Haberler

Marmara Grubu Vakfından Son Haberler


20. AVRASYA EKONOMİ ZİRVESİ 44 ÜLKENİN KATILIMIYLA TAMAMLANDI

1 Ekim 2016 Cumartesi - Okunma : 14113

20. Avrasya Ekonomi zirvesi, 44 ülkeden 300 devlet adamı, akademisyen, din adamı ve iş insanının katılımıyla gerçekleşti. Azerbaycan’ın bu yıl da yıldız ülke seçildiği zirvenin Şeref Konuğu ise dünyaca ünlü vizyoner yazar Edward De Bono oldu.

Shimon Peres Vefat Etti

30 Eylül 2016 Cuma - Okunma : 2495

İsrail Cumhurbaşkanlarından Shimon Peres (2007-2014) vefat etti. Yaklaşık yetmiş yıl İsrail'de siyaset yapan ve Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık ve de Cumhurbaşkanlığı görevlerinde bulunan Shimon Peres 1996 yılında Marmara Grubu Vakfı'na misafir konuşmacı olarak teşrif etmişti. Marmara Grubu Vakfı'nın toplantısına katılan Shimon Peres, daha sonra Marmara Grubu Vakfı'nın İsrail'e yaptığı ziyarette Heyetimizi kabul etmişti. İstanbul'a gerçekleştirdiği son ziyarette de Marmara Grubu Vakfı Onursal Başkanı Jak Kamhi'nin evinde, Dr. Akkan Suver başkanlığındaki Marmara Grubu Vakfı Heyeti'ni kabul eden Shimon Peres, Nobel Barış Ödülü sahibi ünlü bir devlet adamıydı. İstanbul'da adına açılan Taziye Defteri'ni imzalayan Dr. Akkan Suver, daha sonra İsrail Başkonsolosu Shai Cohen'e başsağlığı dileğinde bulundu.

2016-SEET- Marmara Grubu Vakfı Belgrad’da 6. İş Konferansı’na Katıldı

28 Eylül 2016 Çarşamba - Okunma : 2415

Marmara Grubu Vakfı, Belgrad’da toplanan Güneydoğu Avrupa Turizm Konferansında ülkemizi temsil etti. Dr. Akkan Suver ve Kenan Acıkök’ün birlikte katıldığı toplantıyı Sırbistan Turizm ve Telekomünikasyon Bakan Yardımcısı Dr. Renata Pindzo açtı. Bosna Hersek Federasyon Turizm Bakanı Edita Dapo ile Bosna Hersek Sırbistan Cumhuriyeti Turizm Bakanı Predrag Gluhakovic’in de şeref konuğu olduğu konferans uluslararası Mass Media International Başkanı Milivoje Radovanic’in konuşmasıyla çalışmalarına başladı. Marmara Grubu Vakfı Başkanı Dr. Akkan Suver de, toplantıda Turizm Endüstrisinde Dini Turizmin önemi konusunda bir konuşma yaptı. Toplantıya Montenegro, Makedonya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Çin Halk Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Almanya, Kore, Bulgaristan’dan temsilciler katıldı.

Marmara Grubu Vakfı Çin’de Barış Konferansı’na katıldı (CPAPD)

21 Eylül 2016 Çarşamba - Okunma : 2441

Marmara Grubu Vakfı Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Ercüment Güvercin ve Kenan Acıkök’ten oluşan bir heyetle Çin Halk Cumhuriyeti’nin Yinchuan Şehrinde tertiplenen 4. Barış Toplantısı’na katıldı. Toplantının Açılışı’nda Dr. Akkan Suver Barışın Temelini Oluşturmak oturumunu yönetti.

Marmara Grubu Vakfı, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulunun düzenlediği toplantıya katıldı

19 Eylül 2016 Pazartesi - Okunma : 2755

Marmara Grubu Vakfı AB ve İnsan Hakları Platformu Başkanı Müjgan Suver, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu tarafından düzenlenen "İzleme ve Değerlendirme Araçlarının Kullanımında STK Kapasitesi'nin Geliştirilmesi" toplantısına katıldı. AB Projesi Çalıştayları kapsamında, Ankara ve İstanbul'da gerçekleştirilmesi planlanan ve ilki 19 Eylül 2016 pazartesi günü Ankara'da gerçekleştirilen toplantıya, farklı sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı. İzleme ve Değerlendirme süreçlerinin, uluslararası ve AB normlarında değerlendirildiği toplantıda vaka çalışmaları da yapıldı.

Çin ziyareti Öncesi, Marmara Vakfı Çin Başkonsolosunu ziyaret etti

8 Eylül 2016 Perşembe - Okunma : 2385

G-20 toplantıları çerçevesinde Guangzhou’da tertiplenecek sivil toplum toplantılarına katılacak olan, Marmara Grubu Vakfı, Çin Halk Cumhuriyeti'ne seyahat öncesi, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Vekili Chen Su'yu makamında ziyaret ederek, bilgi alışverişinde bulundu. Dr. Akkan Suver, Kenan Acıkök ve Av. Ercüment Güvercin'den oluşan Marmara Grubu Vakfı heyetine Başkonsolos vekili katılacakları toplantı hakkında bilgi sundu.

Macaristan Başkonsolosuna ziyaret

8 Eylül 2016 Perşembe - Okunma : 2401

Dr. Akkan Suver, Dr. Fatih Saraçoğlu ve Cafer Okray Marmara Grubu Vakfı adına Macaristan İstanbul Başkonsolosu Balazs Hendrich ve Macaristan İstanbul Ticaret Ataşesi Zsofia Kakas ile biraraya gelerek gelecek yıl 4 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirecek 20 Avrasya Ekonomi Zirvesi üzerine bir görüş alışverişinde bulundu. Marmara Grubu Vakfı Macaristan'ı 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne konuk ülke olarak davet etti.

İSLAM KERİMOV VEFAT ETTİ, TÜRK DÜNYASI BAŞIN SAĞ OLSUN

2 Eylül 2016 - Okunma : 2895

Türk dünyasının önemli liderlerinden Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov geçirdiği bir beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Özbekistan'da, bağımsızlık sonrası Devlet Başkanlığı görevini üstlenen İslam Kerimov ülkesinin geleceği ile ilgili ortaya koyduğu verimli çalışmalarıyla, Orta Asya'da istikrarlı ve modern bir devlet kurdu. Marmara Grubu Vakfı , Özbekistan'ın Büyük Önderi İslam Kerimov'un kaybından dolayı sivil toplum kimliğiyle Özbek kardeşlerimizin büyük acısını paylaşırken Türk Dünyası' na engin sabır dileklerini sunar.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

28 Ağustos 2016 Pazar - Okunma : 2204

Büyük Türk Milleti, istiklalinin, cumhuriyetinin, bağımsızlığının kapısını açan 30 Ağustos Zaferi'miz kutlu olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı minnet, şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz.

3. Köprü Açıldı

26 Ağustos 2016 Cuma - Okunma : 2758

Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıldı. Asya ile Avrupa'yı birbirine bağlayan İstanbul Boğazı üzerindeki üçüncü köprü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Açılış töreninde misafir devlet ve hükümet başkanlarının yanı sıra Marmara Grubu Vakfı da Dr. Akkan Suver, Şamil Ayrım, Cafer Okray, İsmail Safi ve Ercüment Güvercin'den oluşan bir heyetle hazır bulundu.