrım ve Yüksel Çengel'den oluşan Divan Heyeti, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nu makamında ziyaret ederek, 5-7 Nisan 2016 günleri İstanbul'da tertiplenecek 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bir tanıtım sunumu yaptı. Dr. Akkan Suver ve arkadaşları Başkan Kerimoğlu'nu, 5 Nisan 2016 akşamı yapılacak Gala Yemeği'ne ve 6 Nisan 2016 günü gerçekleşecek Açılış seremonisine de davet ettiler.

Dr.Suver ve Şamil Ayrım Azerbaycan İçtimai Televizyonunda 19.Avrasya Ekonomi Zirvesini anlattılar

29 Şubat 2016 - Okunma : 2715

Bakü'ye iki günlük bir çalışma ziyaretinde bulunan Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım ve Cengiz Güldamlası'ndan oluşan Marmara Grubu Vakfı heyeti İçtimai Televizyonu'nun sabah canlı yayınlanan Yenigün programında 19 Avrasya Ekonomi Zirvesi'ni anlattılar. Canlı yayında Azerbaycan'ın bugüne kadar Avrasya Ekonomi Zirveleri'ne gösterdiği yüksek teveccühe teşekkür eden Dr. Suver ve Ayrım; bu yıl Zirve'de, ekonomi ve enerjinin yanı sıra terör ve zorunlu göç konusunun ele alınacağını da belirttiler.

DR. SUVER YENİDEN BAŞKAN

27 Ocak 2016 Çarşamba - Okunma : 2761

Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı'nın olağanüstü genel kurulu Yıldız Sarayı Malta Köşkü'nde yapıldı. Eski Bakanlardan Prof.Dr. Ahmet Samsunlu'nun Divan Başkanlığı'nda toplanan Genel Kurul'da yapılan seçimler sonrasında Dr. Akkan Suver yeniden Genel Başkanlığa seçildi. Dr. Suver'in başkanlığında yeni İcra Konseyi üyeleri Dr. Fatih Saraçoğlu, Şamil Ayrım, Engin Köklüçınar, Yüksel Çengel, Cengiz Güldamlası, Lale Aytanç Nalbant, Cafer Okray ve Nuri Artok'tan oluştu. (Haberin devamı için lütfen resmin üzerini tıklayınız)

19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankara’da büyükelçi ziyaretleri devam ediyor

21 Ocak 2016 Perşembe - Okunma : 3501

Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Ankara bulunan Macaristan Büyükelçisi Gabor Kiss, Lübnan Büyükelçisi Mansour Abdallah, Gürcistan Büyükelçisi Irakli Koplatadze, Moğolistan Büyükelçisi Batkhishig Badamdorj, Estonya Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Leemet Paulson ve Pakistan Büyükelçisi Sohail Mahmood ile yapılan görüşmelerde kendilerine 19. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili bilgi sunumu yaptılar.

TERÖR KINANDI

18 Ocak 2016 Pazartesi - Okunma : 2155

İstanbul’da meydana gelen menfur Törer saldırısı dolayısıyla, İstanbul Valiliği’nde açılan taziye defterini Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver imzaladı. Geride bıraktığımız hafta, Sultanahmet Meydanı’nda on Alman vatandaşının hayatına mal olan saldırı ile ilgili olarak, terörü lanetleyen Dr. Suver; bunun bir insanlık sucu olduğunu belirterek herkesi el birliğiyle mücadeleye davet etti.

İstanbulda Sultanahmet Parkında meydana gelen terör saldırısı münasebetiyle teröre kurban giden Alman vatandaşları için açılan Taziye Defterini Dr. Akkan Suver de imzaladı.

15 Ocak 2016 Cuma - Okunma : 2313

İnsanlık âleminin en büyük düşman olan teröre kurban verilen Alman kardeşlerimizi anmak üzere bugün buradayız. Terörle mücadele bütün insanlığın görevidir. Bu görevin sorumluluğuyla Alman milletine sabırlar diliyor, dünyanın bütün insanlarını ortak bir şuurda terörle mücadeleye davet ediyorum.

Denge ve Denetleme Ağı, kalıcı barışın sağlanması için katılımcı ve kapsayıcı bir sürecin inşasında farklı çevreleri bir araya getiriyor

14 Ocak 2016 Perşembe - Okunma : 1125

Denge ve Denetleme Ağı, kalıcı barışın sağlanması için katılımcı ve kapsayıcı bir sürecin inşasında farklı çevreleri bir araya getiriyor. Ağ, kalıcı barış için katılımcı ve kapsayıcı bir sürece öneriler oluşturmak, toplumun farklı kesimlerinden süreci sahiplenici görüşler almak amacıyla düzenlediği buluşmalardan ilkini, 14 Ocak 2016 Perşembe günü İstanbul'da, akademisyen ve gazetecilerden oluşan uzmanlarla birlikte gerçekleştirdi. Siyaset, hukuk ve uluslararası ilişkiler alanlarında uzmanlarla yapılan bu ilk toplantıda, öncelikle var olan durumun politik ve toplumsal bir değerlendirmesi yapıldı. Denge ve Denetleme Ağı'nın neden bu sürecin inşası üzerinde çalıştığının ve hangi alanlara odaklandığının anlatıldığı toplantıda süreç inşasında var olan engellerin kaldırılması için somut adımlar üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.