Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Necati Süer’i kaybettik

25 Şubat 2019 Pazartesi - Okunma : 966

Marmara Grubu Vakfı’nın önceki üyelerinden Necati Süer’i kaybettik. Necati Süer’in ebediyete intikali üzerine bir açıklama yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver; ‘’-Necati Süer arkadaşımızın aramızdan ayrılışı vakitsiz olmuştur. Necati Süer’in aziz hatırası önünde saygı ile eğiliyoruz. Değerli arkadaşımızın Ailesi’nin büyük acısını paylaşıyor, Cenab-ı Hak’tan kendisine diliyoruz.’’ Dedi.

Hocalı Faciasının 27. Yılında Dr. Akkan Suver, insanlığın büyük ayıbını kınadı

25 Şubat 2019 Pazartesi - Okunma : 929

Hocalı'da yaşanan büyük insanlık dramının 27. yıl dönümünde Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver basına yaptığı açıklamasında; "-Hocalı'da yaşananlar insanlık ayıbıdır. Zira orada yaşanan dram yalnız vahşi bir milletin ayıbı ve suçu olduğu kadar, vurdumduymaz milletlerin de ayıbıdır ve suçudur. Bu büyük katliama ve vahşete sessiz ve duyarsız kalmak en azından bu insanlık suçuna ortak olmaktır. Dolayısıyla Hocalı'nın faillerinden hesap sormak, uygar dünyanın sorumluluğunun bir gereğidir." (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Şamil Ayrım TBMM’de Hocalıyı kınadı

24 Şubat 2019 Pazar - Okunma : 809

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir Basın açıklaması yapan Türkiye Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım Hocalı Katliamını kınadı. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

KEİ Genel Sekreteri Michael B. Christides Marmara Grubu Vakfı’n da

22 Şubat 2019 Cuma - Okunma : 1139

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü Genel Sekreteri Büyükelçi Michael B. Christides Marmara Grubu Vakfı’nı ziyaret etti. Dr. Akkan Suver ve ( E ) Milletvekili Ertuğrul Kumcuoğlu’nun hazır bulunduğu ziyarette KEİ Genel Sekreteri Michael B. Christides 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ndeki başarısından dolayı Marmara Grubu Vakfı’nı tebrik etti. Genel Sekreter Christides gelecek yıl gerçekleşecek Zirve ile ilgili önerilerde de bulundu.

Hocalı katliamı Fatih Sultan Vakıf Üniversitesi’nde anıldı

22 Şubat 2019 Cuma - Okunma : 1170

Azerbaycan Islahatçı Gençler Birliği ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hocalı katliamının 27. yıl dönümü dolayısıyla bir Anma Programı düzenledi. Anma Töreni’nin de TBMM Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım, Azerbaycan Milletvekili Nagif Hamzayev, Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver, İstinye Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Dr. İsmail Safi, Azerbaycan Islahatçı Gençler Birliği Başkanı Ferit Şahbazlı, Gazeteci Ardan Zentürk ve Azerbaycan Demokrasi ve İnsan Hakları Enstitüsü Başkanı Dr. Ahmet Şahidov ayrı ayrı söz alarak Hocalı Katliamını anlattılar. Azerbaycan Devlet Sanatçısı Aybeniz Haşimova ve ekibinin Hocalı'da yaşananları sahnelediği Performans programı sonrası Dr. Akkan Suver’e, Şamil Ayrım’a, Dr. İsmail Safi’ye ve Gazeteci Ardan Zentürk’e “Türk dünyasına Hizmet Ödülü” plaketleri sunuldu.

Marmara Grubu Vakfı KURAMER’i ziyaret etti

19 Şubat 2019 Salı - Okunma : 954

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Rıza Arslan 29 Mayıs Üniversitesi KURAMER’i (Kuran Araştırmaları Merkezi) ziyaret ettiler. Ziyarette Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı ve Ahmet Ertürk de hazır bulundu.

Karadağ (Montenegro) İçişleri Bakanı Mevludin Nuhodzic Dr. Suver’i kabul etti

19 Şubat 2019 Salı - Okunma : 1116

Karadağ (Montenegro) İçişleri Bakanı Mevludin Nuhodzic Marmara Grubu Vakfı Başkanı ve Karadağ (Montenegro) İstanbul Fahri Başkonsolosu Dr. Akkan Suver’i kabul etti. Kabul de Karadağ (Montenegro) Ankara Büyükelçisi Branko Milic, Marmara Grubu Vakfı'ndan Av. Serhat Tabanca, Nigar Sargan ve Sezgin Bilgiç de de hazır bulundu. Dr. Suver, Bakan Mevludin Nuhodzic’i gelecek yıl yapılacak 23. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti.

İlham Aliyev Şamil Ayrım ve beraberindeki heyeti kabul etti

19 Şubat 2019 Salı - Okunma : 948

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türkiye–Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Marmara Grubu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Azerbaycan Devlet Halk Dansları Topluluğu’nun Gösterisi

18 Şubat 2019 Pazartesi - Okunma : 1153

"Türkiye-Azerbaycan Ortak Miras" programında, Azerbaycan Devlet Halk Dansları Topluluğu sahne aldı. Hazar Folklor Eğitim ve Araştırma Merkezi'nin (Hazarfem) organizasyonuyla gerçekleştirilen Gösteri Hazarfem Başkanı Nuran Acar’ın konuşmasıyla başladı. Azerbaycan Devlet Halk Dansları'nın Azerbaycan'ın en önemli mihenk taşı olduğunu aktaran Acar, "Dans, dünyanın her yerinde geçerli ortak tek dildir. Toplumlar, yaşanmışlıklarını, kültürlerini, tarihlerini, acılarını ve sevinçlerini dansla sunarlar. Her dans figürü, bir kelimedir. Her dansın sonunda da size kocaman bir metin çıkar." ifadelerini kullandı. Topluluk, ortak dil, tarih ve kültüre sahip olan Türkiye ile Azerbaycan arasındaki kardeşlik bağını daha da güçlendirmesi amaçlanan etkinliğin ilk bölümünde, Azerbaycan kültürünün örneklerini sundu. Program Köroğlu'nun kahramanlığını işleyen "Köroğlu Milli Balesi" ile son buldu. Gösteri sonrası Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Erman Tuncer sanatçılara çiçek sundular. (Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

Organize Sanayi Bölgeleri’ne teşekkür

15 Şubat 2019 Cuma - Okunma : 941

Marmara Grubu Vakfı 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne katılarak, Organize Sanayi Bölgeleri’nin tanıtımıyla ilgili müstesna bir sunum yapan OSBÜK Yönetimi adına Başkan Yardımcısı Adem Ceylan’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Dr. Akkan Suver, Yüksek Çengel ve Engin Köklüçınar’dan oluşan heyet, OSBÜK Ailesi’ne 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne gösterdikleri yüksek destekten ötürü Vakfın teşekkürlerini sundular.