Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


Marmara Grubu Vakfı’na Genç Katılım

11 Aralık 2020 Cuma - Okunma : 675

Marmara Grubu Vakfı'nın çalışmalarına gönüllü destek olabilme arzusuyla genç arkadaşlarımızın sevindirici katılımları olmaktadır. Son olarak İşinsanları Bilal Bilici, Nimet Uluğbay ve İlker Topaloğlu Marmara Grubu Vakfı’na gelerek kayıtlarını yaptırdılar. Üyelik kabul merasiminde Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç hazır bulundu.

Haydar Aliyev İstanbul’da anıldı

11 Aralık 2020 Cuma - Okunma : 660

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Nermine Mustafayeva tarafından İstanbul Kireçburnu’nda bulunan Haydar Aliyev Parkı’nda, Haydar Aliyev Anıtı önünde ebediyete intikallerinin 17. yılında bir anma merasimi düzenlendi. İstanbul'da bulunan Azerbaycanlılar ile Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in de katıldığı merasimde Marmara Grubu Vakfı da Dr. Akkan Suver ve Sezgin Bilgiç ile birlikte hazır bulundu. Haydar Aliyev'in ebediyete intikali ile ilgili Dr. Akkan Suver 11 Aralık 2020 günü Milliyet Gazetesi’nde bir makale de kaleme aldı.

10 Aralık Azerbaycan Zafer Günü münasebetiyle Marmara Grubu Vakfı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i tebrik etti

10 Aralık 2020 Perşembe - Okunma : 438

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver Azerbaycan Zafer Günü münasebetiyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i tebrik etti. Dr. Akkan Suver'in, “Marmara Grubu Vakfı olarak sivil toplum kimliğimizle tebriklerimizi sunuyoruz” dediği mektubunu aşağıda bulacaksınız.

İstanbul Rum Patriği Bartholomeos’a ziyaret

10 Aralık 2020 Perşembe - Okunma : 609

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver ile Genel Sekreter Cafer Okray gelecek yıl gerçekleşecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili olarak Ekümenik Patrik Bartholomeos’u makamında ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular.

16. KOBİ Zirvesi’nde Dr. Akkan Suver konuştu

8 Aralık 2020 Salı - Okunma : 579

TOSYÖV tarafından tertiplenen 16. Kobi Zirvesi’nde, KobiEfor Dergisi Editörü ve Ali Kâhya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Yalçın Sönmez’in moderatörlüğü’nde gerçekleşen “PANDEMİ’NİN EKONOMİYE ETKİLERİ” Oturum’da bir sunum yapan Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver, pandemi sırasında ve sonrasında “Kuşak ve Yol” projesinin önemini anlattı.

24. Avrasya Ekonomi Zirvesi 41 ülkenin katılımıyla gerçekleşti

26 Kasım 2020 Perşembe - Okunma : 5458

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in mesajlarıyla çalışmalarına başlayan 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi "İnsanlık daha iyisini hak ediyor" düşüncesi altında gerçekleşti.

Sebahat Darendelileri kaybettik

22 Kasım 2020 Pazar - Okunma : 900

Marmara Grubu Vakfı Kurucuları'ndan, Mütevelli Heyet Üyesi Eczacı Sebahat Darendeliler'i kaybettik. 2008 yılında Marmara Grubu Vakfı Onur Madalyası alan Sebahat Darendeliler, 1995-2004 yılları arasında Marmara Grubu Vakfı İcra Konseyi Üyeliğinde bulunmuştu. Sebahat Darendeliler'in ebediyete intikali üzerine bir açıklama yapan Dr. Akkan Suver; "-Bugün Vakfımızın, ilk günlerinden beri birlikte olduğumuz ve beraber verimli çalışmalar yaptığımız bir arkadaşımızı kaybetmenin acısı içindeyiz. Marmara Grubu Vakfı'nın kuruluşunda önemli hizmetleri bulunan Sebahat Darendeliler'in aziz hatırasını her zaman muhafaza edeceğiz. Mekanı cennet olsun" dedi,

Özbekistan’ın Zamin Vakfı Pandemi Döneminde Çocukların Eğitim Hakları, Forumu’nu gerçekleştirdi

20 Kasım 2020 Cuma - Okunma : 1347

Özbekistan'ın Birinci Hanımı Ziroat Mirziyayeva'nın Başkanlığını yaptığı Özbekistan Uluslararası Zamin Vakfı, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu UNICEF işbirliği ve katkılarıyla BM’nin 20 Kasım’ı Dünya Çocuk Günü kabul edişinin 30. Yılı münasebetiyle, geniş katılımlı bir web-forum düzenledi. 19 Kasım 2020 günü foruma BM, AB, AGİT gibi uluslararası kurumlar, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dâhil çeşitli devletlerin ilgili devlet kuruluşları ve ilgili STK’lardan temsilciler katıldılar. Web-foruma Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver de Türkiye’den sivil toplum adına dinleyici olarak katıldı. Web-forum; Özbekistan’ın uluslararası ölçekte sosyal faaliyetler yürüten en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan ve Yönetim Kurulu Başkanlığını Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyayev’in eşi Ziroat Mirziyayeva’nın yaptığı, Uluslararası Zamin Vakfı tarafından düzenlendi. Forum her alanda büyük ölçekli reformlarla modern dünyada insan potansiyelini ve yeteneklerini gerçekleştirmeye olanak sağlayan yasal, sosyal ve ekonomik koşulları yaratmayı amaçlamaktadır. Uluslararası web-forumun açılış konuşmasını Özbekistan Uluslararası Zamin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Özbekistan Birinci Hanımı Ziroat Mirziyayeva yaptı.

Şamil Ayrım Azerbaycan’a Asker Gönderilmesi Tezkeresi’nde Konuştu

19 Kasım 2020 Perşembe - Okunma : 976

Azerbaycan’a asker gönderilmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülürken, söz alan İstanbul Milletvekili ve Marmara Grubu Vakfı Avrasya Ekonomi Zirveleri Genel Koordinatörü Şamil Ayrım Türkiye-Azerbaycan ebedi dostluğunu vurguladı. Şamil Ayrım’ın konuşmasından sonra oylanan Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Şamil Ayrım’ın konuşmasına https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2406923736281395&id=100008913765183&sfnsn=scwspwa linkinden ulaşabilirsiniz.

Mosud Mannan Marmara Vakfı’ndaydı

18 Kasım 2020 Çarşamba - Okunma : 776

Bangladeş’in Ankara’ya yeni atanan Büyükelçisi Mosud Mannan Dr. Akkan Suver’e bir nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyareti İstanbul Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam ile birlikte gerçekleştiren Büyükelçi Mosud Mannan Dr. Akkan Suver’den Marmara Grubu Vakfı çalışmaları hakkında bilgi aldı. Gelecek yıl tertiplenecek 24. Avrasya Ekonomi Zirvesi ile ilgili de görüş alışverişinde bulunulan ziyarette, Büyükelçi Mosud Mannan Dr. Akkan Suver’i pandemi sonrası Bangladeş’e davet etti.