Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Macaristan Milli Bayramı kutladı

22 Ekim 2019 Pazartesi - Okunma : 783

Macaristan Milli Bayramı Macaristan İstanbul Başkonsolosu Laszlo Keller tarafından İstanbul'da Macar Kültür Merkezi'nde verilen bir Resepsiyonla kutlandı. Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Viktor Matis'in de katıldığı Resepsiyona İstanbul Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver'in yanı sıra bir çok ülkenin diplomatik misyon temsilcisi de katıldı. İki ülkenin milli marşlarının okunmasının ardından başlayan etkinlikte konuşan Büyükelçi Viktor Matis ve Başkonsolos Laszlo Keller Türk-Macar münasebetlerinin sahip olduğu değerleri ve Macarların kavuştukları demokratik yapıyı anlattılar.

Beşiktaş Belediyesi Ziyareti

21 Ekim 2019 Salı - Okunma : 591

Beykent üniversitesi öğrencilerinin katılımı ile Beşiktaş Belediyesi’ni ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette Beşiktaş Belediyesinin kadınlar ve gençler ile ilgili yaptığı çalışmaları dinleyen üniversiteli öğrenciler aynı zamanda planlanan faaliyetler hakkında da bilgi aldı. Beşiktaş Belediye Başkanı yardımcısı Zeynep Karaman, gençlerin ve kadınların tüm demokratik süreçlerde yer alması gerektiğini belirterek bu konudaki hassasiyetlerini saha çalışmalarında da gösterdiklerini belirtti.

Kosova Başkonsolosu Saranda Osmaniye ziyaret

21 Ekim 2019 Pazartesi - Okunma : 729

23. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak tanıtım ve bilgilendirme ziyaretleri kapsamında Kosova İstanbul Başkonsolos Saranda Osmani'yi ziyaret eden Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Kosova'yı gerçekleşen seçimlerinden dolayı tebrik etti ve oluşacak yeni hükümetten yüksek seviyede katılım beklediklerini vurguladı.

Ionut Vulpescu Dr. Akkan Suveri kabul etti.

19 Ekim 2019 Cumartesi - Okunma : 560

Bükreş’te temaslarını sürdüren Dr. Akkan Suver Romanya Senatosu Başkan Vekili Ionut Vulpescu tarafından kabul edildi. Kabulde Dr. Akkan Suver, Marmara Grubu Vakfı olarak Romen Senato üyelerini 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını belirti.

Prof. Dr. Emil Constantinescu’nun Müzesi’ni ziyaret

19 Ekim 2019 Cumartesi - Okunma : 594

Dr. Akkan Suver Bükreş temasları sırasında önceki cumhurbaşkanı Prof. Dr. Emil Constantinescu tarafından kabul edildi. Prof. Dr Emil Constantinescu’yu ziyaret sonrası Dr. Akkan Suver Cumhurbaşkanı ile birlikte yıllarca profesörlük yaptığı Romanya Jeoloji Enstitü'nü ziyaret etti. Üniversite'nin içinde giriş katında büyük bir alanı Prof. Dr Emil Constantinescu’ya ayıran Jeoloji Enstitü yetkilileri burada O'nun adına bir Müze oluşturmuşlar. O da Cumhurbaşkanlığında ve hayatı boyunca kendisine verilen bütün armağanları buraya bağışlamış.

Gençlerin Demokratik Katılımı Semineri Tamamlandı

18 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 697

Marmara Grubu Vakfı'nın yürüttüğü bir Avrupa Birliği Projesi olan Demokrasi için Türk Gençliği ve Kadınlar projesi kapsamında yapılan Gençlerin Demokratik Süreçlere Katılımı Semineri tamamlandı. Beykent Üniversitesi Taksim yerleşkesinde gerçekleştirilen seminerde Müjgan Suver, Engin Köklüçınar, Doç. Dr. Armağan Özakman ve Dr. Nihan Bozok konuşmacı olarak yer aldılar. Gençlerin demokratik süreçlere katılımının mekanizmaları ve önemi konusunda karşılıklı görüş alışverişi yapılan seminere öğrencilerin katılımı yüksek oldu.

Montenegro Karadağ Bükreş Büyükelçisi Goran Poleksic Dr. Suver'i kabul etti

18 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 876

Bükreş'te temaslarını Sürdüren Dr. Akkan Suver, Montenegro (Karadağ) Bükreş Büyükelçisi Goran Poleksic tarafından kabul edildi. kabulˆde Büyükelçilik Müsteşarı Dorde Radulovic de hazır bulundu.

Bükreş Türkiye Büyükelçisi Füsun Aramaz Dr. Suver'i kabul etti

18 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 1170

Bükreş'te temaslarını sürdüren Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Türkiye'nin Bükreş Büyükelçisi Füsun Aramaz tarafından kabul edildi. Bükreş Büyükelçiliği'nde gerçekleşen kabulde Büyükelçi İsmail Aramaz ve Dışişleri Bakanlığı Uluslararası Güvenlik İşleri Genel Müdürü Büyükelçi Ömer Önhan da hazır bulundu.

Romanya Senatosu Başkanı Teodor Melescanu Dr. Akkan Suver'i kabul etti

18 Ekim 2019 Cuma - Okunma : 809

Romanya'da bulunan Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver, Romanya Senatosu'nu ziyaret etti. Romanya Senatosu Başkanı Teodor Melescanu tarafından kabul edilen Dr. Akkan Suver, Senato Başkanı'nı 23. Avrasya Ekonomi zirvesi Onur Konuğu olarak davet etti.

Dr. Akkan Suver, Barış Pınarı Harekatını Bükreş’te anlattı

17 Ekim 2019 Perşembe - Okunma : 736

Romanya, Macaristan, İtalya, Çin Halk Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, İran, Lübnan ve Suriye’nin katılımıyla Sivil toplum düşünce kuruluşları’nın Bükreş’te gerçekleşen “Orta Doğuda Diyalog ve İşbirliği: Jeopolitik ve Jeoekonomik Bakış Açıları” Uluslararası Konferansına Türkiye’den Marmara Grubu Vakfı katıldı. Flavius Caba-Maria ve Prof. Dr. Liviu Mureșan tarafından MEPEI adına tertiplenen konferansta bir konuşma yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, Barış Pınarı Harekatını anlattı.