Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


İstanbul Valisi Vasip Şahin’e 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nin sunumu yapıldı

13 Aralık 2016 Salı - Okunma : 2185

İstanbul Valisi Vasip Şahin Marmara Grubu Vakfı’nı kabul etti. 20. Avrasya Ekonomi Zirveleri çalışmaları çerçevesinde, Dr. Akkan Suver, Müjgan Suver ve Dr. Fatih Saraçoğlu’dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Heyeti İstanbul Valisi Vasip Şahin’i makamında ziyaret ederek, Zirve ile ilgili bilgilendirdi. Kendilerini Zirve’nin açılışına davet eden Marmara Grubu Vakfı Heyetine İstanbul Valisi Vasip Şahin daha önceki yıllarda verilen desteğin devam edeceğini, toplantıya katılacağını bildirdi.

Haydar Aliyevi Ebediyete İntikalinin 13.Yılında Anıyoruz.

12 Aralık 2016 Pazartesi - Okunma : 1989

Çağdaş Azerbaycan Devleti'nin kurucusu Haydar Aliyev'i kaybedeli onüç yıl oldu. Ülkesini istikrara, barışa ve beraberliğe taşıyan Büyük Önder Haydar Aliyev, Azerbaycan'da olduğu gibi dünyanın dört bir tarafında tertiplenen törenlerle anıldı. Ülkemizde de Haydar Aliyev için Ankara, İstanbul ve Kars'ta Anma Törenleri düzenlendi. Haydar Aliyev'in onüçüncü ölüm yıldönümünde Marmara Grubu Vakfı adına, Dr. Akkan Suver yaptığı yazılı açıklamayla Haydar Aliyev'in çağımızın önemli liderlerinden biri olduğunu belirtti. Dr. Suver; "-Haydar Aliyev Türk Dünyasının önemli liderlerinden biridir. Halkından gelen çağrılara cevap vererek, Azerbaycan'ın başına geçen, önce ülkesini parçalanma tehlikesinden kurtaran ve birlikteliğini sağlayarak bağımsız ve çağdaş bir Cumhuriyet kuran Haydar Aliyev başarıyla yürüttüğü siyasetle ülkesinin varlığını dünya coğrafyasına kabul ettirdi. Türkiye ile çok yönlü işbirliklerine de imza atan Haydar Aliyev "Asrın Mukavelesi" diye adlandırılan Baku-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı ile de Türkiye'yi Azerbaycan'a kendi deyimiyle çelik halatlarla bağladı. Bugünkü çağdaş Azerbaycan O'nun eseridir. Arkasından gelenler İlham Aliyev ve arkadaşlarının öncülüğünde O'nun yüksek ideallerini hayata geçirmenin azim ve kararlılığı içinde kurduğu çağdaş Cumhuriyeti güven ve istikrar içinde yarınlara taşımanın sorumluluğu içindedirler.Bugün ebediyete intikalinin onüçüncü yılında O'nu rahmetle anıyoruz.."

Yastayız. Büyük Türk Milleti Başın Sağolsun...

11 Aralık 2016 Pazar - Okunma : 2694

İstanbul’da 11 Aralık 2016 akşamı yaşadığımız insanlık dışı saldırı topyekûn Türk milletine karşı girişilmiş hain bir eylemdir. Bu insanlık dışı eylemde toprağa düşen şehitlerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyoruz. Gazilerimize acil şifalar temenni ediyoruz. Hain saldırı sonrası Dr. Akkan Suver Türk Milletine seslendi:"-Aziz Türk Milleti, Marmara Grubu Vakfı olarak Sivil Toplum Kimliğimizle şahadet mertebesine eren 44 vatandaşımızın yüksek huzurlarında saygıyla eğiliyoruz. Yastayız. Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında geçmişte olduğu gibi bugün de, tek vücut, tek ses olarak dimdik duracağız. Bu insanlık dışı hain ve alçak saldırıyı nefretle kınıyor ve lanetliyoruz. Sivil toplum kimliğimizle Türk milletine sesleniyor ve diyoruz ki; hiç bir kalleş saldırı ve hain pusu milletimizi beraber yaşama kararlığından bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir. Şahadete erenlere rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz"

Dr. Akkan Suver Saraybosna’yı ziyaret etti

10 Aralık 2016 Cumartesi - Okunma : 2361

Dr. Akkan Suver beraberinde Nigar Sargan ile beraber 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi çalışmaları çerçevesinde Saraybosna’ya bir çalışma ziyareti yaptı. Saraybosna’da Bosna Hersek Maliye Bakanı Vjekoslav Bevanda’yı ziyaret ederek başlayan çalışmalar Federasyon Başbakanı Fadil Novalıć’in kabulü ile devam etti. Fadıl Novalıć’in kabulünde hükümette bulunan bazı Bakan’lar da hazır bulundular. Daha sonda Devlet Sekreteri Melika Mahmutbegovic ile görüşen Dr. Suver, Cumhurbaşkanı Mladen Ivanic tarafından da kabul edildi. ( Haberin devamı için lütfen haber başlığını tıklayınız)

İsmet Sezgin’i kaybettik

8 Aralık 2016 Perşembe - Okunma : 2404

Türkiye Büyük Millet Meclisi (E) Başkanları’ndan İsmet Sezgin’i kaybettik. Türk Devlet ve Siyaset dünyasının renkli şahsiyetlerinden İsmet Sezgin, Marmara Grubu Vakfı’nın ulusal ve uluslararası toplantılarında yer almıştı. Kaybı Marmara Grubu Vakfı’nda büyük üzüntü yaratan İsmet Sezgin’i rahmet ve saygıyla anıyoruz.

Özbekistan Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Marmara Grubu Vakfı Gözlemciydi

6 Aralık 2016 Salı - Okunma : 1904

Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım'dan oluşan Marmara Grubu Vakfı Gözlemci Heyeti, Özbekistan'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde gözlemci olarak yer aldı. Özbekistan'ın Semerkant şehrinde gözlemcilik görevlerini yerine getiren Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım, on ayrı seçim bölgesinde sandıkları gezdiler. Seçimler sonrası gözlemciler adına bir basın toplantısı da düzenleyen Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Özbekistan'ın bu seçimlerle demokrasi yolunda yeni kazanımlar elde ettiğini vurguladılar. ( Haberin devamı için lütfen resmin üzerini tıklayınız)

Marmara Grubu Vakfı İslam Kerimov’un kabrini ziyaret etti

6 Aralık 2016 Salı - Okunma : 2178

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri dolayısıyla Özbekistan’da bulunan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Bağımsız Özbek Devleti’nin Kurucusu Cumhurbaşkanı İslam Kerimov’un kabrini ziyaret ederek çiçek koydular. Dualar ve hocalar refakatinde kabri ziyaret eden Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım basına yaptıkları açıklamada;”- İslam Kerimov yalnız Özbekistan’ın değil Türk Dünyası’nın önemli ve önde gelen bir şahsiyetiydi. Kendisi ülkesini yalnız bağımsız kılmadı aynı zamanda çağdaş dünyada kabul edilen bir devlet haline getirdi. Allah’ın Rahmeti üzerine olsun” dediler

Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Özbekistan’da Enerji Bakanlığını, Dışişleri Bakanlığı’nı ve Merkez Seçim Kurulu Başkanını ziyaret ettiler

6 Aralık 2016 Salı - Okunma : 2228

Cumhurbaşkanlığı seçimleri münasebetiyle Özbekistan’da bulunan Dr. Akkan Suver ve Şamil Ayrım Özbekistan Enerji Bakanı Fazlitdin I. Salomov tarafından kabul edildiler. Kabul de Marmara Grubu Vakfı Heyeti Enerji Bakanı Fazlitdin I. Salomov’u 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi’ne davet etti. Daveti memnuniyetle karşılayan Bakan Salomov Dr. Akkan Suver’in Türk- Özbek münasebetlerine verdiği değerden övgüyle bahsetti. Ziyarette Türkiye Taşkent Büyükelçisi Namık Güner Erpul da hazır bulundu. ( Haberin devamı için lütfen resmin üzerini tıklayınız)

TÜM KADINLARA VE EŞİTLİĞE İNANANLARA ÇAĞRIMIZDIR:

5 Aralık 2016 Pazartesi - Okunma : 1874

Kadınlara seçme seçilme hakkını 5 Aralık 1934'te kazandıran yasanın 82. yılında; 82 yıl evvel 1935 seçimlerinde 18 Kadın Milletvekili ile Dünya 2'ncisiyken, Bugün TBMM'de bulunan 82 Kadın Milletvekili ile 127'nci sıradayız! "TÜRKİYE'NİN YARISI OLAN KADINLARI PARLAMENTODA VE YÖNETİM KADROLARINDA GÖRMEK İSTİYORUZ" BUGÜN, ÇARE KADINLARDADIR!

Patrik Bartholomeos Patrikliğinin 25.Yılını Kutladı

30 Kasım 2016 Çarşamba - Okunma : 2152

Ekümenik Patrik Bartholomeos, patriklik makamına gelişinin 25. Yıldönümü münasebetiyle bir resepsiyon verdi. Resepsiyona İstanbul’da bulunan yabancı misyon şefleri katıldılar. Marmara Grubu Vakfı'nı temsilen Müjgan ve Dr. Akkan Suver'in de yer aldığı Resepsiyonda, bir konuşma yapan Ekümenik Patrik Bartholomeos göreve gelişinin yirmibeşinci yılının Patrithaneninin Kurucusu Havari Andreas’ın yortusu gününe tesadüf etmesinden duyduğu memnuniyeti de ayrıca dile getirdi. Resepsiyona Ekümenik Patrik Bartholomeos'un yedek subaylığı sırasında komutanlığını yapan daha sonra general ve de İçişleri Bakanlığı görevinde bulunan Selahattin Çetiner'in katılması geceye renk kattı. Öte yandan, Patrik Bartholomeos' un patriklik makamına gelişinin 25. Yıldönümü onuruna Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda bir resim sergisi de açıldı. Yunanistan Başkonsolosu Sekeris' le birlikte Resim Sergisi'ni gezen Dr. Akkan Suver, "-Patriğin yirmibeş yılı rüzgar gibi geçmiş" dedi.